• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Munka helyett

Remélem megmarad! Kérdezném, hogy esetleg pogo helferi vagy fissidens fontanus van-e esetleg nálad?
 
Pogo-m van, de gyengélkednek. Nem tudom mi van velük, olyan szépek voltak! Most már megy a CO2 és a több fény, remélem magukhoz térnek, ha újra beindulnának tudnék adni, de most sajnos nem. Fissidens-em nincs, de én is szeretnék majd.
 
DSCF7817.JPG



Beszámoló:
Kb. 2 hete bekerült 1 csomag ammania bonsai. Hát... o_O egy része elbomlott, egy része talán megmarad. A csodálatosan elterülő hártyát szerintem 90%-ban ez produkálja. Értem én, hogy kommunikálni akar, de néma gyereknek anyja sem érzi a szagát.
Bekerült még egy doboznyi Staurognye repens, kis egyszerű, de kedves növényke, elvileg szépen megfogta.
A Ludi hiánytüneteket produkál, pár levelet eldobott alulról és lyukadnak is a levelek. Ez már így megy ment lassan 3 hete, de megemeltem a tápozást és számomra láthatóan megindult. Sőt, a képen is látható a baloldalon, hogy a felső 1/4-ben sokkal szebb, egészségesebb.
A megemelt tápozás a következő: 2 ml Macro és 2 ml Profito valamint 1,5 ml Carbo NAPONTA. 40 literre. Heti 50%-os vízcsere mellett nem látok káros hatást.
A parvulát ildomos most már fodrászolni?
 
Két kis kedvenc növénycsoportom.


DSCF7825%255B1%255D.JPG




DSCF7826%255B1%255D.JPG



A bonsai majdnem kiment, fele elmállott, de ami megmaradt, az életre kelt és növöget.
A parvula túl van egy tarvágáson, remélem nem nyírtam ki, mert nem szaggatja szét magát a növésben.
 
Nyugi, ez a parvula nincs tarra nyírva és majd megindul. Én már többször szinte talaj felett nyomattam le. ;)
 
Üdv!

Nyugaton a helyzet változatlan... Minden növöget, a vizet is sikerül 25 fok körül/alatt tartani. Nem tetszett a jobb hátulja a hygro-val, ki lett cserélve pogo erectus-ra, ami szerintem határozottan jót tett az összképnek. A ludvigia sp. meg lett csupálva, de 4 nap után már tolja a pici hajtásokat. A garnikat úgy döntöttem, hogy lecserélem valami másra. Megpróbálkoznék esetleg tigrincsekkel. Tehát Szegediek, akit érdekel kezdőként sakura, 100 Ft/db áron tudok adni szívesen. Jó kaját kapnak, szaporák.

DSC_0069.JPG
 
Van egy kis csapat új lakó, remélem tetszik nekik a hely és megvetik a lábukat.

DSC_0534.JPG


Jelenleg ilyen körülmények vannak:

DSC_0508.JPG



Számomra nagyon nehéz eltalálni a fókuszt egy ilyen kis állaton, volt egy pár próbálkozás és ez lett a legelfogadhatóbb.

DSC_0536.JPG
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére