• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Grand Hotel Taiwan - Lowland

Tibi

Legenda
Sziasztok!

Közeledik a nyári szabadságom és vele együtt a Highland pályafutásának is a vége.:(
Egy nyugisabb, kevesebb elfoglaltságot igénylő akváriumon törtem a fejem és egy merész gondolat kezdett motoszkálni a fejemben: meg kellene csinálnom egy nagy taiwanos tanknak!:confused: Na jó-jó, de miből szerválok annyi garnélát, amivel neki lehet ugrani a dolognak?
Aztán pár hónap alatt ez is megoldódni látszik:happy: . Kopp-kopp.

A technika adott:
Akvárium: 95X45X40cm (171l)
Világítás: QUAD T5 4X39W, 2x39W bekapcsolva
Szűrés: Eheim 2080 Substrat Pro-val tele, 1 zacsi Seachem Purigen
Söchting Oxydator
Talaj: Ada Amazonia táptalaj nélkül
Tápozás: nagynyomású rendszer diffúzorral, finoman adagolva
RO visszasózva (SaltyShrimp GH+)
Dekor: vasfa és mangrove

Tervezett növények: Cryptocoryne wendtii 'Tropica', petchii pink, Microsorum, Hydrocotyle Tripartita Japan, Vesicularia dubyana 'Christmas', Ranunculus inundatus, Bucephalandra motleyana "sintang", Limnobium laevigatum, Marsilea angustifolia, Bolbitis heudelotti, Vallisneria nana, Anubias-ok.

A low-tech gurukat kérem, fussanak át a növénylistán, mi az, ami nagyon nem bírja folyékony táp nélkül?
A crypto-k, microsorum, moha, ranunculus, bucephalandra, limnobium most is működnek tápozás nélkül, a hydrocotyle is megvan a 14l-esben, a marsilea miatt sem aggódom. A bolbitis működhet így?
Ha van valami ötletetek még, ami jó lehet írjátok meg!:)
 
Bakker. Ez aztán tényleg egy gigantikusan nagy szálloda lesz.
Nem fog hiányozni az aquascaping?
Vagy lesz még egy aki?
 
A vicces az lesz, hogy eltűnnek majd benne a garnélák!! :D nekem vannak vagy 30-an a 30 literesben, és néha keresgetem őket, pedig nincs túlbonyolítva a dekor... de 171 literben... én inkább akkor Tibi összeraknék a helyére pár kockát, ha ebben gondolkozol!!! ;)
 
Kicsit csatlakoznék attibva ötletéhez, hogy inkább 1-2 közepes kockával lehet, hogy jobban jársz, persze király ötlet a mega hotel is! :) A 100 literes akváriumba először 15 sakura került, láthatóan nem érezték jól maguk, bújtak, amikor nőtt a létszám, akkor sokkal bátrabbá váltak, sokkal jobban érezték maguk. (Ugyan ez volt a Tigriseknél és a Pinokkióknál is.) Nekem úgy tűnik, hogy a 100 literbe kell legalább 40 garnéla ahhoz, hogy jól érezzék maguk. (Persze úgy, hogy nincs olyan hal, aki stresszelné őket.) A Te 171 literedbe is elég sok kellene már az induló csapatból is...
 
Ne foglalkozz vele Tibi!
Max kirándulnak egyet a garnélák, ha szeretnének egy jót szexelni. ;)
 
Én is arra szavaznék ha garnisnak akarod megincsálni, hogy inkább kisebb legyen vmivel. Mondjuk ha egyszerűen kettéosztod az akvárimot akkor meg is van oldva ez a probléma ;) Látom azért a garnizás elég csábító! Helyes ;)
 
Sziasztok!

Bakker. Ez aztán tényleg egy gigantikusan nagy szálloda lesz.
Nem fog hiányozni az aquascaping?
Vagy lesz még egy aki?
Dehogynem fog hiányozni, csak most ebben látom a kihívást. :) Több akvárium nem lesz, már így is kapom néha az ívet az Asszonytól.:D

A vicces az lesz, hogy eltűnnek majd benne a garnélák!! :D nekem vannak vagy 30-an a 30 literesben, és néha keresgetem őket, pedig nincs túlbonyolítva a dekor... de 171 literben... én inkább akkor Tibi összeraknék a helyére pár kockát, ha ebben gondolkozol!!! ;)
Az elején biztosan nem fogják kirúgni az üveget, de időnként csak látok majd párat. Sajnos ez van, ebből kell főzzek.:pompous:
 
Kicsit csatlakoznék attibva ötletéhez, hogy inkább 1-2 közepes kockával lehet, hogy jobban jársz, persze király ötlet a mega hotel is! :) A 100 literes akváriumba először 15 sakura került, láthatóan nem érezték jól maguk, bújtak, amikor nőtt a létszám, akkor sokkal bátrabbá váltak, sokkal jobban érezték maguk. (Ugyan ez volt a Tigriseknél és a Pinokkióknál is.) Nekem úgy tűnik, hogy a 100 literbe kell legalább 40 garnéla ahhoz, hogy jól érezzék maguk. (Persze úgy, hogy nincs olyan hal, aki stresszelné őket.) A Te 171 literedbe is elég sok kellene már az induló csapatból is...

