• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Grand Hotel Taiwan - Lowland

Hahó!
Majdnem 4,5 éve megy az akvárium. Mostanában kevesebb garnéla van, ezért úgy döntöttem, hogy 3 részletben kicserélem a talajt alattuk. Az öreg Amazonia már kidolgozta magát, el is koszolódott és a pH is kicsit feljebb kúszott. Ezt a tarthatatlan állapotot próbálom most helyre billenteni, heti vízcsere alkalmával 10l friss Amazonia Light fog bekerülni az akváriumba. Jó ötlet?
 
Hahó!
Majdnem 4,5 éve megy az akvárium. Mostanában kevesebb garnéla van, ezért úgy döntöttem, hogy 3 részletben kicserélem a talajt alattuk. Az öreg Amazonia már kidolgozta magát, el is koszolódott és a pH is kicsit feljebb kúszott. Ezt a tarthatatlan állapotot próbálom most helyre billenteni, heti vízcsere alkalmával 10l friss Amazonia Light fog bekerülni az akváriumba. Jó ötlet?

Valószínűleg taiwanokhoz még nem használták sokan itt a fórumon. De a talaj egyébként elég frankó.
Ha kipróbálod azért kíváncsian várom a fejleményeket.
 
Szia Tibi!
Gondolom nem ehhez az akvához tartozik a kérdés,azért felteszem:Hogy alakul a zebra projekt?Szaporulat,az utódok is zebrák, stb...
 
Szia Tibi!
Gondolom nem ehhez az akvához tartozik a kérdés,azért felteszem:Hogy alakul a zebra projekt?Szaporulat,az utódok is zebrák, stb...
Szép lassan feladták mind, TZ-nél is. az utolsó párat átköltöztettem ide, de már rég nem láttam őket. Valószínűleg gyenge vonal volt...
 
Lehet nem véletlen ez a pár eurós német pinto vonal.Én is TZ-vel rendeltem anno pár mosura taiwant meg pintót .Mostanában kezdték el összekapni magukat,de én is lementem 3-4 egyedszámig fajtánként.Petésedtek szépen,pár napig lehetett látni a kicsiket aztán semmi.Két pintóval is úgy jártam,hogy a közelükben matattam csipesszel,félre ugrottak hirtelen és egy erős szívroham azonnal elvitte őket,oldalra dőltek és ennyi.A Tőled szerzetteket ha megrágnám és visszaköpném az aksiba,az se lenne válóok.
Ha járok feléd(nem mostanában),majd egy copper bokorra benevezek,ha nem elírás,amit írtál az árra(y)
 
Lehet nem véletlen ez a pár eurós német pinto vonal.
Lengyelországból rendeltük a
Waldemar Kolecki-től, 15 euro volt darabja. Őt elég jó névnek gondoltam, nem hittem volna, hogy így járunk a garnélákkal. Szentgyonak akkor sajnos nem volt...
Copper annyi van, mint a szemét, örülök, ha viszed! :)
 
Így utólag sajnálom, hogy különraktam őket. Valami lehet kisült volna belőle, ha bekeverednek a sima RedWine-ok közé és a szaporulatot lehetett volna visszaszelektálni a mintázatra.
 
...Két pintóval is úgy jártam,hogy a közelükben matattam csipesszel,félre ugrottak hirtelen és egy erős szívroham azonnal elvitte őket,oldalra dőltek és ennyi....

Én egy hobbihalfarmos CRS-el jártam úgy, hogy pipával kivettem, beraktam az akván belül elhelyezett műanyag - elvileg - ikráztató ketrecbe, ugrott egyet, eldőlt és kampec. :(

Lehet nem véletlen ez a pár eurós német pinto vonal...

Én tavasszal akarok rendelni, de lehet átértékelem a dolgot... :D
 
n egy hobbihalfarmos CRS-el jártam úgy, hogy pipával kivettem, beraktam az akván belül elhelyezett műanyag - elvileg - ikráztató ketrecbe, ugrott egyet, eldőlt és kampec. :(

Az én Bumble Bee-m és Tangerine Tigereim is onnan vannak de azok szerencsére elég erős idegrendszerűek... :D
 
Kész a teljes talajcsere. 18l friss talajt raktam be végül, így is bőven megvan a 4cm átlagos vastagság. A 80l-es vízcserék és a friss Amazonia light az otocinclus-okat is felpezsdítette. Több kicsit láttam a héten a frontüvegnél tempózni, remélem pár megmarad. :)
A garnéláknak továbbra sincs semmi problémájuk, még szerencse, hogy szuper érzékeny taiwanokat tartok. Hátra van még a tereprendezés, ami csak a nagy fának a pontos beállítását fogja takarni és a talajlakó növények visszaültetését. A köveknek már semmi dekorációs dolguk nincs, láthatatlanok maradnak a dzsungel alatt továbbra is. A hártya eltűnt a víz tetejéről, a pH is a helyére került.
Hátra van még egy nagy szűrő takarítás (előszűrő mosás és perlon csere), aztán minden megy tovább...
Most egy pár évig megint nem lesz napló bejegyzés! :D
 
Back
Oldal tetejére