• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nannostomus Land

Pogge

Tapasztalt kertész
Újraindítottuk az akváriumot, Nano Land (https://akvakertesz.hu/threads/nano-land.1873/) megszűnt létezni.A technika és a tank maradt a régi.
Növények:
Cladophora aegagrophila
Hydrocotyle sibthorpioides (maritima)
Limnobium laevigatum
Microsorum pteropus 'Narrow
Rotala rotundifolia
Vallisneria americana ''mini twister''
Vesicularia dubyana

Élőlények:
Red Cherry garnéla
Nannostomus beckfordi
Tigris garnéla

Hardscape:
kvarchomok, kövek,szőlőgyökér
táptalaj: JBL Floredepot
Talaj:ADA Amazonia
Nano2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nekem a másik is tetszett, de itt talán még jobb az elrendezés (mondom én ezt teljesen laikusként),szóval szerintem ez még jobb lesz. Várjuk a további képeket.
ui.: én hiányolom a Werneriket
 
Mennyi mindent ki lehet hozni egy ekkora akiból?!:) Kíváncsi leszek milyen lesz a kép, amikor a stemek benőnek majd az ágak közé. Igazi esőerdő;)
 
Kimásznak a garnélák az akiból, miért van ez?
Sokan annak tulajdonítják, hogy túl magas a vízszint, de sajnos inkább a nem megfelelő víz miatt, vagy az agresszív halacsok kényszerítik őket gyors távozásra. :(
 
Szép az aki, jó lett a kivitelezés. A vízszint magasan van és lehet nem túl jó a vízminőséged. Ha caradiniák mászkálnak akkor inkább a magas vízszint miatt.
 
A tesztek szerint jó a víz!(lehet lágyabb a kelleténél 2-3 nk)A vízszint viszont magas.....o_O

A vízhőfok 29 celsius fok ....az meg nagyon magas(n)
 
A vízszintet vedd lejjebb és a halak sem fognak kiesni véletlenül :)) A vizet meg hűtsd mert senkinek nem jó a meleg víz.
 
Inkább a hőfok. Nekem ennél magasabb a vízszint a nanoba és nem mászkálnak a crs-ek és a cbs-ek. emlékeim szerint a meleg vízben kevesebb az oxigén is.
 
Szia Pogge!

A tesztek szerint jó a víz!(lehet lágyabb a kelleténél 2-3 nk)A vízszint viszont magas.....o_O

A vízhőfok 29 celsius fok ....az meg nagyon magas(n)

Ne csodálkozz, a lámpád izzója brutál meleget csinálhat!
Nálunk a fürdőben van három ilyen refis izzó és egy perc múlva már érzem 1m-ről a hősugárzásukat!
Próbáld távolabbról világítani!

A.ttila
 
Hangulatos ki aki!Tetszik a kövek használata az előtérben,és a dzsungeles hatás is faja lesz,ha meg lesz! :)
A halválasztást viszont szerintem érdemes lenne átgondolnod.A beckfordiknak szerintem elég kicsi lenne a tankod és az arányain is sokat rontana!
 
Szia Pogge!



Ne csodálkozz, a lámpád izzója brutál meleget csinálhat!
Nálunk a fürdőben van három ilyen refis izzó és egy perc múlva már érzem 1m-ről a hősugárzásukat!
Próbáld távolabbról világítani!

A.ttila
Helló!

Az egy kompakt égő(nem izzó)neon 6500k-es,nem csinál nagy hőt.De valóban a magas hőfok miatt volt a vándorlás ma nem ment 27 fok fölé a hőmérő, és vissza állt a rend...
 
Hangulatos ki aki!Tetszik a kövek használata az előtérben,és a dzsungeles hatás is faja lesz,ha meg lesz! :)
A halválasztást viszont szerintem érdemes lenne átgondolnod.A beckfordiknak szerintem elég kicsi lenne a tankod és az arányain is sokat rontana!

Köszi!

A halakra rábeszélt az eladó:giggle:(már késő átgondolni) .Amanda Lazacokat akartam meg is rendeltem Szekszárdon,de természetesen nem jött meg:mad:
Ilyen halunk még nem volt és kíváncsi voltam rájuk.Eddig bejönnek.....majd meglátjuk.
 
Szia Pogge!

Helló!

Az egy kompakt égő(nem izzó)neon 6500k-es,nem csinál nagy hőt.De valóban a magas hőfok miatt volt a vándorlás ma nem ment 27 fok fölé a hőmérő, és vissza állt a rend...

Bocsánat a képről másra gondoltam (megzavart a tükröződő felület)!
Így már minden OK.!

Egyébbként nagyon tetszetős a berendezés (főleg a kövek tetszenek - bár ez nálam már ártalom)!

A.ttila
 
Szia Pogge!



Bocsánat a képről másra gondoltam (megzavart a tükröződő felület)!
Így már minden OK.!

Egyébbként nagyon tetszetős a berendezés (főleg a kövek tetszenek - bár ez nálam már ártalom)!

A.ttila

Valóban becsapós az a lámpa (ilyen foncsoros)de azért köszi...Jó ha hozzászóltok többen legalább valamilyen irányba terelitek az ember gondolatait.
A köveket az előző layout-ból mentettem át(még mindig nem unalmas szerintem) szét lett törve az a két nagy kő,a hely kihasználás miatt ,hogy tudjunk több talajt berakni a stemeknek.
 
Köszi!

A halakra rábeszélt az eladó:giggle:(már késő átgondolni) .Amanda Lazacokat akartam meg is rendeltem Szekszárdon,de természetesen nem jött meg:mad:
Ilyen halunk még nem volt és kíváncsi voltam rájuk.Eddig bejönnek.....majd meglátjuk.

Mennyiszer hallottam már ezt..nem hiszem,hogy segít majd a helyzeten,de emiatt talán jó,hogy behozzák/ták a az OKJt ehhez a szakmához is!
Jó kis halak,majd rakj fel róluk képeket! :)
 
Szép kis aki!Kitartás hozzá!(y)

Legközelebb ha MTZ-hez kérnek indexbúrát én is inkább rábeszélem a vevőt egy JD-traktor rövidmotorra!:sneaky:
 
Back
Oldal tetejére