• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Munka helyett

Kertész tanonc konyhakertje. :D

DSCF7714%255B1%255D.JPG
 
Egy kis helyzetjelentés.

1 hónapos az aki, szépen lassan fejlődik.

DSCF7732%255B1%255D.JPG


Növényzet:
A blyxa nem marad meg nálam. Látszik, hogy szenved, napról napra dobálja el a leveleit, gyökere satnya, nem indult meg.
Monoselium szintén zenész. Bebarnul, elrothad, PEDIG ez már a második adag, ami nem bírja. Érdekes, elvileg lowtech igényű.
DSCF7733%255B1%255D.JPG



Parvula szerintem növöget így visszanézve a kezdő állapothoz képest, viszont kb. 20%-a sárgul és elfehéredik, amit el is dob a tő.
DSCF7735%255B1%255D.JPG



Hoz új hajtást is, elvileg megmarad...
DSCF7736%255B1%255D.JPG



Hygro és Ludvigia nő, azokra semmi panasz. 1-2 tő növényt még becsempésztem az akiba teszt jelleggel, vizsgálom, hogy bírják a körülményeket.

Ja, kis fehér cérna vtg.-ú mini kukacok jelentek meg, gondolom planária. Olvastam, hogy elvileg ártatlan, oto-k majd rendezik.
A héten áttérek a heti vízcserére. Szeretnék betelepíteni néhány garnélát is, hisz azért is indult az aki.

Kíváncsiság végett mindjárt "mérek" víz paramétereket is.
 
EL "teszt" eredmény:
pH 8,5-9
KH 30+
GH <4
NO2 0
NO3 <5

Nem túl fényes, habár a mérés is 'galambra ágyúval' pontosságú...
 
Világítás ügyben valaki LEDes profi segítségét kérném:
Vettem egy LED intenso 13.0W lighting ilyet és a képen látható ledszalag van benne.

DSCF7704%5B1%5D.JPG


Kérdezném, hogy ez alapján megállapítható-e, hogy milyen típusról van szó?
Szia! Ez a szalag 5030-as típusú smd ledekkel van szerelve. Korábban ilyen ledekkel szerelt szalaggal világítottam a low tech aksimat.
 
EL "teszt" eredmény:
pH 8,5-9
KH 30+
GH <4
NO2 0
NO3 <5

Nem túl fényes, habár a mérés is 'galambra ágyúval' pontosságú...

Szia!
Nagyon furák ezek a paraméterek, egyedül a nitrit O.K. Mi folyik nálatok a csapból?:confused: A pH-t a talajodnak csökkentenie kéne, érdekes.
A monosoleniumért részvétem, én meg hetente csipegetek belőle, úgy burjánzik.
További jó kertészkedést! (y)
 
Szia!
Most még nincs CO2, egyelőre.
Vízkeménységet Panzi teszttel mértem, csapvíz: gH 14, kH 16. Az akváriumban csapvíz-desztvíz keveréket teszek, gH 6, kH 6.
 
Szia!
Most még nincs CO2, egyelőre.
Vízkeménységet Panzi teszttel mértem, csapvíz: gH 14, kH 16. Az akváriumban csapvíz-desztvíz keveréket teszek, gH 6, kH 6.

pH-t mivel méred? Szegeden kapható az általad használt teszt?
Más: tegnap voltam a Hajnóczy utcában és 200 Ft-ért kaptam sakurát. Nem egy tényészgyőztes kinézetű, de szerintem aranyosak. Köszi a tippet! ;)
 
pH-t eddig nem igazán mértem, ha majd lesz CO2 be kell szereznem egy jó tesztet, valamelyik csepegtetőset. Próbáltam a Panzi/Neptun tesztet, de az a 0.5 egység pontossággal használhatatlan, most úgy bekékül, hogy az nincs is a skálán. Persze sejthető is, hogy kicsit lúgos a víz, ekkora kH mellett, gondolom szikes a csapvizünk :(. pH indikátor papírral is néztem párszor, az 7- 7.5 körülinek mutatja. az akvárium vizét. A megfelelő tesztet még én is keresem.
Gratulálok a garnélákhoz!
 
Pontos pH méréshez érdemes beszerezni inkább egy digitális műszert.
De ahhoz, hogy tudjad minden rendben van a Drop Checker is elég CO2 esetén. Persze, ha baj van, akkor jó ha mérni is tud az ember.
 
Van egy EL tesztcsíkos tesztem, amivel nézegetem a vizet, de néha olyan hektikus színeket tudok vele produkálni, hogy elkeserítő. Vagy valamit rosszul csinálok, az is elképzelhető.
Nitrit nitrát ellenőrzéséhez jó, de pl. pH-t 9 körül mutat, amit sokallok, ezért is gondolkodom egy digi pH mérőn. Most is jól jönne, pláne késöbb (CO2 esetén).
 
egy jó tesztet, valamelyik csepegtetőset

a JBL 6,0 - 7,6 tesztjét ajánlották már itt is nekem, de ahhoz ugye 6 és 7,6 közé kellene produkálni a vizet. Meg ugye az is csepegtetős, hosszú távon csak a digi a hatékonyabb.
 
Véleményem szerint amíg nincs CO2, addig teljesen felesleges a pH mérő használata. Ha a vízcserét előkészített és legalább 1 napig pihentetett vízzel teszed, akkor pH ingadozás szinte nincs is. De legalábbis nem olyan mértékű amivel egyáltalán foglalkozni kellene.
CO2 használata mellett nem baj, ha van, de mindenképpen egy minőségi mérőműszert javaslok. Műszerrel pontosabban be lehet lőni a CO2 szintet, mint Drop Checkerrel, de még itt sem mindig létszükséglet. Én például már 2 éve használok CO2-t és eddig elvoltam nélküle.
Viszont érzékenyebb lakók esetén érdemes beszerezni, én is tervezem a közeljövőben. Szeretnék majd CRS/CBS garnikat is tartani(esetleg még feljebb lépni).
 
Megmondom őszintén, hogy kis mennyiségben mutyizok kevert ágyas gyantával és bennem van a kíváncsiság, hogy mit érek vele. Egyrészt a növények miatt másrészt a garnélák miatt akarom egy kicsit a vizet lágyítani és szeretném követni a pH alakulását. Később meg csak jó jön a kütyü a CO"-nél.
 
Megmondom őszintén, hogy kis mennyiségben mutyizok kevert ágyas gyantával
Ja kérem, erről nem volt szó. Azzal bizony óvatosan kell eljárni. Így viszont tényleg ajánlott kategória.
Vagy csapsz még hozzá egy kis pénzt és veszel egy RO készüléket. Én az utóbbit választanám;)
 
Újdonságok:
- Jött egy adag amania bonsai, csecse lenne, ha megmaradna.
- Shiakura Ebi Dama garnéla kaja brutál jó, szó szerint zabálják, nem esik szét még 1 nap múltán sem, viszonylag sok is van benne.
- Tetra Easy Wipes törlőkendő: nincs vízkő, nincs barna alga, csak ragyogó aki és az élőlények is megmaradtak úgy, hogy a víz alatt használtam.

Az aki él és virul, lowtech léptékben fejlődik. Parvula általam emersnek vélt szárai, amik bomlottak java részt eltűntek. Sok új hajtást vélek felfedezni, látok esélyt a besűrűsödésére. Ludvigia és Hygro fejlődik, blyxa japo és monoselinum tenerum végleg kuka, nem kedveltük meg egymást.
 
Szia!
Igen, a csíkos is sakura!
Jók a képek!
A Monosoleniumot nem értem ,miért nem bírja nálad, kár érte. A bonsai-al remélem szerencséd lesz, nekem meg ő nem jött össze.
 
Back
Oldal tetejére