• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nebula (3D)

Hali!
Néhány kérdésem lenne. :) Miért csak egy oldalra tesztel ventit? Az úgy nem lenne hatékonyabb, ha az egyik oldalon befúj a venti, a másik oldalon meg kifújna? Lehet, hogy jobb lenne a légáramlás. Ha meg picik a ventilátorok lehet, hogy oldalanként 1-1 kifújót lenne érdemes beletenni?
Üveg: nem csak a cső alá tennék csíkokat, hanem 1-1 csíkot a doboz hosszanti, belső éleire is, feltéve ha marad annyi anyagod és nem túl macerás.
Lesz valami plexi lap a csövek előtt pára/fröccsenés védelem gyanánt?
 
azert gondoltam csak kettore mert egyenlore 2 szellozoracsot tudtam venni
lehet az lesz hogy veszek meg 2t es oldalankent 2be /masik oldalt 2ki venti lesz.bar nemhiszem hogy ezek a csovek akkor hatalmas hot termelnek de artani nem artok vele.para lefujasra szerintem eleg lesz.

a teto alja hozza lesz (ipari)szilozva belulrol az uveghez jo vastagon nehogy megszivja magat( eljen az ablakos szakma)
felfroccsenes esetere nemtudom meg mi lesz de uveglapot nem szeretnek tenni ra mert csak rossz elmenyeim vannak vele.
felfrocsogo viz nagyon nem lesz nappal mivel levegoztetes csak este lesz ha lesznek benne elolenyek.addig van idom kitalalni.
szunyoghaloban gondolkozom.az megfogja a vizet,a fenyt atengedi,konnyu takaritani,es csak fogom es elhuzom ha utban van
(mobil szunyoghalo- hamar van akkor miert ne?! )alulrol az alu labak teljesen vizhatlanithatoak.

a teto felul kap 2 szellozoracsot meg,biztonsag kedveert,aztan johetnek a pantok,ajto felrakas,also merevites,csovek helyeinek kifurkalasa.bar az lesz az utolso lepes ,mert a co meg nemtudom hova-hogy kerul benne elrendezesre,az elektromos dolgokat meg a legvegen akarom bekotozni )
 
Udv!

egy kis frissites:

pilacsok bekotve,mukodnek is mar.
apro tipp:mielott 3x szetszedsz es osszeraksz valamit es nemerted miert nem mukodik...nezd meg bevan e dugva [emoji13] [emoji28] [emoji35]

a vezetekek meg nincsenek elrendezve,se lecsavarozva igy meg kicsit kusza de legalabb tudom hogy mar csak csovek kellenek.

097ad981ef91cdf1c4cbc4f41c6558a5.jpg

84c7d26378b739a46702f92ce1196af8.jpg

kovetkezo lepes -> reflektor vagy nevezzuk fenyvetonek tukorbol :)

bar mar nagyon feltoltenem hogy hogy mutat,sajnos utolso lepes lesz mig minden meg nem lesz csinalva :) a teto is a het vegeig remenyeim szerint rakerul :)

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
a homero nagyon idegesit ellentetben.mind latvanyban mind hasznalhatosagban...megvettem mert hogy jbl rossz nem lehet.eddig minden nap leesett..2 kijelzos sima autoba szerelheto homeron gondolkozom.merne a vizhofokot(a szondajat gumicsobe rakva vizallova teve, elrejtve a masik pedig a tetoben annak homersekletet.
Csak most olvastam a bejegyzésed. - Ha jársz a kínai öbölben, ott kb. 300 forintért tudsz venni digitális hőmérőt, aminek az érzékelőjét gond nélkül belógathatod a vízbe.
 
basszus desotet vagyok...tenyleg [emoji28]

eszembe sem jutott eddig :D koszi!

