• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az összedobott álom kocka

  • Téma indító Deleted member 7949
  • Esemény kezdete
Akkor sok sikert a vállalkozáshoz! Remélem, az üzletben is találsz majd helyet egy kis nanonak!;)
 
Ez még nem is jutott eszembe,(kézműves boltocska) de nem is rossz ötlet. ❤ Köszönöm.
 
Rohanás közben,az egyik elvadult susnyás fényképezésére volt időm.(Nem olyan lassan) nyírásra érett de szokás szerint nincs szívem hozzá. 😊♥️ A többit később szervírozom. :)
 

Attachments

  • 20200304_201621.jpg
    20200304_201621.jpg
    441.4 KB · Megtekintések: 58
  • 20200304_201702.jpg
    20200304_201702.jpg
    340.6 KB · Megtekintések: 55
  • 20200304_201558.jpg
    20200304_201558.jpg
    341.9 KB · Megtekintések: 47
  • 20200304_201602.jpg
    20200304_201602.jpg
    403.7 KB · Megtekintések: 73
Szia @Kameas Ildi!
Az új vállalkozás hogy vészelte át ezt a vírusos, kényszerkaranténos őrületet?
Remélem jól vagytok és talán jut egy kis időd, hogy friss hírekkel és képekkel szolgálj az akvárium életének alakulásáról is!
A legjobbakat kívánom nektek!
 
Halihó, mire be indult volna a projekt jött ez a vírus. Bezárt az üzlet erre az időre mert nem láttuk értelmét kockáztatni amíg nem csillapodik a járvány.A gyerkőc asthmás meg én is úgyhogy otthoni zárkózás van.A sárkányköves szett fog átköltözni,jelenleg szétszedve várja a csodát a szekrényben. Az álomkocka vígan pöfög a többi lakóval. Egy kis ecset alga jelent meg a szűrő kifolyónál, egy két 3mm-es pamacs úgyhogy azt a két levelet levágtam.A héten szűrőtakarítás aztán remélem jobb lesz a helyzet.Találtunk egy gyerek macskát aki sikeresen megfürdött a kockába második nap mikor hazavittük.Azonnali vízcsere,imádkozás ( nem a macska miatt, bár imádjuk) Azóta szigrúan zárva a tető éjszakára. A tegnapi állapot a képen.Mindenki rejtőzik vagy ejtőzik a bokorban. :)
 

Attachments

  • 20200126_185205.jpg
    20200126_185205.jpg
    391.8 KB · Megtekintések: 68
Utoljára módosított moderátor által:
Jó érzés olvasni, látni bejegyzéseid.
Gondos kezeidnek köszönhetően ez a kis akvárium még mindig él és virul, örömet okozva a gazdinak.
A vállalkozáshoz sok sikert, számotokra jó egészséget kívánok!
 
Jó érzés olvasni, látni bejegyzéseid.
Gondos kezeidnek köszönhetően ez a kis akvárium még mindig él és virul, örömet okozva a gazdinak.
A vállalkozáshoz sok sikert, számotokra jó egészséget kívánok!

Azt kell mondanom, soha nem sikerült ilyen gyönyörűre egy akváriumom sem. Mindig úgy érzem minden darabja amit kaptam tőletek tökéletes és élni akar. Sosem volt vele nagy gond,persze néha van hogy a növényeknek vashiánya van, vagy foszfát és szerencsétlenkedem vele hogy a csigák se rágcsáljanak le mindent tövig. De minden nap reggelén,amikor végre hozzá jutok a kávémhoz, elfogalom az én kis székecském mellette,mindig megállapítom hogy ez a legszebb dolog a világon,és boldogan mosolyogva kezdődik a napom.🥰
Egy kis videót csináltam róla. Fogadjátok szeretettel. ❤
Persze a youtube jól lerontja a minőséget. :(

 
Juhú, de örülök, hogy újra felbukkantál a naplódban, mert hiányoltalak. :love:
Jó látni, hogy milyen szép lett az akvárium élővilága. Ugyan nem tudom, hogy milyen fába vágod a fejszédet (nem férek hozzá a face fiókomhoz), de szívből kívánom, hogy megleld minden reményedet, amihez hozzá fűzöl.

U. i.: A kalitka-szezon levonultával, majd postán küldök Neked egy szép vékony hőmérőt, hogy ne az a husáng mutassa a hőfokot. :)
 
Juhú, de örülök, hogy újra felbukkantál a naplódban, mert hiányoltalak. :love:
Jó látni, hogy milyen szép lett az akvárium élővilága. Ugyan nem tudom, hogy milyen fába vágod a fejszédet (nem férek hozzá a face fiókomhoz), de szívből kívánom, hogy megleld minden reményedet, amihez hozzá fűzöl.

U. i.: A kalitka-szezon levonultával, majd postán küldök Neked egy szép vékony hőmérőt, hogy ne az a husáng mutassa a hőfokot. :)

Ne bajlódj az állami postával, leszek majd fuvaros, Ildi egy pökésre lakik a melóhelyemtől, hozzád is elesz a fene időnként.. ;)
 
A mai sikamika után gyorsan csináltam képet hogy hogyan alakulunk. A bolbitis heudelotii úgy döntött átveszi a hatalmat az akvárium felett. Két hónapja nagyon megindult,úgyhogy egy kicsit megnyestem itt ott de csak annyira hogy ne lógjon be középre. Az anubiasok is jól el szaporodtak. Olyan édi pici hajtásokat hoznak hogy öröm nézni. A postakürtök jó sokan lettek úgyhogy van továbbra is ingyen vihető. Megint lettek planáriák, úgyhogy ha a csigákat sikerül biztonságba helyezni akkor jön némi írtás. Videót rakok fel ha sikerült feltöltenem valahova.
 

Attachments

  • 20200720_125630.jpg
    20200720_125630.jpg
    471.9 KB · Megtekintések: 40
Tegnap újra összeraktam a sárkányköves 30l-es kockát. Mivel az álomkockában már nem fértek el a növények, a fele át került ide. A sárkánykövet elejtettem így egy nagy helyett lett pár apró, de sebaj, ez a kő mindenhogy szép. Ráaggattam mohákat, még nem tudom eldönteni tetszik -e így vagy szedjem le..Az indítás az álom kockából átrakott 15liter víz,illetve maradék fél ozmo,fél pihentetett csapvíz.
Kap egy kis 0.4ml Easy Carbo-t naponta. A szűrő a szokásos Eheim 2213-as biológiai töltetekkel. Még nemnegy nagy szám kinézetre de remélem eldzsungelesedik. :)
A garnéla álományom odalett, 😔 pedig kb.az álomkocka indítása óta stabilan el voltak elhullás nélkül. Még Csillától és Évitől kapott garnikák voltak, és most kb.6 darabom maradt. A férjem amíg nem voltam itthon egy szerinte batár nagy pókot lefujt valami rovarírtóval, gondolom ez lehetett a bűnős mert más behatás nem érhette őket. Mire este haza értünk már nem nagyon volt megmenteni. 😪 90% vízcsere..
A maradék hat darab szerencsére jól van, 4 vadas és két kis piros marad. :(

A sárkánykövesről egy kis videó:

