• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bandi sziklás hegysége

Update.

Ma reggelre az egyik Amano úgy döntött, körülnéz a lakásban :( Mire észrevettük, már nem volt magánál… Evvan. BBA csipkedi a növényeket, de sziklán alig található. Holnap áramszünet, remélem nem túl hosszú, de fel vagyok készülve egy macerás szűrő restartra. Arra gondoltam, hogy majd este vízcsere (ma is volt, a heti), és kinyitom a szűrőt, a levett vízben kicsit kilögybögyölöm a golyókat. Utána meglátjuk. Azért 7végén dobok fel képeket.
 
H, mint horror.

Múlt hét pénteken reggel az egyik Oto kifehérdeve feküdt az aki alján :( Fogalmam sincs mi lelte, tán az előző esti algakaparás stresszelte szét, álandóan útban volt, mindig hesegetni kellett. Ráadásul aznap bejelentett áramszünet volt, reméltem a legjobbakat. Este értem csak haza, de szerencsére úgy tűnt, minden ok, JBL ProScan szerint 0 nitrtit/nitrát szint, hurrá. Szombaton mindenesetre vettem egy cseppes JBL nitrit tesztet, hogy intenzíven tudjam figyelni a szintet, a ProScan picit drága ehhez. A teszt jópofa (5*-os), de sose mutatott ki szint emelkedést, 2 nap múlva összenéztem a ProScannel, semmi, szóval a szűrő elég jól átvészelte a szünetet (fogalmam sincs végül mennyi szünet volt, 1 óráról tudok, mert akkor volt itthon valaki, de utána passz.). 4-5 napig nyomtam be Green Bactert biztos ami biztos, és mint a hülye, méregettem a szintet.
Horror… Ha már GA, vettem 3 cuki új Otot, ne maradjon egyedül a régi. Meghoztam őket, beszoktattam, 1 napig semmi gond. Aznap co2 elzárva. Másnap co2 nyitva… délután F-1 alatt az első fura jel: egyik Oto Skimmer Oto-t játszik, a másik lemeredve fekszik az egyik levélen, rögtön néztem teljes tesztet, de semmi gond nem volt, co2 szint még alacsony is, nitrit ok.. azután magukhoz tértek, és mentek dolgukra. Estére az egyik tényleg zizi lett, alig mozgott, az amano-k neki-neki mentek, időnként feljött szegény az aljzatról, majd lehullott félig élettelenül, hát gondolotam ne szenvedjen, Oto Out. :(
Másnap estére a következő is, ugyanígy, Out.
A harmadik azóta is jól van, szorgosan zabál.
Tanulság: legközelebb egy kamionnyi Oto-t hozok. Mert amúgy 1 napig zseniálisak voltak: együtt úszkáltak, játszadoztak, látszott hogy szeretik egymás társaságát. De már más is írta, hogy borzasztó érzékenyek. :( :(
 
Ehh. Elegem van az Oto-ból. A másik régi pajti is elment. De a franc se érti, az aki rendben, víz rendben, tegnap alig bújt elő, ma meg már a garnélák lakmároztak belőle. Semmi komolyabb előjele nem volt, 7végén még boldogan bandázott. Direkt figyeltem arra is, hogy semmi hirtelen mozdulatot ne tegyek, ilyesmi…
garnélák közben jól elvannak, kubotai-ok is, jött pár új növény is… :)
 
Ehh. Elegem van az Oto-ból. A másik régi pajti is elment. De a franc se érti, az aki rendben, víz rendben, tegnap alig bújt elő, ma meg már a garnélák lakmároztak belőle. Semmi komolyabb előjele nem volt, 7végén még boldogan bandázott. Direkt figyeltem arra is, hogy semmi hirtelen mozdulatot ne tegyek, ilyesmi…
garnélák közben jól elvannak, kubotai-ok is, jött pár új növény is… :)
Nem tudom van-e komoly jelentőssége, de asszem az oto is igényli a botot rágcsálni. Esetleg ez? Így van ez?

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Nem tudom van-e komoly jelentőssége, de asszem az oto is igényli a botot rágcsálni. Esetleg ez? Így van ez?

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Lehet hogy igénylik, de nálam nem kapnak. Már több mint egy éve.
 
Legutóbb a GA-ba rákérdeztem, ők is azt mondták, hogy van olyan iwagumi aki a bemutatóban, amiben nincs fa és szépen elvannak az Oto-k… :(
 
Nem a bot lesz itt a gond. Nálam van fa, vízparaméterek rendben, mégis elment egy hét alatt kettő az ötből. :(
A tünetek is ugyanazok, mint nálad. Abbahagyják a kergetőzést, pihegnek egy kicsit, aztán vége...
 
Nálam is elpusztult 1 oto. Előtte 2 hónappal volt fogyatkozás. Ki tudja mi lehet. Ki tudja mennyi idősek ezek a jószágok, amikor megvesszük őket. Ki tudja mennyire jó az a körülmény amit tudunk biztosítani? Érzékeny kis állatok.
 
Na ja, de az első 2 halacska nem is tudom, 3 hónapig meg volt. Az új adagból most 1 maradt meg összesen, ő jól elvan, folyamatosan zabál. Egyébként az sajna biztos igaz, hogy 1-1 szállítmány lehet jobb/rosszabb, anno az amano topicban olvastam, hogy volt egy időszak, amikor folyton ugráltak kifele az újak, nálam ha jól emlékszem 8 jött, és eddig csak 1 ugrott 3 hónap alatt, de az se az elején… Néha amekkorát hancúroznak, csoda hogy bent maradnak :) Tegnap kergetőztek, az egyik a víz felett tett meg pár centit, majd vissza. :LOL::facepalm:
 
Egy gyors fotó. Parvula brutál, 2 hetente kell nyírni, mert úgy nő. Vivipara dettó. Vettünk 1 csomag Rotundifolia-t (ha jól emléxem), asszonypajti kívánságára, 2 hét alatt szépen magukra találtak már nyírni kellett két szálat, mert kikandikáltak a vízből. Az alga… zöld egy kevés, BBA sajna nem tágít, de bőven kezelhető. Ami fura, hogy alapvetően csak a viviparán jelenik meg, van egy olyan hipotézisem, hogy bizonyos növényeken jobban előjönnek… mindegy, a rescape-ből ki fogom hagyni a viviparát.
Nemsoká adni fogok még egy esélyt az Oto-knak, mert a megmaradt 1 darab olyan magányos, de közben cuki, hozok egy ötös csapatot, csak marad majd 2 belőle.

Ha belegondolok, hogy visszanézve jan24 volt a start, ezek szerint lassan 5 hónapos az aki, amennyi macera eddig volt, ahhoz képest elégedett vagyok :)
 

Attachments

  • 20160605_190325 copy.jpg
    20160605_190325 copy.jpg
    187.9 KB · Megtekintések: 0
Ki tudja mennyire jó az a körülmény amit tudunk biztosítani? Érzékeny kis állatok.
Ezt a videót már linkelte valaki korábban:
ettől azért szerintem tisztább a víz bármelyikünk akváriumában...
Egyébként nálam a nappaliban lévő nagy akvában úgy elbújnak, hogy eddig talán kétszer volt alkalmam megszámolni őket és meglepetésemre mind megvoltak, jellemzően viszont csak egy-két darabot látok...
 
Ezt a videót már linkelte valaki korábban:
ettől azért szerintem tisztább a víz bármelyikünk akváriumában...
Egyébként nálam a nappaliban lévő nagy akvában úgy elbújnak, hogy eddig talán kétszer volt alkalmam megszámolni őket és meglepetésemre mind megvoltak, jellemzően viszont csak egy-két darabot látok...

Nálam is ugyan ez a szitu, viszont nekem meggyőződésem, hogy a CO2 szintet nem szeretik. Nekem egymás hegyén volt rendszerint 6ból 4 egy olyan sarokban, ahol kifejezetten nem jó az áramlás, tehát nem megy oda a CO2, növények takarják, félig sötét. Visszább vettem a CO2-ből, azóta jobban mocorognak. Amit nem értek: enni egyiket sem látom, de néha egyik-másikat akkora pocakkal látom, hogy csak nevetek rajta... :ROFLMAO::love:
 
Ja egyébként nekem a jelenlegi 6-ból 1 volt veterán, a többi 5-öt pár hónapja a Vadvilág-ból hoztam, köszönik, jól vannak mindannyian. (y):)
 