Én is arra szavaznék ha garnisnak akarod megincsálni, hogy inkább kisebb legyen vmivel. Mondjuk ha egyszerűen kettéosztod az akvárimot akkor meg is van oldva ez a probléma ;)

Távol keleten és a németeknél is ha jól láttam, sokan garniznak hasonló méretű akváriumokban. Mindenféle szűrőkkel, sima szivacstól kezdve bármivel. Én a 2080-al szinte atombiztos vizet csinálhatok nekik, ebből baj nem lehet.

A németeknél láttam azt is, hogy rozsdamentes hálóval kettéválasztanak akváriumot, ennek csak akkor lehet értelme, ha valamiért szeparálják az állományt. Esetleg arra is jó, hogy a létszám bővülésével mindig nagyobb teret engedek, de ekkor a berendezés sem lehet valami komolyabb, ennek is variálhatónak kell legyen.

A betelepítést egyébként úgy tervezem, hogy csak a szaporulatot rakom át a kicsiből, ez első körben min. 20 garnéla, ha valami be nem üt. Ha időben be tudom rendezni, akkor akár 6 hét múlva költözhetnek és addigra már a mostani petés mamák is bőven elengedték a kicsinyeiket. Szóval nem lesz brutál kezdés, de az utánpótlás biztosított.

A piros vonalat még erősítenem kell (meg a kéket), így Szentgyot is még keresni fogom az ügyben.


Látom azért a garnizás elég csábító! Helyes ;)
Ne is mond!:hilarious:
 
Most ott tartok, hogy meg fogom csinálni a nagy taiwanos akváriumot, de később jóval, mint terveztem.
Meg fogom várni, amíg kb. 50-60 kicsi költöztethető méretű nem lesz. Ha 3 hónap, akkor annyi, ha fél év, akkor annyi.:)

A kis taiwanok sokkal lassabban fejlődnek, mint a CRS-eim. Egy hét van köztük, a CRS-ek már 1cm körüliek, a taiwanok kb. 5-6mm környékén vacakolnak. Mondjuk a CRS-eknék 2-3 fokkal melegebb a víz, ez biztosan befolyásolja a fejlődésüket.

Holnap hozom a Marsilea angustifolia-t, amíg nem tudom beültetni, az ablakban fog dekkolni emersen.
 
Indulunk!:)

Pénteken szétszedtem a Highland-ot:inpain::cry::cry::cry::cry:, szombaton elmostam, most meg elkezdtem legózni.

A hardscape a régi redmoor fám + egy új redmoor, kisebb vasfák itt-ott, valamint megkövesedett fa.

A növények:
Hátul: bolbi, microsorumok, esetleg blixa valahol oldalt (?)
Előttük fák, kövek tövében: Cryptocoryne wendtii 'Tropica', petchii pink, fán bucephalandra, karácsonymoha.
Gyep: marsilea angustifolia, mini parvula és monte carlo keverve.
Elől középen dekorhomok, riccardiával szegélyezve.

A hardscape-pel most itt tartok, remélem a végére azért egy fokkal jobb lesz!:D:D:D

Addig üssetek, amíg lehet!:D Hamarosan kirámolom és megy be a talaj, aztán már mondhattok bármit...:ROFLMAO:

Ver. 1.0

Grand Hotel Taiwan
by zilahytibor, on Flickr
 
Hajrá! :) Én ezekből az alapanyagokból vmi háromszög elrendezésben gondolkoznék... egy lefutó gyökér a köveken, vagy vmi ilyesmi. Egyik sarokból indítanám a most kilógó fát, és azon "lecsorogna".
 
Középső elrendezést nem próbáltál?
Hajrá! :) Én ezekből az alapanyagokból vmi háromszög elrendezésben gondolkoznék... egy lefutó gyökér a köveken, vagy vmi ilyesmi. Egyik sarokból indítanám a most kilógó fát, és azon "lecsorogna".

Köszi srácok az észrevételt!(y)
Ennek a faomlásnak telenyomva növénnyel komoly feladata van: a tőzeges harisnyát kell elrejtenem mögötte.:eek: Érzem én is, hogy túl sok, de kisebbet sem merek csinálni, nehogy a fehérnemű kikandikáljon.:D Azon gondolkodom még, hogy a régi fát, amin most a buce van esetleg kihagyom. Vagy mégsem?:nailbiting::unsure:
A microsorum-ok és bolbik lesznek a fa tövébe ültetve, zömében a fa mögé.
A két oldalán már variáltam, de még az sem végleges.
 
Back
Oldal tetejére