• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld nano

Greg Filth

VIP kertész
Sziasztok!

Szabó Gergő vagyok, a bemutatkozásban már írtam magamról.
Novemberben indítottam egy 30x30x30-as nano-t, viszont annak nem készítettem naplót, gondoltam nem villogok az első növényes bakijaimmal. Végül aztán mégsem lettek olyan sokan ezek a bakik, hála az itteni fórumozók irományainak, amiket rengeteget olvasgattam! :)

Nos, úgy alakult, hogy költöztetni kellett a nano-t a város másik végére. Természetesen útközben a növények és a berendezés a fejére állt rendesen, így hát megvolt a végszó: RESCAPE! Hónapok óta tervezek talajcserét, ugyanis kellőképpen elegem lett a Manado-ból. A Tropica-ra esett a választás, holnap (csütörtökön) veszem át egy helyi boltban.

BTW, aki hasznát tudja venni ~5 liter akvában pihenő, és ~4 liter (lehet, hogy kevesebb) száraz, mosatlan JBL Manado-nak, és érte tud jönni Újpestre, az írjon bátran, ingyen vihető! :) Csak szabadítsatok meg tőle. :D Előreláthatólag már a hétvégén átvehető lesz.

Az akva jelenleg csak növénytároló formában működik.

A jelenlegi fix technika:
- 30x30x30-as (27L) GA-s sima üveg akvárium
- Eheim eXperience 150 külső szűrő, üveg Lily-vel
- Wave Cosmos 20W lámpa
- Tropica 95g-os kispalackos CO2, GreenWorks nano difivel
- Atman AT301 apró vízpumpa visszafojtva, főleg a felszín fodrozása érdekében
- A talaj Tropica lesz, táptalajt nem tervezek

Lakók:
9 galaxy razbóra, (sajnos már csak) 1 Oto, és rc garnélák, illetve apró ivadék guppik, amíg fel nem nőnek.

Növények jelenleg:
- Fissidens moha
- Karácsony moha
- Anubias nana
- Staurogyne Repens
- Alternanthera Reineckii mini
- Microsorum Pteropus
- Cryptocoryne Parva
- Marsilea Hirsuta
- Pogostemon Erectus
- Sagittaria Subulata
- Rotala sp. Green
- Micranthemum Monte Carlo
- Hydrocotyle Verticillata
illetve még pár növény, amiknek a beazonosításában majd segítséget szeretnék kérni! :)

Sok növényfajnak tűnhet, és persze valóban nem kevés:D de több fajtából csak 2-3 szál van. Persze lehet, hogy lesz, ami a rescape után így sem fog elférni. :D(n)

Kérdés:

Ha jól tudom, a Tropica talaj miatt az első 2 hétben szükséges sűrűbben vizet cserélni. Ez mennyit jelent pontosan? 3 naponta elég lehet? A konkrét kérdés abból adódik, hogy jövőhéten szerdától vasárnapig nem leszek itthon. Lehet-e abból gond, hogy a szerdai vízcserét követően legközelebb már csak vasárnap este tudok vizet cserélni?:unsure:

A végére egy elég ramaty fotó a jelenlegi állapotról:
00j5o3

És egy részlet:
FW78bg


Köszi, ha elolvastad! :)
 
Sziasztok!

Szabó Gergő vagyok, a bemutatkozásban már írtam magamról.
Novemberben indítottam egy 30x30x30-as nano-t, viszont annak nem készítettem naplót, gondoltam nem villogok az első növényes bakijaimmal. Végül aztán mégsem lettek olyan sokan ezek a bakik, hála az itteni fórumozók irományainak, amiket rengeteget olvasgattam! :)

Nos, úgy alakult, hogy költöztetni kellett a nano-t a város másik végére. Természetesen útközben a növények és a berendezés a fejére állt rendesen, így hát megvolt a végszó: RESCAPE! Hónapok óta tervezek talajcserét, ugyanis kellőképpen elegem lett a Manado-ból. A Tropica-ra esett a választás, holnap (csütörtökön) veszem át egy helyi boltban.

BTW, aki hasznát tudja venni ~5 liter akvában pihenő, és ~4 liter (lehet, hogy kevesebb) száraz, mosatlan JBL Manado-nak, és érte tud jönni Újpestre, az írjon bátran, ingyen vihető! :) Csak szabadítsatok meg tőle. :D Előreláthatólag már a hétvégén átvehető lesz.

Az akva jelenleg csak növénytároló formában működik.

A jelenlegi fix technika:
- 30x30x30-as (27L) GA-s sima üveg akvárium
- Eheim eXperience 150 külső szűrő, üveg Lily-vel
- Wave Cosmos 20W lámpa
- Tropica 95g-os kispalackos CO2, GreenWorks nano difivel
- Atman AT301 apró vízpumpa visszafojtva, főleg a felszín fodrozása érdekében
- A talaj Tropica lesz, táptalajt nem tervezek

Lakók:
9 galaxy razbóra, (sajnos már csak) 1 Oto, és rc garnélák, illetve apró ivadék guppik, amíg fel nem nőnek.

Növények jelenleg:
- Fissidens moha
- Karácsony moha
- Anubias nana
- Staurogyne Repens
- Alternanthera Reineckii mini
- Microsorum Pteropus
- Cryptocoryne Parva
- Marsilea Hirsuta
- Pogostemon Erectus
- Sagittaria Subulata
- Rotala sp. Green
- Micranthemum Monte Carlo
- Hydrocotyle Verticillata
illetve még pár növény, amiknek a beazonosításában majd segítséget szeretnék kérni! :)

Sok növényfajnak tűnhet, és persze valóban nem kevés:D de több fajtából csak 2-3 szál van. Persze lehet, hogy lesz, ami a rescape után így sem fog elférni. :D(n)

Kérdés:

Ha jól tudom, a Tropica talaj miatt az első 2 hétben szükséges sűrűbben vizet cserélni. Ez mennyit jelent pontosan? 3 naponta elég lehet? A konkrét kérdés abból adódik, hogy jövőhéten szerdától vasárnapig nem leszek itthon. Lehet-e abból gond, hogy a szerdai vízcserét követően legközelebb már csak vasárnap este tudok vizet cserélni?:unsure:

A végére egy elég ramaty fotó a jelenlegi állapotról:
00j5o3

És egy részlet:
FW78bg


Köszi, ha elolvastad! :)
Az első két hétben 2 naponta illik cserélni. Ha bejáratott szűrővel indulsz nem lesz gondod a kihagyás miatt, de azért előtte-utána csinálj egy nagyobb cserét. Sok sikert!
 
Az első két hétben 2 naponta illik cserélni. Ha bejáratott szűrővel indulsz nem lesz gondod a kihagyás miatt, de azért előtte-utána csinálj egy nagyobb cserét. Sok sikert!
Persze, bejáratott a szűrő, valamikor november végén lett beüzemelve, azóta folyamatosan megy. :)
Köszi az infót! :)
 
Kíváncsian várom a híreket az akváriumodról.
Valami táptalaj vagy legalább pár tabi jó volna szerintem, a felsorolásban említettél pár növényt amik inkább a gyökerükön veszik fel a tápanyagot.
 
Kíváncsi leszek a második nekifutásra.
Ha nem áll módodban táptalajt venni, akkor szívesen adok - ha kell persze. Van bőven felhasználatlan JBL Aquabasisem ("csak" az). 1 liter kábé elég is lenne neked.
 
Kíváncsi leszek a második nekifutásra.
Ha nem áll módodban táptalajt venni, akkor szívesen adok - ha kell persze. Van bőven felhasználatlan JBL Aquabasisem ("csak" az). 1 liter kábé elég is lenne neked.
Nagyon szépen köszi a felajánlást, igazából AquaBasis még nálam is van, szerintem elég is kell, hogy legyen. Eleinte nem akartam táptalajt, de most, hogy abelszilard felhozta, eszembe jutott, hogy van még itthon, így fel tudom használni. :)
De tényleg köszi, nagyon inspirálóak az ilyen hozzáállások! :)
 
Nos, az akva természetesen még mindig fut.
Csak sajnos a naplózásra nem jutott idő. Bár ez nem is feltétlenül volt gond, ugyanis akadt egy kis gondom pl. Ammania Bonsai ültetésével kapcsolatban. Rosszul ültettem, és mikor hétvégéről hazaértem, a növényeim egyik fele elolvadt, a másik fele pedig kimászott a talajból, és a vízfelszínen lebegett.

Az akva megkapta a Tropica talajt (JBL AquaBasis+ táptalajjal), megvolt a rescape. Az ültetés végére sikerült annyira kifáradnom, hogy ez látsszon is a végeredményen. Ilyen lett:
1.PNG


Közben a felesleges növényektől @BlackOut kollega megszabadított, remélem jól érzik magukat nála a növénykék. :)
Ezután Riccardia került be a fára, illetve ma fogtam a korábbi scape-ből maradt Anubias Nana-kat, és rákötöztem egy régebbi Seiryu kőre. Még barátkozom a látvánnyal.
2.PNG

A halak meg ráfüggtek a CrustaGranra... o_O(n)
3.JPG

Növénytápot váltottam, jelenleg Tf Planter, Tf Macro és Neptun LiquiCarbo megy a növényeknek.
A fényképezőmmel még ismerkedem, ezért utólag is elnézést a képek minőségéért.
(A gép egy Nikon Coolpix L340. Ha valakinek fotózási tanácsa van, azokat is örömmel fogadom! :))
A világításon bővíteni tervezek, valószínűleg Odyssea 24W-os compact lesz fölé applikálva.
(Ha valakinek lenne eladó, az kérem zaklasson privátban! ;))

A jelenlegi növénylista:
- Riccardia Chamedryfolia
- Anubias Nana
- Rotala sp. Green
- Proserpinaca Palustris
- Ludwigia Repens
- Alternanthera Reineckii 'mini'
- Staurogyne Repens
- MC
- Ammania Bonsai
- Hydrocotyle Verticillata
- Ceratopteris thalictroides

Mindenféle javaslatot szívesen fogadok, ne tartsátok magatokban!
 
A Ludwigia nálam sem akar kezdeni magával semmit. Azt hittem nálam van probléma ("új" akva, kevés fény). De ezek szerint nálad sem túl aktív...?
Még csak új leveleket sem nagyon hoz...:( Csak a léggyökereket eregeti.
 
Nálam konkrétan semmit nem csinál. Pedig elvileg sprinter, ha egyszer beindul.
Mindegy, én azért adok még neki egy pár hetet.
 
Az első képhez képest a második miért olyan "sötét"? Amúgy tetszik a kocka csak jobb lenne fényben is látni. ;)

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Próbálkoztam a fehéregyensúly beállítással, és az expozíció kompenzációval.
Alapból nagyon sárga lenne a zöld, így próbáltam kompenzálni. De csak mint hozzá nem értő, próbálkoztam, nem tudom, mennyire jött össze. :D
Legközelebb próbálok világosabb képeket hozni.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére