• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld nano

Próbálkoztam a fehéregyensúly beállítással, és az expozíció kompenzációval.
Alapból nagyon sárga lenne a zöld, így próbáltam kompenzálni. De csak mint hozzá nem értő, próbálkoztam, nem tudom, mennyire jött össze. :D
Legközelebb próbálok világosabb képeket hozni.
Na jó én sem vagyok fotó zseni nyugi. :D de amúgy tetszetős aki.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Hoztam egy gyors telós képet. Világosabb, cserébe elég ótvar a minősége. :(:unsure:

A képen látható ubi-karika reggel még tele volt. Egy amano, egy Oto, és az RC-k lakják (illetve galaxy-k és guppy ivadékok de nem rájuk tippelnék).
Lehet tippelni, hogy ki volt ilyen éhes... :eek::eek:
(Biztos a Rotala, attól nő napi 1,5 centit... (n):sneaky:)

13090547_10206299706472173_248072652_n.jpg
 
Megvolt a (régóta várt) első Rotala nyírás. Az előző scape végén már nagyon szenvedett szegény az ecset miatt, most szerencsére megint úgy nő, ahogyan kell neki.
Az Ammania is kezdi elfoglalni a helyét, már szilárdabban áll az aljzatban, aminek nagyon örülök, mert velük nagyon nem jól indítottam (saját hibámból kifolyólag).
Befogadtam pár rabszolgát, már most imádom őket. Jött az egy szál Oto mellé még pár, és plusz 1 Amano garnéla is jött. A garnélák szép pirosak, folyamatos az utánpótlás (szerencsére nem vették zokon a rescape-et), a kis apróságok már 3mm-es korban szép pirosak. :)
Ismerkedtem kicsit a fényképező makro módjával is.
(Fényképezni még mindig nem tudok... (n) de igyekszem. :D)

DSCN0225.JPG
DSCN0222.JPG
 
Neked a guppy-k nem stresszelik a garnikat? Nálam gond volt de annyira, hogy a szaporodással is leálltak. Aztán mikor mentek a guppy-k akkor ismét beindultak.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Itt is mennek majd a guppy-k. :D
Lassan majd tényleg nézegetnem kell, nehogy veszélyesek legyenek a kisgarnikra. Egyelőre még van utánpótlás. :)
 
Itt is mennek majd a guppy-k. :D
Lassan majd tényleg nézegetnem kell, nehogy veszélyesek legyenek a kisgarnikra. Egyelőre még van utánpótlás. :)
Jó neked. Mármint, hogy van utánpótlás. :) nade nem offolom szét a naplód. :)

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Telefonos helyzetjelentés a kékcápák értekezletéről. :ROFLMAO:
(Amíg ott volt a kaja, nem kellett. Mikor felporszívóztam, odagyűltek a kajamaradékhoz. :cool:)

26684140821_a9daa4a7ac.jpg
 
Utoljára módosított:
A képmegosztásra van topik, de ha megbocsátod az Off-ot:
A Flickr megosztás úgy működik, hogy a kép aljának jobb oldalán van négy ikon.
A harmadik egy nyíl. Kattints erre, és válaszd a BBCode-t
Kiválasztod a métretet (én pl 500x... használok), aztán mehet a link a naplóba.
Ha nem akarod, hogy infókat szúrjon hozzá, töröld a link végét.
 
A képmegosztásra van topik, de ha megbocsátod az Off-ot:
A Flickr megosztás úgy működik, hogy a kép aljának jobb oldalán van négy ikon.
A harmadik egy nyíl. Kattints erre, és válaszd a BBCode-t
Kiválasztod a métretet (én pl 500x... használok), aztán mehet a link a naplóba.
Ha nem akarod, hogy infókat szúrjon hozzá, töröld a link végét.

Nem off, csak nyugodtan. :)
Igen, ezt már írtad üzenetben, és ki is próbáltam, de sajnos nekem úgy jelezte, miután elküldtem a kommentet, hogy sikertelen volt (piros X-ek a képek helyén). :( Vagy többet kellene várnom, hogy megjelenjenek a képek?
 
