• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Munka helyett

Olvastam, hogy valakinél a Riccia teljes eluralkodott és a parvulát is "megtámadta", szinte benőtte. Tervezgetem, hogy Monosolenium tenerum is kerülne az aksimba, de elbizonytalanodtam, hogy mivel egy törékeny növényről van szó ráadásul moháról, egy-egy nagyobb rendezéskor a letört darabok szétszóródhatnak és kontrollálhatatlanul elszaporodik...

Meg ugye ez a tápozás... Minél többet olvasok annál döntésképtelenebb vagyok. Low-tech akiról lenne szó, megpróbálnám a tápozását EL Profito-val és heti 1-2 alkalommal Green Aqua Macro kiegészítéssel a nitrát-foszfát beadása végett, plusz Carbo.

Ja, talaj már megvan, Aquatic Nature - Pro Soil.

És a végére hagytam a legfontosabbat: világítás terén úttörő leszek, ledes világítást rendeltem. Úgy voltam vele, miután a csíptetős lámpákkal megszívattak (2 db haqos stellar lett volna 13W/6500K), hogy veszett már több is, hátha bejön. Nos, a világítás ez lesz: LED intenso 13.0W lighting
 
Olvastam, hogy valakinél a Riccia teljes eluralkodott és a parvulát is "megtámadta", szinte benőtte. Tervezgetem, hogy Monosolenium tenerum is kerülne az aksimba, de elbizonytalanodtam, hogy mivel egy törékeny növényről van szó ráadásul moháról, egy-egy nagyobb rendezéskor a letört darabok szétszóródhatnak és kontrollálhatatlanul elszaporodik...

Szia!
Szerintem nem kell tartanod a Monosoleniumtól, a Riccia közelébe sem ér növekedési sebességben. Termetre is nagyobb, nem olyan nehéz összeszedni a letört darabokat. Én csak ajánlani tudom!
 
Vízcserék és tápozás számait vadászgatom.
Az új szűrőt bekötöttem a másik aksiba, így a bio már megindulhat a szűrőben, ettől függetlenül kezdésnek maradok a:
1. hét napi 50% csere, tápok nélkül, Cbo előírás szerint
2. hét 2 napi 50% csere, Mi+Ma 2 nap/heti adag, Cbo
3. hét 3 napi 50% csere, Mi+Ma 3 nap/heti adag,Cbo
4. héttől heti 1 csere 50%-on, Mi+Ma előírás szerint a heti adag lebontva, számszakilag 4ml/40l/hét a Micro, 3ml/40l/hét Macro.

Remélem jó a gondolatmenetem és a számolásom. o_O
 
Örömmel jelentem, a tegnapi nappal minden hiányzó nővény és kütyü megérkezett az akvárium összerakásához.
Mivel számomra nagy munkáról van szó, a start szombaton fog bekövetkezi, nyugodt (?) körülmények között, az egész napom rászánom. Remélem jól fog sikerülni, 2 hónap előkészítő munka előzte meg... :D
 
Szép ültetést, ennyi növénnyel hamar kész látványt kapsz :) (y)
 
Technikai adatok:

Szűrő - Eheim 2213 mech+bio töltet 3 hétig járatva a meglévő aksin
akvárium - GA opti fehér 40 liter
Világítás - LED intenso 13.0W lighting
Fűtés - 25W Jéger
CO2 - na az nincs

Táptalaj - Tropica plant growth substrate
Talaj - Aquatic Nature - Pro Soil
Dekor - Red more

Növények
Ludwigia sp. most csak 1 300 Ft - Green Aqua
Green Aqua Eleocharis parvula mini - zselés most csak 990 Ft - Green Aqua
Hygrophila polysperma 'Rosanervig' most csak 1 300 Ft - Green Aqua
Monosolenium tenerum most csak 1 600 Ft - Green Aqua
Blyxa Japonica most csak 1 600 Ft - Green Aqua

Világítás
5 órával kezdem, majd lassan felfelé...

Vízcserék
1. hét napi 50% csere, tápok nélkül, Cbo előírás szerint
2. hét 2 napi 50% csere, Mi+Ma 2 nap/heti adag, Cbo
3. hét 3 napi 50% csere, Mi+Ma 3 nap/heti adag,Cbo
4. héttől heti 1 csere 50%-on, Mi+Ma előírás szerint a heti adag lebontva, számszakilag 4ml/40l/hét a Micro, 3ml/40l/hét Macro.

A víz pihentetett és előkezelt (seachem prime) csapvíz
 
Tapasztalatok:
A parvula ültetése gyilkos, a derekam teljesen megfájdult, viszont nagyon sok apró tövet tudtam elültetni. A fát napok óta áztattam, felúszással nem volt gond. Ma volt először vízcsere, viszont az akvárium fölé hajolva furcsa földes szaga van a víznek, de ez biztos a talaj miatt van. A blyxa levelei megsínylették a beültetést, számos levél foszlik. A Hygro és a Ludvigia szerintem elpusztíthatatlan. A monosoleinzum borzasztó törékeny, szerencsére kaptam hozzá egy szinte láthatatlan hálót, az tartja össze és a helyén.
Egyenlőre lelkes vagyok, szép lesz ez. :)
 
Szia!
Nagyon szép lett! Naplózd majd rendszeresen! :)
A földszag szerintem jó, egy idő után az akváriumnak is olyan kellemes élő víz illata lesz.
 
Üdv!

Tegnap volt 1 hetes az akvárium, a mai napon átálltam a napi 2 vízcserére, +tápanyagok adagolása is megindult.
Green Aqua Macro - 1-2 ml/hét/20 liter CO2 nélküli rendszerhez -szól az ajánlás-, ami nálam azt jelenti, hogy 2-4 ml/hét, arany középút 3 ml (meg a növényesítést is közepesnek mondanám).
Mivel most 2 naponta van vízcserém, így a 3 ml-t a 2 nap alatt beadagolom. Ha valamit nem jól csinálok, lehet ám szólni! :D Azért is írom ilyen részletesen.
Micro tápanyagnak EL Profito megy, 10 ml/100l/hét az ajánlás, nálam ez 4 ml/40l/hét, ezt is 2 nap alatt beadom a 2 napos vízcsere miatt.
Világítás - napi 5,5 óra.
Szűrőtisztítás megvolt, volt benne anyag, de nem veszélyes.

Növények
Ludvigia és Hydro szépen nő, napról napra látható. Parvula remélem gyökerezik, viszont nincs jelentős emers barnulás, kb. 10%-a sárgult el a szálaknak. Japonica levélbomlása megállt vagy csak kis mértékben bomlik. Érdekes, hogy a kisebb bokrok jobban bírják, a nagyobbak foszlanak, de nem nevezném kórosnak. A bomlott leveleket igyekszem lenyírni.
Enyhe felszíni filmréteg figyelhető meg nálam is, de a Japonica állapota miatt ez egyértelmű.

Állatok
Csütörtökön bekerült 2 db Oto, megmondom őszintén, hogy kísérleti jelleggel.... :nailbiting: Ugyanis a redmooron megjelent ilyen fehéres dzsuva és olvastam máshol, hogy az otok megoldották a problémát.
Nos jelentem, a teszt EDDIG sikeres, otok élnek, trutyi eltakarítva, bizakodásra esély 100%.
Viszont a viselkedésük kicsit kiborító, mikor megijednek esküszöm ebbe a kis aksiba faltól falig pattognak és hallhatóan csattannak az üvegnek. 4-5 ilyen csatt, utána zihálva tapadnak az üvegre. Remélem majd megszokják a helyüket és nem ütik ki az akvárium falát. ;)

DSCF7701%5B1%5D.JPG


Víz paramétereket EL tesztcsík alapján próbálom meghatározni.
Nitrát <2, Nitrit 0, GH cca. 6-6,5; KH cca. 20-25; pH cca. 9.

o_O Hát, ennyi erővel akár ízlelés alapján is mérhetnék vízparamétereket, annyira pontos a leolvashatóság. Pozitívum, hogy Nitrát és Nitrit alacsony. Ja, a tesztelést vízcsere után végeztem próba jelleggel.
 
Világítás ügyben valaki LEDes profi segítségét kérném:
Vettem egy LED intenso 13.0W lighting ilyet és a képen látható ledszalag van benne.

DSCF7704%5B1%5D.JPG


Kérdezném, hogy ez alapján megállapítható-e, hogy milyen típusról van szó?
 
Szépen fejlődik, türelem! ;) Egy kérdést, ha megengedsz, mik a jövőbeli terveid, hogy paludáriumot szeretnél belőle kialakítani? :rolleyes:
 
Szépen fejlődik, türelem! ;) Egy kérdést, ha megengedsz, mik a jövőbeli terveid, hogy paludáriumot szeretnél belőle kialakítani? :rolleyes:

Igazából a napló nyitásakor valamiért bejelöltem, de nincs tervben, hogy paludárium legyen belőle... Majd adminnal megpróbálom javíttatni. :)
 
Igazából a napló nyitásakor valamiért bejelöltem, de nincs tervben, hogy paludárium legyen belőle... Majd adminnal megpróbálom javíttatni. :)
Jah, értelek. :) Azt hittem pedig, de egyáltalán nem gond, így is jó lesz. :)
 
Back
Oldal tetejére