• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nano iwagumi 25 literben

babilonok

Főkertész
Sziasztok!

Régóta szeretnék egy szép iwagumi-t összehozni. Most elérkezett az idő hogy végre sikerüljön.

Az akvárium: 25 liter
Külső szűrő: Eheim 2211 Substrat Pro-val töltve
Co2: Nagy nyomású
Talaj: Tropica táptalaj, felette ADA Aqua Soil Amazonia
Világítás: 27W (6500K)
Dekoráció: seriyu kő
Növények: HC és Eleocharis acicularis
Élőlények: Amano garnéla, amanda lazac, szívóharcsa
 
Rendben, estére rakok föl képet. De eddig csak a talaj van benne, az ma került bele. Holnap érkeznek a kövek és a növények. Már alig várom. :)
 
Eddig ilyen az akvárium. Holnap majd a kövek elrendezésében kérek majd segítséget.

18988157_c4b93c15f9759c3874df288634a0afe8_l.jpg
 
2 növényt választottál, ergó minimalista iwagumi-t szeretnél. Klassz. Odafigyeléssel kell majd elhelyezned a köveket. Várjuk a kavicsokat, ha kell segítünk. ;) Hajrá! :)
 
Szerintem akkor jársz a legjobban, ha a google képkeresőjébe beírod, hogy iwagumi és ha valamelyik elrendezés tetszik, akkor megpróbálod azt lemásolni. :D Szerintem majd kell követ törnöd, nincsen kis köved...
 
Én kiválasztanám a 3 legnagyobb követ és a legnagyobbat tenném középre és a másik kettőt az egyiket a jobb másikat a bal oldalra tenném és kb úgy hogy egy szintben legyen a kettő.
 
Újraolvasva a növényeidet is: az elképzelés valami dimbes-dombos füves mező lenne itt-ott kikandikáló sziklákkal?
 
ja értem, de akkor alakítsd mellé bátran a talajt is, ha dimbeket dombokat akarsz.
Valódi, talajból kialakított dombok nélkül ezek a kövek most kicsit olyanok mint ha túlméretezett mellbimbók lennének egy lapos férfimellkason.
Egyébként tök szépek, úgyhogy biztosan ki lehet belőlük hozni valami szép tájat.
 
Persze a talajt kifogom alakítani, csak a kövek elrendezésében nem vagyok valami jó. Először a kövek végleges helyét akarom megcsinálni- utána alakítanám a talajt is. Készítettem pár fotót. Ehhez mit szóltok?

18995583_571e5109e2e513af1eef49b5c910842a_l.jpg


18995585_820f81f7e781d909796d83506b25158e_l.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére