• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nebula (3D)

Udv!

[emoji4] Nos ma.mondjuk ugy megszuletett.

0.napos:

51b99533a7e6549f71a4c9dcdfe5739b.jpg

a homokot nagyon megbantam mar.leszivtam belole amennyit tudtam a helyere sima apro granit tormelek lesz.
vettem ma par dolgot az allatkereskedesben is.
2,5L siporax kerult a szurobe kezdesnek,alatta durva szivacs,felette perlon.

Megjott a nagynyomasu ma,kalandos utja volt de csak ideert :)

sajnos nem tudtam fogalalkozni vele ugyhogy holnap rakom ossze.

a fara kotoztem mohat,ez szep lett(nekem bejon legalabbis)
illetve vettem egy kis cserep bacopa-t,bar sok remenyt nem fuzok hozza eleg ramaty allapotban volt,illetve a masik noveny nemtudom mi lehet ,ezis eloteri.
o az:

e28a793f94ba71634b047b8189ce7c0e.jpg

nehogy unatkozzak kicsereltem a szuro csoveit,szep ujakra,mert a gyari szurke..valami iszonyatosan nezett ki.
hamar csoveztem,szereztem a sargahodosboltbol csapot meg par cuccot es barkacsoltam egy viz leereszto agat is igy konnyebb lesz a vizcsere :)

554418bf79b56ad4bb39fc0ee42fe21a.jpg

4edecf118737e5b5f20991feab87bd11.jpg

A szurovel is volt egy kis problema,a kosarnal eresztett.elmeletilegegoldotta a problemat a teflonszalag ala+vazelin :)

viszont most hogy mar folyamatosan megy,nekem iszonyat hangos.igaz meg a szekrenyen nincs ajto.
van valaminhazi praktika a szuro lecsititasara?hosszu tavon ez eleg idegesito.igen tudom vegyek egy normalis szurot... [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Üdv.
Szépen haladsz. Jó ötlet ez a csap a vízcseréhez. Megpróbálom én is. Jól láttam, hogy az akváriumba visszafolyó ágra tetted?
Köszi az ötletet!
 
van valaminhazi praktika a szuro lecsititasara?hosszu tavon ez eleg idegesito
Ötletes a leeresztő csap! ;)
Szivacs, vagy valamilyen alátét a szűrő alá. Nekem a szekrény oldalai is szigetelve vannak. (hangszigetelő szivacs) A cső ne érjen hozzá a bútorhoz, mert felerősíti a búgást.
Ajtó helyett egy kartondoboz oldala? Talán valamit fog a zajon, cserébe ronda és olcsó. :D (max. este teszed oda, addig a bútor mögött pihen) A zaj egy részét visszaveri.
 
Üdv.
Szépen haladsz. Jó ötlet ez a csap a vízcseréhez. Megpróbálom én is. Jól láttam, hogy az akváriumba visszafolyó ágra tetted?
Köszi az ötletet!

A visszafolyo oldara,mert igy szuro gyorsabban pumpalja ki a vizet mintha csak gravitaciot hasznalnek.Eredetileg a szivo oldalra tettem de keves volt a nyomas neki el sem indult.
Igy mar tokeletes,illetve vettem 20meter slagot ezt akarom meg gyorscsaltlakozoval osszevarialni hogy pikkpakk menjen.Az egesz slaggal mindennel egyutt 4000ftba van.nekem ennyit meger hogy ne kelljen vodrozni.
Csak.zuhanyzoba be,csap kinyit,a kello szintnel elzar.》》vissza csapra rakot, a kis csapokat forditva kinyit,es lassan lehet feltolteni
Tegyuk hozza hogy nem plug&play mert mokolni kell vele de kenyelmesebb :)



mas:

A co2-t sajnos ma sem volt idom osszerakni,de napok kerdese.
Most s.o.s keresek indikatorral egyutt d.c-t
[emoji44]

Ha valaki tud Veszprem vagy kozeleben lovot szivesen rapalyaznek mert most nem tudok rendelgetni :(


Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Udv!

No.egy kis update.
Tegnap egesz nap ment mar a szuro,hazaereve az alabbi latvany fogadott:

8e1961be9ab4e86775bf98f527030f41.jpg

Nezegettem es ilyen feheres szinu kod lepte el az akit.olvasgattam itt forumon,en a siporaxra gyanakszom.
pelyhesedes cimszoval egy het alatt ki kell tisztulnia mig a bacitelepek ki nem alakulnak.

sajnos a novenykeim igy nem is latom akkora akod de azt irtak nemszabad bizergalni ilyenkor.
ha nem.akkor tevedtem.mindenesetre a kedvem nem vette el egyszer fennt egyszer lennt :)

A biztonsag kedveert vettem neptunk bio-start termeket,bacines enzim kultura neven,remelem hamar megtelepszenek a bacik es kitisztul addig meg a novenyek is huzzak ki.
A co-2 t meg nem szereltem ossze de igy szerintem nincs is ertelme nyomatni bele.

A pilacsom jelenleg 54 watt (netto) 70 literre ami 0.77 w/l ha jol szamolom ez egy kozepesen megvilagitott aki lesz.ezennel beis kategorizalom mid-techre [emoji28]

A szuro problemat reszben sikerult megoldani,hajtogattam ossze bubis foliat,alatettem igy a rezges megszunt de meg igyis kegyetlen motorhangja van.bar aludni tudok tole,de a kesobbiekben ha fennt lesznek az ajtok valami tuti szigetelest kell csinalnom ra..bar meg nincs otlet csak a 2centis nikecell..

c31ea8d791b300198c5e654dc9d664af.jpg

A Co palack szo szerint 1mm hijan fer be sajnalatomra az irat csak elforgatva lehet betenni.
szerettem volna egy talcat alajuk tenni hogy veletlen csipp csopp oda follyon de szerintem az igy kiesett.

Hogy ne unatkozzak veglegesitettem a vizcserelo-kis kort[emoji3]
A viz leengedo csore tettem egy gyorscsatlakozot,ami nyomasra lezar.
Mivel nem bizom 100%ban ezekbem a pici csapokban.
Ennek ellenere meglepett,mert egy deka viz csopp nem jelent meg a szilikon csoben.
Jobb felni mint megilyedni csinaltam egy szilikon dugot lezarni a leengedo-agat.

06c81d3bc823d5427cfd29c76ef80460.jpg

Bubiszamlalora egy tok jo DIY otletem tamadt,de sajnos indikatort nemtudok beszerezni a kornyekbeli boltokban csak ha rendelek :/

Mara ennyi.koszi hogy elolvastal :)

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Ügyes barkács, tetszik!(y)
Siporaxom nekem is van, én kimostam használat előtt, de még így is szemetelt egy keveset. (akkor talaj nélkül futott az aki és remekül lehetett látni a szemcséit)
Ilyen ködöt nem varázsolt :eek:, én valami másra tippelek. Talajt jól kimostad? Ha ilyen probléma lesz, a perlon kiszűri majd.
 
Hali! en mondjuk nem mostam ki..fel.sem merult bennem hogy ki kellene :/ ma lecsereltem a fele vizet,takaritas volt.
A co-t osszeraktam a magnes szelep ismetelten megrazott ugyhogy holnap kezdek vele valamit mert elegge sz@rul nez ki a szigetelese.

a pro hogy mukodik,szuper,csak hibamentesse kell varazsolni.eddig 2x lotte le a csovet a nyomas..
illetve diy reaktor keszites kovetkezik.

addig nem hasznalom.

Fura dolgok tortennek az akiban... a szuro lecsendesedett magatol.
arra lettem figyelmes hogy valami fura...jah nem hallom a szurot..csak szep halkan bug :))

kontra..a ventillatorok lealltak valami van veluk.minek kovetkezmenye hogy a neon altal termelt hotol a teto elkezdett pupos lenni..



Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Udv!

nos:rovid allapotjelentes.
penteken itthagytam az akit igy tulzottan sok jora nem szemitottam mikor 2nap utan ma hazaertem..
ennek ellenere meglepodtem.
ez az allapot fogadott:

511c1c4d441f6326e60d13960dc925de.jpg

a viz gyonyoruen lesztult semmi kod nincs benne.
a viz picit sargasbarna ez a szolotoke miatt van valoszinu nem azott ki teljesen.remelem hamar elmulik bar igyis orulok a tiszta viznek.
mivel nem talaltam dc-t igy vettem egy ph merot

erdekesseg:veszpremi csapviz kereken 7es ph
akvarium 8.6os ph.

ma beuzemeltem a co2-t is.

mivel a magnesszelep elegge elvan szinezodve,es eleg meleg jobban lattam ha teszek ala egy hutobordat.Hatha alapon nem lesz olyan meleg..

igy nezett ki:
712fa0a5004cfce440c4f4b12cf0c59f.jpg

nemlepodtem meg hogy megcsapkodott a labaknal kilogtak a drot szalai.

na hat becsokiztam.

cc2ed21b9d99993bc2883f12a3df6426.jpg

remelem a csoki boritasa nem olvad meg.
a co csore huztam megegy vastagabb csovet es lekabelkotegeloztem.ezt mar nem lovi le :))

9164b86b996c8da95bdd882773dd058c.jpg
A kepen is latszik hogy elvan szinezodve a szelep...remelem nem kell ujat vennem.. :/
mostis lehetne tojast sutni rajta..
mai naptol elindult a Co2 is.

a homokon es a toke egy reszen megjelent valami takony-szeru kepzodmeny gondolom penesz.remelem ezis eltunik idovel.

28c08cade314feeac39b5c978f575f3b.jpg

86db71143322e4af7961af3618dbe504.jpg

bar nem valo bele de lehet ideiglenesen rakok bele bambuszt mert nitrat megkotesre jolat olvastam rola es annyival is tobb noveny van benne :)

elvegre kiserletezesnek van jovore szeretnek egy nagyobb akit osszedobni

koszi hogy beneztel!

epito jellegu kritikat/tanacsot barmivel kapcsolatban mindig elfogadok^^.

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Udv!

nos:rovid allapotjelentes.
penteken itthagytam az akit igy tulzottan sok jora nem szemitottam mikor 2nap utan ma hazaertem..
ennek ellenere meglepodtem.
ez az allapot fogadott:

View attachment 18338

a viz gyonyoruen lesztult semmi kod nincs benne.
a viz picit sargasbarna ez a szolotoke miatt van valoszinu nem azott ki teljesen.remelem hamar elmulik bar igyis orulok a tiszta viznek.
mivel nem talaltam dc-t igy vettem egy ph merot

erdekesseg:veszpremi csapviz kereken 7es ph
akvarium 8.6os ph.

ma beuzemeltem a co2-t is.

mivel a magnesszelep elegge elvan szinezodve,es eleg meleg jobban lattam ha teszek ala egy hutobordat.Hatha alapon nem lesz olyan meleg..

igy nezett ki:
View attachment 18339

nemlepodtem meg hogy megcsapkodott a labaknal kilogtak a drot szalai.

na hat becsokiztam.

View attachment 18340

remelem a csoki boritasa nem olvad meg.
a co csore huztam megegy vastagabb csovet es lekabelkotegeloztem.ezt mar nem lovi le :))

View attachment 18341
A kepen is latszik hogy elvan szinezodve a szelep...remelem nem kell ujat vennem.. :/
mostis lehetne tojast sutni rajta..
mai naptol elindult a Co2 is.

a homokon es a toke egy reszen megjelent valami takony-szeru kepzodmeny gondolom penesz.remelem ezis eltunik idovel.

View attachment 18342

View attachment 18343

bar nem valo bele de lehet ideiglenesen rakok bele bambuszt mert nitrat megkotesre jolat olvastam rola es annyival is tobb noveny van benne :)

elvegre kiserletezesnek van jovore szeretnek egy nagyobb akit osszedobni

koszi hogy beneztel!

epito jellegu kritikat/tanacsot barmivel kapcsolatban mindig elfogadok^^.

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről

Hello! A mágnesszelepet 7,5 volton hajtsd, akkor nem melegszik annyira. Nekem is ilyenem van. :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
kosz a tippet :) 220bol hogy csinalok 7.5 voltot?telefon tolto?

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Az enyém 12/24V-os, és egy szabályozható adapterrel hajtom. Neked 220V-os tekercs van rajta?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Az enyém 12/24V-os, és egy szabályozható adapterrel hajtom. Neked 220V-os tekercs van rajta?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
2bf1ce59c4d2206ab1b6be531d843fec.jpg

oszvissz ennyi infom van rola :)

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Udv!

egy kis allapotjelentes:
tegnap este lecsereltem a vizet,mert meg mindig szinezi picit a vizet de mar elegge lelassult. szerintem par vizcsere es meg is szunik

elotte/utana

de9617689f8f8fa0a73b0af2c9e9f9f0.jpg

5a810bc55def7396c490e0f801b9f8df.jpg

bar meg hianyoznak reszletek es az alga egyenlore elkerult,kezd osszeallni :)

erdekes hogy ez a penesz par nap alatt eltunt,viszont ahol van maradek homok ott meg mindog jelen van es csak no..

Kiprobaltam a leereszto csapot,az eredmeny 32 perc leengedes/feltoltes,elapakolassal egyutt :)

jah es a legjobb hogy csak a csapot elforditom a tobbit a szuro elintezi :)
az sem elhanyagolhato teny hogy 3 csepp vizzel lezavarhato az egesz ami a gyorscsatlakozobol jon ki szetcsatolaskor.ezt meg lehetne fokozni egy legtelenitovel de szerintem siman belefer.

a ventillatorok meg mindig nem mennek ez lesz a hetvegi project illetve az ajtok/elektromos konektorok kiepitese a butorban.

terben van meg egy diy rektor,diffuzorral kombinalva de egyenlore megteszi az akril bubiszamlalos standard difi.

a ph egyebkent estere 6.7-6.8korul alakul ami nem rossz de 6.2 re szeretnem beloni valahova.(elvileg dc-nel ez az idealis szin)

egyenlore csak ucsorgok elotte es nezegetem a felkesz muvet :))


Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
A szuro problemat reszben sikerult megoldani,hajtogattam ossze bubis foliat,alatettem igy a rezges megszunt de meg igyis kegyetlen motorhangja van.bar aludni tudok tole,de a kesobbiekben ha fennt lesznek az ajtok valami tuti szigetelest kell csinalnom ra..bar meg nincs otlet csak a 2centis nikecell.

Szia! A polisztirol (nikecell) inkább hőszigetelő, mint hang. Szerintem előbb nézd meg mit mutat zárt ajtó mögött, sokat fog az is. Nem biztos, hogy kell oda további hangszigetelés.
Nekem prime 10 van, az sem halk, de nincs is szekrényben, míg a tetra ex 800-nál mindig meg kell néznem, hogy fodrozza-e a felszínt, hogy megy-e, de ez szekrényben van.
 
Udv!

egyenlore nem zavar a hangja lehet bekelett 'kopnia' mar egesz csendes lett.
ajtok meg nincsenek egyenlore de meg nemis tervezem feltenni oket.
Ma kerult par noveny bele meg, plus egy kis aljzat a homok helyere.megfogadtam hogy most egy honapig nem piszkalom :)

viszont ez a diffuzor nekem nagyon nem begyere ezert akarok egy reaktort csinalni pvc bol viszont lehet akkor nagyon lefogna a szuro teljesitmenyet.ezen egy vizpumpaval plusszba lehet segiteni vagy hulyeseg?

segitseget kernek noveny azonositashoz mert az elado nemigazan tudta megmondani de nekem szimpi volt:

0824eba4c4528256674b3b0820cc173a.jpg

a11780ed064d1d0b1d05801733a86d5e.jpg


a vizemeg mindig elegge sargas hiaba csereltem le a viz felet.bar azis lehet hogy a neonoknak ilyen a termeszetes szine? :/

589b506c4638e4c7c25764fcdbccd79c.jpg

ebbol a csobol vettem 3 darabot.meglepo hogy a regi csovekhez kepest a moha mar masnap bezoldult es elkezdett noni.

reaktor-vizpumpas megoldasra carok kritikat :) ezzel egy 40cmes reaktort tudnek elerni magassagra

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
A első növény HC lesz szerintem. :)
A második passz.

4000K-es a csöved, ezt a 840-ből látod, nekünk cool daylight kellene, 6500K-es, 865-ös cső.
Máshogy mutatja a színeket is, illetve a spektruma is kicsit más (ez befolyásolja a fotoszintézist, a növények és algák növekedését).

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére