• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oasis of the Jungle

Úraim egy olyan kérdésem lenne, hogy hogy tudom kiszámolni, hogy milyen arányú oldatot kell kevernem magnéziumból?Ha csak MGSO4 et szeretnék belerakni, pl 500 cl vagy 1000cl-be.Illetve mennyi a napi optimális adagolás? 180 literre, egyáltalán mg nél mennyi ppm az optimális?
Angol meg Amerikai Estemative indexeket használva kiszámoltam, de az a helyzet hogy tök más eredményt adott mindegyik.Ugyan azon változok beírásával. Így számomra ez fake, és nem biztos adagolás.
A vizem inkább lágy mint kemény 8 as alapból, 2 hónapja lágyítom, az aljzat calcium tartalmú.Tehát indokolt az Mg adagolás.

A GA s excel táblázatot letöltöttem , de ezen részét külön állóan én személyszerint, nem tudom erre használni.

Ha valakinek van ötlete várom szívesen.
 
Szia!


A zúzott márvánnyal nem egy szerű (nem véletlenül nem használják növényes akváriumban), a lágyítás mellett nagy lehet az ingadozás!
Tudod mérni a calcium szintet?
Mert ez az információ elengedhetetlen a jó adagoláshoz (ha nem vesszük figyelembe a folyamatos változást)!

Egyébként a videókon amit feltöltöttél nem látszik komolyabb probléma a növényeken!
Megoldottad az áramlást is ahogy látom!

A.ttila
 
Szia!


A zúzott márvánnyal nem egy szerű (nem véletlenül nem használják növényes akváriumban), a lágyítás mellett nagy lehet az ingadozás!
Tudod mérni a calcium szintet?
Mert ez az információ elengedhetetlen a jó adagoláshoz (ha nem vesszük figyelembe a folyamatos változást)!

Egyébként a videókon amit feltöltöttél nem látszik komolyabb probléma a növényeken!
Megoldottad az áramlást is ahogy látom!

A.ttila


Meg meg igen.:D De adagolgatom kiskanálnak a hányad részével, az mg t azóta jobb a helyzet.Tudom ez egyértelmű hogy nem egyszerű főleg, hogy rendes táptalaj nincs is, csak koncentrált.Úgymond ez egy gyakorló akvárium nekem, mert sügeresből lett átalakítva, pár növény beültetésével.Majd alá a táptalaj sügérek ki.Aztán nemsokára jön.Az új concept.
Nekem arra lenne szükségem, hogy 500 gramm vízhez mennyi gramm mgso4 kell.Egy optimális oldalt elkészítéséhez. Amiből pl 8-9 ml adagolnék naponta.
A növényeken látszik, amúgy , csak a videón nem.Amióta adagolom abbahagyták az alsó levelekből való tápanyag kivonást.
De cl mérőm jelenleg itt most nálam nincs, de pótolom.

Illetve a co2 egyenletes beoldásával még szívózom, felül szürkés fonal(valszeg kevés co2, alul ecset meg a kimenő ágakon, (áramlás hiány a kimenőknél talán, az alsó növényeken meg talán felkavart múlm.) Szóval még amiig ezeket nem értem meg teljesen.Addig nem indítom az újjat. Most ezen vagyok.

Hamarosan posztolok ezekről képeket, úgy egyszerűbb.

Köszönöm

Üdv Chromis
 
Szia !

Pedig az aljzatot érzem nálad a legnagyobb problémának, ha azon változtatsz akkor könnyebb dolgod lesz (de ha szeretet a kihívásokat...)!
Az akváriumban a hirtelen változások ugyan olyan problémát tudnak okozni mint az elhanyagolás (mindkettőnél felborul az egyensúly)!

A.ttila
 
Ebben teljesen igazad van, de a magas kalcium maximum a kálium és a magnézium felszívódását gátolja.Az algásodásnak ok nem lehet.Ezt szeretném majd kideríteni.A tápanyaghiányt addig is ellensúlyozni Mg oldattal.Utána meg úgy is mindent kipucolok sterilre, mert jön az új koncepció.:)
 
Ezt a listát kiegészíteném még a vassal, foszforral és a bórral. De az alap meglátásod jó(y)

Köszi szépen a bókot, de az a helyzet, hogy már 3 hónappal ezelőtt leírtam ezt egy indított témában.De köszönöm szépen az alap meglátásodat. GA mikro MAkró megy megfelelő emelt szinten bele, szóval a többivel nem volt gond.
Csak mivel a csapvizem magnézium tartalma elégtelen, ezért bátorkodtam ezt a kérdést felrakni.Bár a kérdés arról szólt, 500gramm ozmóba, hány gramm MGSO4 kell ahhoz, hogy 8-9 milliliter oldatot fecskendezve, 180 literhez naponta, heti 50% vízcserét számolva.10-30 ppm között maradjon a magnézium szint.
Erre szívesen várom a válaszodat.Köszönöm:D

Üdv: Chromis

JA a múltkori bejegyzésből egy részlet: Aljzat:

"Szóval mivel a Kalcium szint megemelkedik, emiatt a növények relatív foszfor, kálium, és vashiány jelentkezik. Ez nagyon érdekes volt számomra, mert hasonló, metabolizmusos folyamatokat véltem felfedezni, mint az emberi szervezetnél.
Bár nem teljes értékben, mert ott a kálcium ,nem prekuzora a vasnak. De pl a foszfornak, káliumnak Igen. Meg persze a D vitaminnak, a parathormonnak.Stb De ebbe most ne menjünk bele, mert akkor aztán végképp csak latinul lesz minden.
A lényeg az, hogy jól tudod, jó meg látás, igazad van, köszönöm!"
 
A pontos mennyiség megállapításához kéne egy ca teszt és ahhoz tudnád belőni az mg-t
optimális ca/mg arány 2/1 vagy 3/1 de persze ez növény függő
 
Ha már az ecsetes topikban írtál dobhatnál esetleg egy fotót is az aktuális algás állapotokról, hogy jobban lehessen látni mi történik nálad :)
 
Ha már az ecsetes topikban írtál dobhatnál esetleg egy fotót is az aktuális algás állapotokról, hogy jobban lehessen látni mi történik nálad :)
Már töltöm fel youtubera és mindjárt linkelem, köszönöm, hogy segítesz!
 
Ha már az ecsetes topikban írtál dobhatnál esetleg egy fotót is az aktuális algás állapotokról, hogy jobban lehessen látni mi történik nálad :)
Nemsokára még 8 perc, elérhető lesz ezen a linken.Szerintem ebből már rájössz hol rontom el a dolgot.Köszönöm
 
Szia.
Amit irok nem biztos hogy segít, de hasonlo gondokkal kuzdottem en is. Juli15-el inditottam az akit, es nekem is megjelent az olajos reteg+zold pontalga. Majd a co2 utan az ecsetalga. En is megemeltem a vizforgatast egy 8-900 liter/oras vizforgatoval, de nem segitett. Az ecsetalga miatt ezt kivettem, az 1200l/h-s szuro befolyolyat meg lecsereltem essoztetore. Csinaltam kulso reaktort szurohazbol, lealltam a Green Aqua Micro-macroval, masra alltam at, es 1 honap alatt tegnapra eltunt a filmreteg es az ecsetalga, a zold pontalga meg csak alig van. Bar meg vannak nekem is gondjaim, de legalabb fel ev alatt valami javult, pici orom az orokos csataban:))
Most a pici csigakra megyek ra par helenakkal mert eszik a novenyek leveleit es eleg sokan vannak, vagy 1-200 db1-2mm-es:) az ecsetet easy carboval le lehet nyomni es idovel eltunik.
Remelem van valami hasznalhato az irasomban;)
 
Back
Oldal tetejére