Szerintem is amúgy co2 lesz a gond… legközelebb lehet lassabban szoktatok. Pl. másnap csak pár órányi co2, stb…
 
nekem meggyőződésem, hogy a CO2 szintet nem szeretik
Szerintem is amúgy co2 lesz a gond…
Ez előfordulhat, mert nálam is eddig abban az akvában viselkedtek a legfurcsábban (a Tuskó Hopkins-ban) ahol elég komolyan megy a CO2, máshol sokkal nyugisabbak.
Lehet, hogy lassú szint emeléssel kellene hozzászoktatni őket.
Amit nem értek: enni egyiket sem látom, de néha egyik-másikat akkora pocakkal látom, hogy csak nevetek rajta...
Mi nem látjuk, de annyi eltakarítani való (alga, málló növényi részek, a halak kaja maradéka) mindig van, hogy ne éhezzenek.
 
Huh, ezer éve nem írtam, de nem is történt sok minden. Szóval a maradék 1 db Oto megvan, elvan mint a befőtt, nem volt lelki erőm újakat venni, illetve gondoltam, várok amíg jön egy újabb szállítmány Oto, majd abból veszek aug. végén.
Hogy kezeljem az algát, bekerült egy cserép Tropica rotundifolia. Kb. át is vette az uralmat a jobb oldalon, de így alga csak a levelein van egy kevés, a növényke nő brutálisan, és máshol nem nagyon van algám. A cuba kezdett picit döglődni, így növeltem a tápozást, és tegnap végeztem egy brutális ritkítást. Mert amúgy az alsó 10 centit full belepte a cuba és a parvula.
Rájöttem, hogy a nyíráshoz az Eheim skimmer egy must have, leállítottam a szűrést, skimmer maxra és szépen szedte is össze, ahogy felért a cucc. Aztán ahogy telement a skimmer, így csipesszel kikaptam belőle a levágott gazt, így dolgozott tovább. Nagyon kafa, kár hogy nem vettem ilyet az elején.
A víz csöppett melegebb a szokásosnál 27 fok, de semi gond úgy látom.

Volt még egy Seachem Purigen cserém, mert 3 hónap után bebarnult a régi - vettem egy újat, a régit pedig majd cloroxozom.




20160801_180954 copy.jpg
 
Huh, ezer éve nem írtam, de nem is történt sok minden. Szóval a maradék 1 db Oto megvan, elvan mint a befőtt, nem volt lelki erőm újakat venni, illetve gondoltam, várok amíg jön egy újabb szállítmány Oto, majd abból veszek aug. végén.
Hogy kezeljem az algát, bekerült egy cserép Tropica rotundifolia. Kb. át is vette az uralmat a jobb oldalon, de így alga csak a levelein van egy kevés, a növényke nő brutálisan, és máshol nem nagyon van algám. A cuba kezdett picit döglődni, így növeltem a tápozást, és tegnap végeztem egy brutális ritkítást. Mert amúgy az alsó 10 centit full belepte a cuba és a parvula.
Rájöttem, hogy a nyíráshoz az Eheim skimmer egy must have, leállítottam a szűrést, skimmer maxra és szépen szedte is össze, ahogy felért a cucc. Aztán ahogy telement a skimmer, így csipesszel kikaptam belőle a levágott gazt, így dolgozott tovább. Nagyon kafa, kár hogy nem vettem ilyet az elején.
A víz csöppett melegebb a szokásosnál 27 fok, de semi gond úgy látom.

Volt még egy Seachem Purigen cserém, mert 3 hónap után bebarnult a régi - vettem egy újat, a régit pedig majd cloroxozom.




View attachment 14930
Fotó!?:)
Rescape terv van esetleg?
 
Fotó!?:)
Rescape terv van esetleg?

Elvileg van fotó thumbnail a postban, Neked nem jelenik meg? Rescape terv van, sok kő helyett egy gyökér és kis kő sok növény kombó, de majd csak karácsony táján, ha addig kihúzza ez a konfig. Majd meglátjuk.
 
Elvileg van fotó thumbnail a postban, Neked nem jelenik meg? Rescape terv van, sok kő helyett egy gyökér és kis kő sok növény kombó, de majd csak karácsony táján, ha addig kihúzza ez a konfig. Majd meglátjuk.
ó valóban ott a fotó. Mondhatom, jó sűrű lett. Gratula, szerintem mondhatjuk, hogy ezt "megugrottad" :) Kíváncsi leszek a következő építményre!
 
Back
Oldal tetejére