• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Munka helyett

A végső összeállítás a következő:
Akvárium - 28 l Wawe box 40
Szűrő - Eheim 2213 mech+bio
Lámpa - Wave Cosmos Zen 13 W 6500K

Táptalaj - Jbl aqua basis plus
Ált. talaj - Ada amazónia

Dekor - Red moor fa

Növény - Eleocharis Sp. mini, pogostemon helferi, Vallisneria amaricana ver. asiatica és megpróbálom a Alternanthera reineckii minit valamint weeping mohát a fára
Elvileg a növények megfelelnek a low-tech igényeinek, habár a Alternanthera szereti a CO2-t, ettől függetlenül remélem nálam is megmarad.


A bútor is összeállt már a fejemben, anyagigényt is kiszámoltam, jövő héten összeszerelésre is kerül. :)
 
720837.N.jpg
 
Eldöntöttem, megmutatom a meglévő akváriumom is, hogy a kiindulási alap látszódjon. Ezt is szeretném átalakítani a megfelelő állagúra. Jelen pillanatban nem túl esztétikus állapotban van: növények össze-vissza, fajtaismeret nélkül lett betelepítve, a megfelelő tápozást nem kapta meg és a szűrő is alul méretezett. Innen szép nyerni - mondhatnám... :)
 
Holnap kapok egy csomó cuccot a GA-tól és reményeim szerint a hétvégén megtörténik a nagy átalakítás. Egy pár adat az akiról:
170 liter, szűrő egy Sera 900-as, CO2 nincs, világítás 2db sera 30W fénycső reflektorral. Vízcsere 2-3 heti 30%, EI szerinti rendszeres tápozás csak egy hete... :confused:
 
Érdekesség végett rámértem a szegedi csapvízre EasyLife csíkteszttel, aminek következő az eredménye:
ph 8,5-8,7
kh 17-19
gh 8-10

Remélem nagyságrendileg reálisak az eredmények.
 
20130307150.jpg


Egy koncepcióterv az új akváriumhoz.
Az akvárium mérete változott: egy 30x30x30 opti nano lett az új kiszemelt, így a kocka forma új elrendezést kívánt.
Választott növények:
Pogostemon helferi most csak 2 100 Ft - Green Aqua
Vallisneria americana var. asiatica most csak 1 600 Ft - Green Aqua
Ludwigia sp. most csak 1 300 Ft - Green Aqua
Green Aqua Ammania Sp. Bonsai - zselés most csak 990 Ft - Green Aqua és persze
Green Aqua Eleocharis parvula mini - zselés most csak 990 Ft - Green Aqua


Növény párosítás elfogadható?

Fény tekintetében a 13W reflektorral a 27 literre elégségesnek kéne lennie. Low-tech, több fény = alga
 
Kicsit üresnek érzem a fa mögötti területet illetve a fa sem az igazi... mármint a rajz nem adja vissza az elképzelésem.
 
Természetesen még meg sincs az akvárium, de már a 3. verzióban borítom fel az alapfelállást.​
Most a legújabb verzió egy 40x24x30 32 literes akvárium. A szűrő már megvan, Eheim 2213 mech és bio töltettel. A növényezés maradna, viszont a lámpa egy Aquatic Nature Solar duo 26W lenne.​
Ez 0,8 W/litert jelent, ami már-már bőséges CO2 nélküli rendszerhez, viszont picit fényigényesebb növény is megmaradna alatta.​
Bútor kész, akváriumot lehet ma megveszem. Meg lámpát is kézbe veszem, hátha megtetszik... :)
 
Az akvárium indítása már csak a lámpa megérkezésére vár. Viszont arra gondoltam, hogy az új szűrőt berakom a meglévő aksiba, hogy a biokultúra meginduljon. Gondolom, ezzel nem lövök mellé...
 
Az akvárium indítása már csak a lámpa megérkezésére vár. Viszont arra gondoltam, hogy az új szűrőt berakom a meglévő aksiba, hogy a biokultúra meginduljon. Gondolom, ezzel nem lövök mellé...
Röviden? Nem. :) Az csak előny, ha már "bejáratott" szűrővel indítasz egy akváriumot.
 
Jobb hátsó sarokban lenne a nyomóág és alatta a szívóág, elvileg a stem majd ápol és eltakar... Áramlástanilag oksa lesz így?
 
Jobb hátsó sarokban lenne a nyomóág és alatta a szívóág, elvileg a stem majd ápol és eltakar... Áramlástanilag oksa lesz így?
Csak a csővel túl koncentrált lesz a vízmozgás egy részen. Viheti az aljzatot és ecsetalgát is okozhat. Vagy tedd fel az esőztetőt, vagy szerezz egy Lilyt.
 
Csak a csővel túl koncentrált lesz a vízmozgás egy részen. Viheti az aljzatot és ecsetalgát is okozhat. Vagy tedd fel az esőztetőt, vagy szerezz egy Lilyt.

Értem. 45 cm hosszú és 30 széles az aki, rövid vagy hosszú oldalra lenne jobb megoldás? Talán a hátsó falra a hosszú oldalra...?
 
Back
Oldal tetejére