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
Rákerestem, ami nálam ázik (NEW Digital LCD Fish Home Aquarium Terrarium Marine Thermometer KK), az most lényegesen drágább: 512 HUF. :D
s-l1600.jpg
 
na akkor asszem megkell biznom valakit hogy intezzen nekem ;)
(kpban kapom fizetest sajnos utalas maceras)
ez tokeletesen megfelelne,es meg csak nem is latszana

most nezegettem a vilagitast,es van egy
Philips master TL-D 18w/840 es cso.
bar az eu ban megszunt a forgalmazasa(gondolom nem mai gyerek)
ahogy nezegettem 4000k-es azaz kicsit sargas fenyt ad.Az jutott eszembe hogy ezt hol hol is vettem...
kerdesem hogy sarga hodos boltban is lehet megfelelo csovet kapni ami jo a novenyeknek vagy inkabb nezzek mashol korul?
az a baj csak 18wosat talaltam,es jobb lenne nagyobb wattos.
eddig 3x18w jutna a kb 30centi vizoszlopra-de- ahol dombos a terep es magasabban van az kb 10centivel feljebb van es ugyis csak itt lesznek novenyek.
A vilagitas majd deltol -8-9ig menne.(vagy inkabb tovabb)
ugy olvastam forumon hogy a kevesebb watt -tobb ideig tarto vilagitas jobb mint forditva.

amint labra allok keszulni fog tukorbol reflektor bar nemtudom ez mennyit fog
dobni a teljesitmenyen


Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Utoljára módosított:
sarga hodos boltban is lehet megfelelo csovet kapni ami jo a novenyeknek
Én csak azt tudom, hogy színhőmérsékletre a 6500K amit nagyon ajánlanak. Találtam webshopban olyat, amit fent írtál, 18w/840, 4000K-s: Fénycső T8 F18W/840 cool white 4000K 26x590mm G13.
És ugyan itt egy ilyet: Fénycső T8 F18W/865 daylight 6500K 26x590mm G13. :D
 
Udv!

vilagitas temat egyenlore jegelem :)
(ahogy a terdem is egy jo hetig)
mivel hogy nemnagyon mozgok most de nemtudok megugulni egy helyben csinalnom kelett valamit.

gondolkoztam teli uzemben nem e fognak fazni nyaron meg a nagy melegben megfoni a dolgok odabennt,
eszembe jutott hogy van egy peltier elemem.

az egyik felere tettem egy nagy hutobordat,a masik felere pedig egy pc hutobordat.azt olvastam hogy minel nagyobb az ellenkezo oldali borda annal hatekonyabban mukodik.

rakotottem egy regi telefon toltot aminek a kimenete 5v-ot tud,de gyengusznak talaltam.
talaltam egy regi akksi toltot,ami 8.4v ot enged kifele.

d68a9857738b6a74078e0d965c27d9cb.jpg

1cfabd113dc08935197afd2f848234f8.jpg

lerezes homerovel merve 16 fok korul vitte le a homersekletet a hutobordanak a csucson merve
a masik oldalt pedig 26 volt a max homerseklete.

egy nagyobb 12voltos toltovel szerintem meg lehetne fokozni a hatekonysagat.
egy ~80les akksinal mar szerintem megoldhato a hutes futes vele.
az alap diy otletem az hogy a szuro utan csinalnek egy hengert amibe rogzitenem a pc hutobordat,termeszetesen az elektromos resz es a masik borda kivul lenne.Ha hutes kell csak megcserelem a polaritast es fut is
persze csak hangosan gondolkodtam ;)inkabb erdekesseg volt.

nemtudom bevalna e de kivancsi vagyok mit lehetne elerni vele

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Utoljára módosított:
udv ismet!

nembirtam ma sem az ucsorgest,foglalkoztam egy kicsit a tetovel.

Meretre igazitottam a butorlapokat aztan kivagtam a szellozok helyet.
a szellozokbol azert vettem szurket mert u.annyi volt mint a feher gondoltam megy majd a feketehez,de inkabb lefujom oket feketere.
sziloval meg be kell ragasztani oket,illetve a csavar takaro sapik sincsenek fennt.A felnyitast 2 gazteleszkop segiti majd.

Beulul ahol talalkozik az uveggel+az osszes letezo sarkot szintelen szilikonnal kihuzok a legkissebb eselyt sem hagyva hogy a butorlap megszivja magat.Bar az elozo 2 ev alatt nem szivta meg magat pedig kis sem volt huzva jobb az ovatossag.
Ebbol a megfontolasbol 2szivo-2kifujo venti is lesz a tetoben.

A refi meg varat magara,egyenlore veglegesiteni akarom aztan folyt kov ;)

fb1f4626131588c3d75a0209fafcda6b.jpg

fce5b9ab748b07afab19b4e995058db3.jpg

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Udv!

ma helyere kerult a teto?illetve csak helyere probalva.
szepen illeszkedik mindenhol,de az aljat az uveghez sziloval odaragasztom biztos ami biztos alapon.kivulre kerul az uveg es a b.lap illesztesehez egy takarolec,igy vizvonal is eltunik.
A pilacsot csak kiserleti jelleggel osszekotottem gyors mit is mutat
eredmeny:

4b5d0f08a0015063a8248b5a4afc102e.jpg

e08d2dc6f9c63f3c85060a887636958a.jpg

eeeb25b6345f2682f2bfd1606bc4568b.jpg

6863d19d76fc9b4213badd4677bcec75.jpg

e7f14069da510d6a48c58938625a160a.jpg

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Udv!

ma ismet butykoltem picit a tetovel.
bekerultek a ventillatorok,vegul 2 kisebb sziv be ,es egy nagy fuj ki.
pc tapegysegbol valosiak.hasznaltak,porosak,kicsit hangosak voltak.letakaritottam oket,porvedo ala a csapagyhoz nyomtam pici olajat es mintha ujak lennenek :)

Csinaltam egy kapcsolot,es egy kis lampat is hogy felnyitaskor ki lehessen kapcsolni.a vilagitas idokapcsolorol fog menni,ezt majd a lampara kotom ugy csak akkor megy mikor a pilacs is.
Egy 12vos tapot beleztem ki joforman,ez kivulre kerult :) vizhatlanitas-kabel csomagolas meg hatra van :)

1064d93c4a5e1ec2824f88eae506030a.jpg

dc94ccc927db50906fd78131d908c665.jpg

5512e0ff2194d71cdce13e35db272f93.jpg

bc0f02ab26b519ae2461659675b25ffe.jpg

afe5efbb9563089794fac26e11c0da36.jpg

214f8b40aac595ae725c87ca37814991.jpg

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Jó kis tető lesz! :) És nyári melegben a ventiket fel tudod használni az aki hűtésére is, függetlenül attól, hogy működik-e a pilács, vagy nem.;)
 
Jó kis tető lesz! :) És nyári melegben a ventiket fel tudod használni az aki hűtésére is, függetlenül attól, hogy működik-e a pilács, vagy nem.;)
;) koszi!

hutesre mas dolgot eszeltem ki :) de mivel addig van egy evem mig aktualis lesz igy azt most" jegelem " ;)

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
egy kis update:

FONTOS:szigetelt fogo hasznalata erosen ajanlott.ollot hasznaltam vezetek vagashoz hirtelen nem volt mas keznel.ja es megjobb ha kozben kihuzod a 220-bol kulonben elolvad.Sikeresen learamtslanitottam a lakast,meg jol osszeheggesztettem a ket feluletet.

0cd64a4f2f98faadf9b31d00db48e33e.jpg

(hajlitott ollot keresek olcson)[emoji28]

osszeraktam a tetot,viszont a kis ventik olyan huzatot csinaltak amire nem szamitottam.szerintem cunamit csinalna a vizfelszinnel,a csovek ott tapintasra siman megfoghatoak,ide beteszek egy kis potmetert majd hogy szabalyozhato legyen.

tettem be egy rugot hogy a vezetek ne nyurodjon el.
ez a teleszkop nagy otlet aki kitalalta :)

par kep:

47b18ada45fc1fea23c205f813af1911.jpg

f34940b04be366f8b592293c84fbd422.jpg

3e121dae2b54295a0538c83ecf307fc5.jpg

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére