• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Project P60

CsTom

Főkertész
Szisztok,
Ez a naplo tenyleg a kezdetektol fog indulni, jomagam nagyon korainak velem az inditasat de nem szeretnem masok irasait off-olni a sajat kerdeseimmel, ezert dontottem a korai nyitas mellett.

Adatok:
Akva: ADA P60 60*30*36 64 liter, ADA alatet.

Vilagitas: Odyssea 4x24w (koszonet az iranymutatasert @Szász István -nak) Sylvania 24w t5 6500k HO csovekkel (termeszetesen tengerit kuldtek az ali-rol, ezert utolag ezeket tettem bele) Diy tartoval

Szuro: Eheim Experience 350, szuroanyag: 2l eheim substrat, 2l Seachem Matrix, 100g Seachem Purigen, NAG aqua music lily szet (ennek a lecserelesen agyalok mert hatalmas a 60-as akvaba)

Futes: Hydor ETH 16/22

Hutes: eves szinten a 25 fok folotti napok szama nem haladja meg a 30-at sem szerencsere ezen nem kell agyalnom.

Co2: 500g sodastream palack (csak ez fer be a szekrenybe), Co2Art fix 3bar nyomasu reduktor, akril buborek szamlalo, GA drop check, Diy reaktor ( van bent 1 liter tetra bioball az ex600-bol, de igazabol nelkule is szepen ment a 12 oras teszt alatt csobogas nelkul)

Aljzat: Ada Power sand S 2l, Tropica soil 9l, Tropica Powder soil 3l

Hatter: Frost statikus dekor folia (koszonet @Szabó Henrik)

Dekor: Hat ez meg eleg keplekeny, ami megvan belole az 5kg fekete lavako. Fas koves bal oldalon ( ez reszben fal takarasaban van, igy oldalrol nem lathato) magasan indulo lejtos elgondolasom van @ilk.balazs akvaja nagyon tetszik foleg az utolso atepites elotti allapot, abbol peldaul az emeles megtamasztasahoz hasznalt "koszakadekot" valoszinuleg beleepitem majd. Sajnos a red moor dekor beszerzese jelenti a legnagyobb problemat szamomra. A kornyeken semilyen hasznalhato boltot nem talaltam, de majd szeptemberben hazautazunk par napra akkor remelem sikerul majd beszereznem a GA-bol.

Novenyek: Hasonlo a helyzet mint a layout -al, a talunonak inditott 26l-es proba akvaba probalgatom a novenyeket, ami eddig biztos hogy lesz bent az a HC, Hidrocotyle sp. "japan", Cryptocoryne amicorum, hygrophila pinnatifida, rotala bonsai, Alternanthera reineckii 'Mini', Cryptocoryne Lutea Hobbit, Eleocharis parvula mini, rotala sp. green, rotala wallichii, hirtelen talan ennyi. Bar ez szinte biztos valtozni fog a vegeig ;)

Tapozas: Ez pillanatnyilag napi szinten valtozik bennem a 26 osban EL szerint tapozok + easycarbo 8 napos ciklusra atakalkulalva a melo miatt, de nagyon fontolgatom, hogy ebben full ada tapozast fogok csinalni. Igazabol nem tudom miert... az EL eddig tokeletesen mukodik, de az ADA valaogy "egyszerubbnek" tunik. A szekrenyben azert van egy exceles wellness csomag, de ha megis az ADA mellett dontok elhasznalom majd a kicsiben.

Rendeles alatt all egy 50GPD 5 lepcsos Ro keszulek mert a kicsihez a helyi halas boltbol hozom a vizet de sajnos szerintem koszos a tarolo edenyuk mert rendszeresen kis algadarabkak uszkalnak a vizben. A vizet jelenleg JBL Aquadur -al sozom vissza

Kerlek benneteket barmi eszreveteletek van hideg, meleg ne tartsatok magatokban! Elore is koszi.

Teszek fel nehany fotot az eddigi epitkezesrol:
A butor egy egyszeru fenyo komod ami kapott hatra is egy merevitest, valamint egy 2mm es plexi lapot. Pont van mellette eleg hely egy 30*30*36 os akvanak, csak az asszony meg nem tudja :):DSCN0334.JPG

Aztan egy 6 in 1 felnapos terheles, szivargas, futes, vilagitas (itt meg a tengeri csovekkel), szures, co2 teszt:
2016-06-26 15.28.30.jpg

A lampatarto keszul eppen, nemes egyszeruseggel zuhanyfuggony tarto sinbol:
2016-07-05 10.12.38.jpg

Es ahol most tartok:
2016-07-06 11.00.17.jpg

Itt kell majd elfernie majd minden technikanak :)DSCN0336.JPG
 
Utoljára módosított:
A technika már adott egy szép és stabilan működő növényes akváriumhoz. Gratulálok, csak így tovább.

Fas koves bal oldalon ( ez reszben fal takarasaban van, igy oldalrol nem lathato) magasan indulo lejtos elgondolasom van @ilk.balazs akvaja nagyon tetszik foleg az utolso atepites elotti allapot, abbol peldaul az emeles megtamasztasahoz hasznalt "koszakadekot" valoszinuleg beleepitem majd.
Köszönöm. Nem gondoltam volna, hogy valaha is az én akváriumom fog valakinek ihletet/ötletet adni :)
 
Sosem korai a napló indítás :)
A technika megvan,az ötlet is alakul,már csak a megvalósítás van hátra,az az amit nem szabad elkapkodni,mert utólag sokkal nehezebb változtatni :)
 
Sosem korai a napló indítás :)
A technika megvan,az ötlet is alakul,már csak a megvalósítás van hátra,az az amit nem szabad elkapkodni,mert utólag sokkal nehezebb változtatni :)
Elkapkodva biztos nem lesz. A talajok, es meg jopar dolog meg rendeles alatt vannak egy kedves hazautazo csalad hozza majd a GA bol. Viszont a red moor szeptrmberig mindenkepp parkolopalyan van azt sajnos nem tudom megoldani internetes rendelesel. Utanna pedig indul a legozas

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Lenne mindjart igy a tervezesi fazisban is egy "vitaindito" kerdesem. En ugye haromszog elrendezest szertnek. A kepeken is latszik hogy egy oldalra tudom csak tenni a ki es befolyot, ez pedig a bal oldal. Ami nem teljesen egyertelmu nekem az az, hogy az emelt oldalra, vagy az alacsony oldalra kell tenni az uvegeket, ez ugye alapjaiban szabja meg szamomra azt hogy melyik oldal legyen a hangsulyos. Probaltam valamilyen szabalyszeruseget levonni a naplokbol, de azt vettem eszre hogy mindket megoldast alkalmazzatok. Viszont ha en rosszul dontok max. megforditani tudom az akvat :( Szoval az uvegek a magas vagy az alacsony oldalon kell hogy legyenek?

Mivel a tapozason meg mindig agyalok ezert ezugyben is kerdeznek. Az ADA tapok melle kell folyekony CO2? Valamint aki ADA-t hasznal mibol adagol? Mert ezzel kapcsolatban is olvastam mar tobb velemenyt.

Elore is koszonom!
 
Elkapkodva biztos nem lesz. A talajok, es meg jopar dolog meg rendeles alatt vannak egy kedves hazautazo csalad hozza majd a GA bol. Viszont a red moor szeptrmberig mindenkepp parkolopalyan van azt sajnos nem tudom megoldani internetes rendelesel. Utanna pedig indul a legozas

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

Mondjuk ha valamelyik GA-s mester innen a forumrol amikor pakolgatja a red moorokat a boltba es beugrana neki ,hogy valakinek eppen ilyen kellene (az eppen ilyen az olyasmi amit P60as akvaba kb. 40-55% at ateri bal oldalrol, lejtos talajon /6-8cm, talan tobb/ elfektetve rendelkezik nehany vizszintes es esetleg felszin fole ero aggal, vagy esetleg hogy meg konkretabb legyen a dolog valami nagyon hasonlo mint az S meretu red moor illusztracios kepe a shopban) es ha esetleg egy pu.-ben megirna nekem mit dobjak a kosarba a tobbi motyo melle, hogy hozzajussak ehhez a darabhoz akkor talan mar a kovetkezo honapban ossze tudnam rakni :) De ez valami mesebe illo tortenet lenne.
 
Sziasztok. Valami ilyesmit kepzeltem el. Bar szerintem a redmoor tul nagy ebbe az akvaba [emoji15] Es az uvegeket is le kell cserenem 13mm-esre.

74762df6c03027209c82c817720e5705.jpg

2156837050200daa8056f9753a5e5a79.jpg

A ket szakadek kozti resz dekorral homokkal lennekitoltve, vagy egy masik elkepzeles szerint oda HC-t tennek. A magasabb reszre pedig parvula minit. De mindenkepp szeretnem megtartani a "szakadekot" koztuk. Minden velemeny erdekel!!!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Elkezdtem epitgetni, a redmoor biztos kimarad egy 90cm esbe vagy nagyobba pont jo lenne. Holnap korbenezek fa ugyben, igaz nalunk nincs a kozelben redmoor, minden boltban csak szolo van. De remelem talalok jo darabokat.

Ada taptalaj es adalekok:

4223f881de217967458c1aec8dcb07d9.jpg

Tropica aljzat a lavakovekkel:

a9e8022eb1cc6375677e2c8c1864917a.jpg

Eddig jutottam az 5kg lavakobol meg vagy 4 megvan ha sikerul fat vennem holnap folytatom a legozast. Az uvegek megrendelest kesobbre hagyom igy meg nem tunik nagynak. Felek ha leszukitem 12mm re nagyon eros lesz a flow. Vagy nincs ebben igazam? Koszi hogy erre jartal! Eszrevetelt, kritikat szivesen fogadok!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sikerult vennem fat szukseg lenne nehany szakerto velemenyre. Termeszetesen a gyoskotozok helyett osszecsavarozom majd, es az aljat lavakovel korberakom.

49851af4dda707bc20e02b9c3c69d85f.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Vegre itt is tortenik valami!
3 het mulvanra kertem 12 nap szabit erre az idopontra terveztem az indulast. Az ok amiert megis ma nekialltam az egy egyszeru veletlen volt. Egesz egyszeruen bentfelejtettem egy netes varsarlasnal a kosarba egy adag zseles parvula minit. Oszinten nem tudtam rola, de ma reggel a postas a levelekkel egyutt a kezembe nyomta. Ma volt az utolso szabadnapom igy mindenkep karbantartas volt beutemezve a proba 26 oson es a taiwanon is. Eletem parja kozolte hogy mara pihenest tervezett. Gondoltam egyet es felszedtem a 26osbol egy tenyernyi hc-t, lemostam a zselet a parvularol, kikaptam a fakat, raszortam a tropikas powder fedoreteget az aljzatra es nekiugrottam. Az eredmeny 6 oranyi csipeszeles utan (meg szerencse hogy csak 60as az akva, nem is ertem azokat akik nagyobbat csialnak hogy birjak), igaz majdnem szalakra bontottam a parvulat. Elkeszult a " gyep " az elso 1 honap a szabadsagomig DSM modszerel valosul meg remelem legalabb a gyokeresedes lezajlik enyi ido alatt. A vilagitas 30cm magasrol 2 csovel napi 4 ora. Es naponta lesz permetezes. Csak bizakodok hogy nem szurok el semit. Jelenleg igy nez ki:
e7233324deadb55d44fea370ab4ca3fb.jpg
A birodalmam:
011d71547da4b007a44a7df7d9ba2b2d.jpg
Koszi hogy beneztel!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Elkeszult a " gyep " az elso 1 honap a szabadsagomig DSM modszerel valosul meg remelem legalabb a gyokeresedes lezajlik enyi ido alatt. A vilagitas 30cm magasrol 2 csovel napi 4 ora. Es naponta lesz permetezes. Csak bizakodok hogy nem szurok el semit.
Tegyél rá follpackot, mert egyébként ki fog száradni.
28152374093_263e7e5498_h-jpg.15125.jpg
Ha elég nedvességet biztosítasz, egy hónap alatt jócskán be kellene induljon.
 
Mivel a tapozason meg mindig agyalok ezert ezugyben is kerdeznek. Az ADA tapok melle kell folyekony CO2? Valamint aki ADA-t hasznal mibol adagol? Mert ezzel kapcsolatban is olvastam mar tobb velemenyt.

Elore is koszonom!

Szia,

én full ADA tápozok a 60-as akimban, szóval anno a gyári ajánlást követtem, vagyis napi Brighty K és Step1/2, Green bacter ment az elején és vízcserekor. Egy dolog viszont kiderült menet közben: azért az ADA alapvetően a fotonágyúval meglőtt, széndioxidban úsztatott, bokorméretű cserjékkel teleültetett akváriumokra optimalizált, egy szó mint száz, érdemes csökkenteni a mennyiségeket, én pl. a 2/2 vagy esetenként 2/1 nyomásra redukáltam a napi adagokat majd ültettem egy kis stemes növényt, ami erőteljesebben fogyasztja a tápot és utána emeltem vissza 3/3-ra, azóta lényegében nincs alga gond. Így 10 hónap után megleptem magam Brighty Lightal és Green gainnel, mert úgy láttam vágás után picit nehezebben tértek magukhoz a növények, de majd pár hónap múlva kiderül tényleg érnek-e valamit. Folyékony CO-t csak a fekete ecsetalgára nyomtam hogy pusztuljon, amúgy a CO befújást állítottam úgy hogy a checker szerint OK legyen a szint.
 
Tettem ra, csak nem tudom hogy teljesen zarjam le vele vagy hagyjak par milis reszt a szeleken.
Nyugodtan takard le, úgyis napjában legalább egyszer spricceled, akkor "kiszellőzik" minden alkalommal.
Nem wabi lesz, nem kell szoktatni a levegőhöz, hogy emers formában is szépen fejlődjenek.
 
Szia,

én full ADA tápozok a 60-as akimban, szóval anno a gyári ajánlást követtem, vagyis napi Brighty K és Step1/2, Green bacter ment az elején és vízcserekor. Egy dolog viszont kiderült menet közben: azért az ADA alapvetően a fotonágyúval meglőtt, széndioxidban úsztatott, bokorméretű cserjékkel teleültetett akváriumokra optimalizált, egy szó mint száz, érdemes csökkenteni a mennyiségeket, én pl. a 2/2 vagy esetenként 2/1 nyomásra redukáltam a napi adagokat majd ültettem egy kis stemes növényt, ami erőteljesebben fogyasztja a tápot és utána emeltem vissza 3/3-ra, azóta lényegében nincs alga gond. Így 10 hónap után megleptem magam Brighty Lightal és Green gainnel, mert úgy láttam vágás után picit nehezebben tértek magukhoz a növények, de majd pár hónap múlva kiderül tényleg érnek-e valamit. Folyékony CO-t csak a fekete ecsetalgára nyomtam hogy pusztuljon, amúgy a CO befújást állítottam úgy hogy a checker szerint OK legyen a szint.
Koszonom regota vartam mar erre a valaszra valakitol.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére