1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes Első "mid-tech" nano

Kategória: 'Befejezett akváriumok bemutatása', témanyitó: Horváth Márton, téma nyitása: Ápr 11, 2016.

1. Horváth Márton
    Épp nem fórumozik ...

Horváth Márton Főkertész

Tag:
    Ápr 6, 2016
    Kedvelik:
    340
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok!
    Sokat olvasgattam a fórumot, meg különböző honlapokat, úgy döntöttem belevágok! :D
    Szóval barátnőm elutazik egy hónapra és mire hazajön,meglepetésnek szeretnék összerakni egy növényes garnélás nanot.
    Eddig egy 50l-es inkább halas akváriumunk van (erősen fejlesztés alatt :D), szóval a növényes akvarisztikában nincs sok tapasztalatom, minden kritikát, tanácsot nagyon szívesen fogadok :)

Szóval a terv:
    Akvárium
    : 35x22x28 (szélességxmélységxmagasság) 21l
    Világítás: 13w (sima foglalatos fénycső üveg szélére csavarozható lámpában)
    Szűrés: Hydor crystal k10 duo belső szűrő megbuherálva biológiai töltettel
    Co2: Tropica system 60g harangos co2 szett (tudom, hogy nem a legjobb, tervezek majd hozzá egy Tropica 90g-os mini nagynyomásút, de szűkös a keret... :p )
    Dekor: under construction
    Növények: Segítségeteket kérném a technika ismeretében!
    Talaj: A növények és a technika függvényében a segítségeteket kérném! :D
    Garnélák: Szintén a segítségetekre szorulok :p

Nagyon köszönöm előre is a tanácsokat, véleményeket! :)
    (Még annyi, hogy a keret egyenlőre tényleg kevés, úgyhogy egyenlőre ebből szeretném kihozni a maximumot :) Talajt nyilván veszek, meg biotöltetet, stb, de külső szűrő, nagynyomású co2 most nem fér bele...
    Most rendeltem az 50l-es helyére egy 100l-es optit 55w világítással, elment rá a spórolt lóvé :D)

2. mallar
    Épp nem fórumozik ...

mallar Tapasztalt kertész

Tag:
    Márc 25, 2016
    Kedvelik:
    42
    Hely:
    Budapest
    Szia!
    Nekem a belső szűrő gyengusnak tűnik. Van egy cikk, amin leírják pontosan mire kell figyelni szűrőválasztáskor.
    21l/13w (0.6w/l) megvilágításnál még ne nyomd a külső CO2-t, az még gyenge fény ehhez. Ide elég az easycarbo. Viszont ha nyomod a co2-t, akkor mindenképp meg kell bikázni valami komolyabb szűréssel, meg mondjuk még egy olyan lámpával (+13w).
    A fő tanács az az, hogy nincs középút. Vagy hightech, vagy lowtech.
    Van sok cikk ezekről. Moha gyeppel és red-moor fára kötözött anubias nana-val összerakott kis nano jól tud mutatni garnéla talajjal és neocaridina garnélákkal ;)

Horváth Márton kedveli.
  3. Horváth Márton
    Épp nem fórumozik ...

Horváth Márton Főkertész

Tag:
    Ápr 6, 2016
    Kedvelik:
    340
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok!
    Először is köszönöm a tanácsokat! :)
    Eljött a megvalósítás ideje! :D
    Szóval a paraméterek egyenlőre maradtak nagyjából, a szűrőt tervezem upgradeelni hamarosan.

Adatok:
    Akvárium: 35x22x28, 21l, sima üveg, átlátszó ragasztás
    Világítás: Wave 13W, xilong reflektoros armatúra
    Szűrés: Hydor crystal k10 duo belső szűrő szivacccsal+ biológiai töltettel + Purigen; 170 l/h
    Co2: Ista harangos co2 szett (Igazából lowtechre tervezem, de volt itthon elfekvőben, gondoltam ártani nem ártok vele :) )
    Dekor: Red moor gyökér
    Talaj: Denerle Nutri Basis 6in1, Denerle scaper's soil, kavics
    Növények: Taxiphyllum barbieri, Staurogyne Repens, Hottonia palustris (Majd még szeretnék bele növényt, nem lett elég). Igyekeztem lowtech növényeket választani, remélem jó lesz így az összeállítás :)

Szerintem a szűrés a leggyengébb láncszem. Bár megtámogattam indulásnak Easystart-al, és a talaj is aktív, remélem elég lesz, ha nem, kap egy erősebb szűrőt (akasztós esetleg).
    Maj garnélákat szeretnék bele

Sajnos a készítésről nem csináltam sok fotót, és a víz sem tisztult még le teljesen, de azért pár kép:
    IMG_0424.JPG
    IMG_0425.JPG
    DSC_0707.JPG
    DSC_0702.JPG

És ilyen most az "akváriumos sarok" :) Bocsi a káoszért, vizsgaidőszak van... :D
    DSC_0710.JPG

És a végére :) Bármilyen ötletet/kritikát/észrevételt szívesen veszek!

kmisi és Selfedestroyer kedvelik.
  4. mrgod007
    Épp nem fórumozik ...

mrgod007 Kertész szaki

Tag:
    Nov 13, 2016
    Kedvelik:
    211
    Hely:
    Vásárosnamény
    Szia :)
    Hogy áll a nano? A 100-as opti költözéses átalakulását most néztem végig, kíváncsi lettem ennek mi lett a sorsa :D

Horváth Márton kedveli.
  5. Horváth Márton
    Épp nem fórumozik ...

Horváth Márton Főkertész

Tag:
    Ápr 6, 2016
    Kedvelik:
    340
    Hely:
    Budapest
    Őt sajnos lebontottam, sokkal erősebb hardwerrel szeretném majd újraindítani jövőre, most gyűjtöm hozzá a technikát ;)

mrgod007 kedveli.
  6. mrgod007
    Épp nem fórumozik ...

mrgod007 Kertész szaki

Tag:
    Nov 13, 2016
    Kedvelik:
    211
    Hely:
    Vásárosnamény
    Majd dokumentáld a készületeket :) A 100-as optiban nagyon jól nézett ki az a lyukacsos kő... Egész véletlenül nem tartottad meg? :D

Horváth Márton kedveli.
  7. Horváth Márton
    Épp nem fórumozik ...

Horváth Márton Főkertész

Tag:
    Ápr 6, 2016
    Kedvelik:
    340
    Hely:
    Budapest
    Dokumentálom majd az előkészületektől :)
    A lyukacsos kő jópofa, bár a nanoba most egységes köveket szeretnék, vmi iwagumi szerű berendezést.
    Ha tetszik, szívesen odaadom :D

mrgod007 kedveli.
  8. mrgod007
    Épp nem fórumozik ...

mrgod007 Kertész szaki

Tag:
    Nov 13, 2016
    Kedvelik:
    211
    Hely:
    Vásárosnamény
    Hát ha már nem szeretnéd beépíteni a későbbiekben akkor köszönöm, elfogadom :D Persze nem pacsira, vagy megvenném vagy csoki/sör/növény/hal ellenszolgáltatás fejében :)
    Most sajnos sík és kopasz, ellenben jó keszekusza még az akváriumom, de nagyon feldobná :)

Horváth Márton kedveli.
  9. Horváth Márton
    Épp nem fórumozik ...

Horváth Márton Főkertész

Tag:
    Ápr 6, 2016
    Kedvelik:
    340
    Hely:
    Budapest
    Beszéljük meg privátban ;)

10. Márió