 
Tegnap újra összeraktam a sárkányköves 30l-es kockát. Mivel az álomkockában már nem fértek el a növények, a fele át került ide. A sárkánykövet elejtettem így egy nagy helyett lett pár apró, de sebaj, ez a kő mindenhogy szép. Ráaggattam mohákat, még nem tudom eldönteni tetszik -e így vagy szedjem le..Az indítás az álom kockából átrakott 15liter víz,illetve maradék fél ozmo,fél pihentetett csapvíz.
Kap egy kis 0.4ml Easy Carbo-t naponta. A szűrő a szokásos Eheim 2213-as biológiai töltetekkel. Még nemnegy nagy szám kinézetre de remélem eldzsungelesedik. :)
A garnéla álományom odalett, 😔 pedig kb.az álomkocka indítása óta stabilan el voltak elhullás nélkül. Még Csillától és Évitől kapott garnikák voltak, és most kb.6 darabom maradt. A férjem amíg nem voltam itthon egy szerinte batár nagy pókot lefujt valami rovarírtóval, gondolom ez lehetett a bűnős mert más behatás nem érhette őket. Mire este haza értünk már nem nagyon volt megmenteni. 😪 90% vízcsere..
A maradék hat darab szerencsére jól van, 4 vadas és két kis piros marad. :(

A sárkánykövesről egy kis videó:


Ez a kő több darabban is nagyon jó! A leendő dzsungelt ne hagyd, hogy ránőjön.
Ha szeretnél garnusz utánpótlást, szívesen pecázok és viszek. Inkább csak cherryk és vadasabbak, de kapirgálnak.
 
Ez a kő több darabban is nagyon jó! A leendő dzsungelt ne hagyd, hogy ránőjön.
Ha szeretnél garnusz utánpótlást, szívesen pecázok és viszek. Inkább csak cherryk és vadasabbak, de kapirgálnak.
Köszönöm szépen! Nagyon örülnék nekik, nekem mindegy milyen színűek. Nagyon örülök mindegyiknek. Úgy elkenődtem. :( Olyan édik voltak. :( Ha be áll a sárkányköves akkor majd kérnék belőlük. Most úgyis szét kapom az álom kockát egy kicsit mert ráfér egy jó nagy takarítás, a sokk után.
 
Tegnap újra összeraktam a sárkányköves 30l-es kockát. Mivel az álomkockában már nem fértek el a növények, a fele át került ide. A sárkánykövet elejtettem így egy nagy helyett lett pár apró, de sebaj, ez a kő mindenhogy szép. Ráaggattam mohákat, még nem tudom eldönteni tetszik -e így vagy szedjem le..Az indítás az álom kockából átrakott 15liter víz,illetve maradék fél ozmo,fél pihentetett csapvíz.
Kap egy kis 0.4ml Easy Carbo-t naponta. A szűrő a szokásos Eheim 2213-as biológiai töltetekkel. Még nemnegy nagy szám kinézetre de remélem eldzsungelesedik. :)
A garnéla álományom odalett, 😔 pedig kb.az álomkocka indítása óta stabilan el voltak elhullás nélkül. Még Csillától és Évitől kapott garnikák voltak, és most kb.6 darabom maradt. A férjem amíg nem voltam itthon egy szerinte batár nagy pókot lefujt valami rovarírtóval, gondolom ez lehetett a bűnős mert más behatás nem érhette őket. Mire este haza értünk már nem nagyon volt megmenteni. 😪 90% vízcsere..
A maradék hat darab szerencsére jól van, 4 vadas és két kis piros marad. :(

A sárkánykövesről egy kis videó:

Tökéletesen egyetértek, a dragon mindenhogyan és akárhány darabban is lenyűgöző.
Az új kocka nagyon pofás lett, és a vidit egy egészestésre is készíthetted volna. IstBiz elnézegetném.
 
Sajnos a youtube annyit nem enged feltölteni :) de elég meditatív látvány az tuti, én is folyton leragadok, aztán csodálokozom hogy nem halad a munka. :D Még elég kis csoffattak a növények de majdcsak észhez térnek.
 
Az összedobott álomkocka egy kis átalakuláson ment keresztül. Az anubias nana mini-k egy részét le szedtem a fákról, és a fa törzséhez kerültek,a fát megfordítottam így a fa jobban látszik.A susnyás is megnyírásra került. A kis videón látható a végeredmény.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére