• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Harmadik nekifutásom

Matyi

Legenda
7763k.jpg


Üdvözlök minden kedves fórumtársat és látogatót.
Nem vagyok egy nagy napló író, ezért senki ne várja, hogy valami tartalmas tapasztalatokkal teli naplót fog találni.
Már a kezdés is kicsit késői mert az akvárium már üzemel egy ideje de eddig nem volt időm hogy nyissak neki egy naplót de most megpróbálom pótolni a hiányosságokat.

Üzembehelyezés dátuma: 2013,10,09

Méret: 100x40x50
Szűrés:Atman 3338
Fűtés:Hydor ETH 200W külső fűtő
Világítás: 4X39w T5
Táptalaj:2l Tropica Substrate növény táptalaj
Aljzat: 23l ADA Aqua Soil Amazonia
Dekoráció: Lávakő kb15kg + Red Moor fák
Vízcsere: Heti 40% RO visszasózva
Növények Tápozása:Green Aqua Micro + porokból kevert Macro + Carbo+ nagynyomásu Co2

Halak:
Galaxy razbóra - Celestichthys margaritatus
Danio erythromicron - Kéksávos törperazbóra
Popondetta furcata - Kék szemű villásfarkú kalászhal
Gyűrűs bohóccsuka - Epiplatys annulatus
Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Amano garnéla - Caridina multidentata
Neocaridina heteropoda var. red, Red cherry garnéla

Növények:
Lilaeopsis brasiliensis
Eleocharis parvula
Hemianthus callitrichoides Cuba
Hydrocotyle verticillata
Hydrocotyle Tripartita Japan
Staurogyne repens
Taxiphyllum barbieri
Fontinalis sp. 'Willow'
Fissidens fontanus
Cladophora aegagrophila
Vesicularia dubyana 'Christmas'
Vesicularia ferriei Weeping
Riccardia chamedryfolia
Pogostemon helferi
Pogostemon erectus
Ammania Sp. Bonsai
Microsorum pteropus 'Narrow'
Anubias barteri v. nana Petite
Hemianthus micranthemoides
Blyxa Japonica
Myriophyllum Matogrossense
Ludwigia repens Rubin
Hottonia palustris
Lomariopsis lineata
 
Utoljára módosított moderátor által:
Kicsit nehezen állt össze a kép ezért Piga kolléga átjött kicsit forgatni a fáimat és a végén valahogy ezt sikerült összelegóznunk szárazon.
2013-10-06+13.14.09.jpg

Sajnos ültetés után már nem sikerült így betekergetni a fákat ezért történt némi változás a jobb oldalt de nem számottevő.
A szivacsot levágtam a kövek mentén hogy legyen hely a táptalajnak.
 
Az ültetés eltartott egy teljes napig :( de azért elég szép gyepet sikerült összerakni a Lilaeopsisból már első nap.
2013-10-09+12.59.06.jpg
 
Gratulálok, szépen összehoztad. Kíváncsi leszek a gömbmohás faágakra.
Teljes képet direkt nem raktál fel?
 
Lassan minden növény elkezdte jól érezni magát és nekilendült a növekedésnek is ;)
0398.jpg
20131115_IMG_0414.jpg
20131115_IMG_0420.jpg


Én úgy voltam vele hogy bő egy hétig áztattam az amazoniát és cseréltem rajta a vizet naponta kétszer.
Miután bekerült az akváriumba egy hétig naponta volt vízcsere.Aztán fokozatosan csökkentettem a vízcseréket.
Tápot nem kaptak a növények ha jól emlékszem két héten keresztül
 
Gratulálok, szépen összehoztad. Kíváncsi leszek a gömbmohás faágakra.
Teljes képet direkt nem raktál fel?

Eljön mindennek az ideje ;)
De sajnos még mindig nem tudok igazán jó képet csinálni mert kevés a fény, de talán most az ünnepek alatt szerkesztek valami plusz fényt még az akvárium fölé.
 
Az ültetés eltartott egy teljes napig :( de azért elég szép gyepet sikerült összerakni a Lilaeopsisból már első nap.
2013-10-09+12.59.06.jpg

Én is szálanként ültettem :) Elég mélyen ledugtad?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Mivel bejáratot szűrővel indult és a második héten már került bele a régi vízből is lassan beköltöztek az élőlények is.
Első körbe pár szép RC garnéla kb 20db, amiket követett 12db Amano, majd rá egy hétre bekerültek a halak is.
20131115_IMG_0402.jpg
0562.jpg
0495.jpg
0544.jpg
0537.jpg
 
A látványos képek kifogytak kivéve a totál képeket de azokat még tartogatom hátha sikerül értelmes fénnyel készíteni valami normálisat.
Na de akkor jön pár a rondább végéről.
A riccardia levelei valamiért barnulnak feketednek , a lilaeopsis közt rengeteg csúnya, barnás, algás, elhalt levelet látni.
A hydro, és microsorium levelein is van rengeteg barnás feketés folt.
Tudnátok valami tanácsod vagy megoldást a problémára?
lilaeopsis+alga+2.jpg
riccardia+alga.jpg
Hydrocotyle+alga.jpg
 
Brasiliensis-t a leszívásnál (vízcsere) kicsit át kell porszívózni. Hogy ezek az elhalt levelek kiszakadjanak a gyepből.

Régi indítás? Ha barna alga akkor korai indítás, gyenge szűrés, karbantartók hiánya lehet az ok.
De láttam már ilyet tömény táp kicsapódásnál is. Pl ELOS Fase tápok túladagolása
 
Brasiliensis-t a leszívásnál (vízcsere) kicsit át kell porszívózni. Hogy ezek az elhalt levelek kiszakadjanak a gyepből.

Régi indítás? Ha barna alga akkor korai indítás, gyenge szűrés, karbantartók hiánya lehet az ok.
De láttam már ilyet tömény táp kicsapódásnál is. Pl ELOS Fase tápok túladagolása

Leszívócsővel szoktam matatni a gyep közt de nem nagyon szakadnak ki ezek a szálak :(
Hogy oldod meg a porszívózást hogy nem fogy ki a víz az akváriumból?

Lassan 3 hónapos az akvárium mondhatni indulás óta rendben ment minden mostanság kezdenek előjönni ezek a problémák.
A régi dzsungeles aksinál elég volt a szűrés most meg nem? negyed annyi növény van benne.
Karbantartónak vagyok én és van pár segédem is kb 20 RC , 12db amano egy oti és egy sziámi.
Tápozni saját kutyulású macro és GA microt adagolok de csak 4-4ml +5ml carb és rakok még bele kb napi 1-1ml foszfot és ferrot.
 
Szerintem sikerült csinálnom pár elfogadható fényképet az akvárium egészéről, lassan átnézem a képeket és megosztom a mostani állapotot.
 
Back
Oldal tetejére