Képet most nem hoztam, csak szimpla helyzetjelentés.
Mindenki jól van, az Otok, a garnélák és a galaxy-k is.
Az üvegen megjelent némi zöld pontalga. Én a friss indítás miatti emelt tápozásomra tippelek, mint fő ok, de már rátértem a normál adagolásra. :)
Ha tévednék a diagnózist illetően, szívesen fogadom a tippeket! :)
A növények mocorogni látszanak. A pár szál Ammania szépen erősödik. A Staurogyne és az Alternanthera hozza az új hajtásokat ahogy kell, és nem algásak az új levelek sem -előző scape-ben nálam ez gyakran probléma volt. A Rotala továbbra is szépen nő, bár a metszés miatt kicsit megtorpant, de még mindig elégedett vagyok vele.
@BlackOut, ha esetleg pont most tervezted volna kihajítani a Ludwigia-kat, még várj vele egy kicsit. Nem akarom elkiabálni, és lehet, hogy csak én beszélem be magamnak, de mintha pár submers hajtást látnék megindulni néhány szálon. :D:D:ROFLMAO: Jövő hétre bizonyára egyértelművé kell válnia, hogy jól látom-e. :D:p

Csütörtökön lesz 4 hetes az akva.
 
Nos, az akva egészen július elejéig szuperül haladt. Az MC gyep összeállt, a növények dúsultak.
Viszont én őrült nem lőttem képet a csúcsformáról. Egyszer csak bekattant az agyam, hogy buce-s akváriumot akarok. Így hát az akvát "robbantottam". Kikerült a gyep, a dekorfa, és jópár növény is. Így ezennel az akva -és vele együtt a napló is- befejezte pályafutását.

Szeretnék megkérni egy admint, hogy tegye át a naplót a befejezett akváriumok közé.

Hamarosan nyitom az új naplót. Talán holnap, de lehet, hogy csak vasárnap.
 
Nos, az akva egészen július elejéig szuperül haladt. Az MC gyep összeállt, a növények dúsultak.
Viszont én őrült nem lőttem képet a csúcsformáról. Egyszer csak bekattant az agyam, hogy buce-s akváriumot akarok. Így hát az akvát "robbantottam". Kikerült a gyep, a dekorfa, és jópár növény is. Így ezennel az akva -és vele együtt a napló is- befejezte pályafutását.

Szeretnék megkérni egy admint, hogy tegye át a naplót a befejezett akváriumok közé.

Hamarosan nyitom az új naplót. Talán holnap, de lehet, hogy csak vasárnap.
Kíváncsian várom az új akit[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Szia!
Látom az elején írtad, hogy használsz Tropica 95g-os kispalackos CO2-t. Ez hogy vált be? 24 órába tolod? Milyen bubiszámmal és meddig bírja egy palack?
 
Szia!
Igen, azzal toltam, és még mindig megvan. :)
Eleinte 3másodpercenként ment 1 bubi, ekkor 44W világítással gyönyörűen bubizott a Montecarlo és a Proserpinaca. :)
Később visszavettem 5másodpercenként 1 bubira. Úgy már nem bubiztak, de szépen nőttek a növények. :)
24órában ment, bár elméletileg rá lehetne kötni mágnesszelepet.
1,5-2 hónapig bírta egy palack. Ami kicsit vissza vett a kedvemből, hogy amikor elkezdtem, még 3e volt egy kispalack. Mostmár 4e fölött, amit azért szarul esik kifizetni. :)
Úgyhogy most pihentetem is az új akvánál, és ha nem muszáj, akkor inkább CO2 nélkül próbálom, amíg nincs lehetőségem nagynyomásúra.
Egyébként stabil kis rendszer ez a kis 95g-os szett, a bubiszámot is mondhatni jól tartja. :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Szép az akváriumod!
Köszi az infókat, nagyon hasznos volt! (y) Egy mágnesszeleppel valóban lehetne a használati időn nyújtani. A GA-ban van 3db-os JBL-es palack (gondolom jó erre a reduktorra is) az valamivel gazdaságosabb.
20-63L növényesben gondolkodom és ha 20-40L körül maradok, akkor akár elég lehet a tropica szett. Ha 63L lesz, akkor már mindenképpen nagynyomásút érdemes választanom.
 
Ha van rá mód, én mindenképp nagynyomásút vennék. Akár használtan is, az az értékéből is kevesebbet veszt, ha később el akarnád adni. Gyakorlatilag a nagypalackot kevesebbért töltenék, mint amennyibe a kispalack kerül, és azért pl. egy 2literes bírná évekig egy kis akvában.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Egyébként nagyjából max. 30 literig ajánlanám a nano szettet, fölötte nem.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére