• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Munka helyett

Néhány észrevétel a lowtech iránnyal kapcsolatban növények terén:
Pogostemon erectus szépen megmarad, az alja egy kicsit felkopaszodik.
Ammania bonsai növöget, visszavágva és ledugva simán megfogja.
HM is nagyon szép számomra, 4 hét alatt szinte eléri a felszínt.
Cryptocoryne petchii pink tökéletes választás 40 liter körül, nagyon szépek a levelei.
Ludwigia sp.-t 4-5 hetente lehet vágni, ledugva újra gyökeret ver.
Hygro polisperma roseving egy picit nagy hozzám, de a háttérbe pár szál nem zavaró.
Staurogine repens tökéletes nanohoz, nő, mintha muszáj volna.
Van azt hiszem jávai mohám, az például hozott ilyen kis vékony szálon lévő bigyókat, gondolom az a virág féléje. Nagyon nő.
Monosoleinum tenerum is alap növény lowtwch-be, tépni kell 4-5 hetente.
Fissidens: egy csipetnyit kértem Tibicuk-tól próba végett és meglepetésemre el kezdett növögetni.
Van még Microsorum, lassú növekedése miatt nem uralkodó.

Számomra tökéletes előrehaladást jelent a meglévő növények életképessége. Nincs bubizás, nincs sövényvágás 2 hetente, de remekül megfigyelhető a növények növekedése és nem mondanám, hogy szenvednének.... Habár: folyamatosan küzdök az olajos filmréteggel, ami ugye nem jót jelent, de a növények nem produkálnak látványos jeleket az esetleges hiányosságról (sárguló, lyukadó, bomló levelek, málás, stb.), így nem tudom, mi a bajuk.
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni:
Van egy csapat blue jelly garnélám és kb. a 3. generációs petésedés fut a kezdő egyedeknél és észrevettem, hogy egy petés nőstény petéi nem sárgák, mint eddig, hanem pirosas. Valamint találtam pár picit is, ami a kék szín mellett pirosas foltokat hordoz annak ellenére, hogy nem tartom őket együtt red serry-kel.
Mellékelem a képet is:
Blue.bmp
 
DSC_0002.JPG



Itt egy pirosas pici a kép bal alsó sarkában. Olyan, mintha piros színű foltok lennének rajta. Valakinek esetleg van blue jellyvel tapasztalata?
 
Kedves aquAta,
kérdésem lenne a világításoddal kapcsolatban. Láttam, hogy közel egy éve üzemeltél be egy intenso LED világítást. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi a véleményed róla,
mert a napokban készülök beszerezni egyet (54 literhez a intenso diversa 15,8 W -t). A növényeim fényigénye hasonló a tieidhez. Eddig hallottam róla jót is rosszat is.
megköszönném, ha írnál róla pár sort. köszönöm. T.
 
aquAta!
Elnézést kérek mindenkitől, hogy ide írok más témában (nem először), remélem nem szegek ezzel szabályt (bár érthető lenne). Új tag lévén nem tudok az adok-veszekbe írni és pü-t sem, viszont érdekelne a hirdetett Tetra EX700 szűrőd. Kérlek vedd fel velem a kapcsolatot.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Csak érdekesség végett rakok fel 3 képet, nem is ez a napló szól róla, de hátha lowtech irányban segít valakinek.

Az aljzat végig mezei gyöngykavics, alatta aquabasic táptalajjal, tápozás Carbo+Mic+Mac

1. Sera 900-as szűrővel, 2x36W T8 világítással, normál csövekkel
pCWNsTXN-AAj172Hwq0z8byDARYolKnh_OasyxyUKiE=w920-h587-no.png

2. akvakertész.hu felfedezése után, szűrő maradt, csövek cserélve növényesre és reflektorozva (2x36W)
IeJwfC6GNiEhXx_rZgMdDezW4YuL25Rl-5ikAF2XuXA=w1038-h539-no.jpg

3. Komolyabb belemerülés után szűrés Eheim 2073 és Tetra Ex700, fény 2x39W odyssea-ból 2 db, még mindig CO2 nélkül
DSC_0321.jpg
 
Szia!
Nekem tetszik az akváriumod, nem gondoltam volna , hogy Fissidens megmarad ilyen körülmények között. Jól néz ki ott a fa ott tetején.:)
 
Üdv!

Ez már csak ilyen vegyes napló, nem akvárium specifikus.
2015 költözés szempontjából volt érdekes számunkra, a 160 literes íves visszakerült gazdijához, a 32 literest eladtam, a 40-es megmaradt illetve szereztem egy 112 literes optit szekrénnyel, egy cuki ATI 4x39-et és egy 2075-öt, de ez mind a jobb időket várja. Ja, meg CO2 rendszert, ami nekem újnak számított.
Teszt jelleggel a 40 literest beüzemeltem egy egyszerű felépítésben (átmosott talaj, 1 doboz parvula, alatta aquabasis, 1 doboz stau), hogy ha borul a rendszer, ne legyen túl nagy mértékű a veszteségem.
Így indult a teszt, hátha nem lesz bajom a CO2-vel:
dll-QF92O4wUzppTsFDTe4BbxT9KbkYBIUqrb3mVKChtN-dYiR38-SJgdjkBC3ptB1AM2fyG2qGBjzH8_Q=w1554-h983-no.jpg
 
Lett bele élőlény is, illetve szereztem Luigi13 jóvoltából riccardiat és láng mohát, mert működött a rendszer és a CO2 is hasznosnak bizonyult. Felbátorodva szereztem két kis tő buccét is, hátha...
A parvula szépen sűrűsödött, a stau nagyon nőtt, alga max a köveken volt, az áramlástól ecset.
QY4LUPOBp12znMpbP50mZHN5K6ZUR2D9UW778OGxnAjMwy3aFVWW-GQuMBrRSyc1i6GNpZIao1UzvL35qYg=w999-h641-no.jpg
Néha gy kis zöld pont, de GA-s foszfát por adagolásával (teljesen random, mintha levest sóznék) ezt is kezeltem.

Az élőlények jól elvoltak a képek tanulsága szerint:
0h7PtkYUPDN6ykpdHqOulW8DBoCE683Uafnr-XiO7MZjCUVwgsVY-PcUREK1pk6EsVT5KnO9rR4Og_0pPLs=w962-h641-no.jpg
n6ZvGvQQ9qldwQmqge_od2394kDLKl7-HnJtamUf5uiUtLBBEb3ljjyuE6tFj3A6R3xyBrETmIzmhvqA6Pc=w962-h641-no.jpg

Kicsit életlen, kicsit zajos, de én csináltam. :)
 
Tetszős az akva! (y):)
Az atomizerről tudnál írni egy kicsit? GA-s vagy távolkeletről jött? :)
Kép alapján nagyon meggyőző, te mennyire vagy elégedett vele? :) Tényleg ilyen finom bubikat, gyakorlatilag "függönyt" ereget?:rolleyes::oops:
 
Tetszős az akva! (y):)
Az atomizerről tudnál írni egy kicsit? GA-s vagy távolkeletről jött? :)
Kép alapján nagyon meggyőző, te mennyire vagy elégedett vele? :) Tényleg ilyen finom bubikat, gyakorlatilag "függönyt" ereget?:rolleyes::oops:

Ez is teszt jelleggel lett beszerezve, íbéjes, de a minőségit próbáltam venni. Jól látod, nagyon aprók a bubik, nagyon szépen porlaszt. Mikor kezd algásodni, kiveszem, cseppentek rá 1-2 csepp carbo-t, 10 perc hatásszünet, mehet vissza. garnélák lepucolják és megint tökéletes...
 
Végül is így nyár végére egész jól megerősödött a növénymassza. Halakat is szereztem szúnyograzbórák tekintetében. A baj csak az velük, hogy a 15 fős társaságból már csak 6-7 db van. Kb. hetente egy eltűnt, pedig kaja van, víz van, társaság van... Viszont, hogy van-e összefüggés a halak megjelenésével, ez még kérdés számomra, de a halak beköltözése után megjelent az üvegen a zöld por alga, amivel előtte nem volt dolgom. Kaparászom, de visszajön és csak az üvegen van.
Képekben a következő a helyzet:
dSOOH9fheGjS9UkT2F30RByVTPC6WLCfgkvpzAGeOQUqCmruxe7Ebbvao8k3bfb1FddYqsd13Mvbw29H0fA=w962-h641-no.jpg

c1BRNkgMB6P8WVOAeo4QU61MV3gOz3aJLAVaGD0Yyj4tlflrpG5V0U3xWe9aIKUFlc5FMXMP6GTckD6nC74=w962-h641-no.jpg

IHQbqWfFqg9n1oWkrCSCM4DCq6T2z_1Nr9GylS29w-2582-4z721Wsm7yLLodp7cFvnT8oJB5asNlpFMLr=w1088-h641-no.jpg

e1YbqSWARr6piu4yq8hYsCtgDFXXQb34QdRsTN_RlCeoC_G-znlfSjSCDGa2UiI000TDYzx61HIvBZwPPMh=w982-h641-no.jpg
 
Szia! Bocs, itt off, de ha esetleg a Wave Cosmos lámpa megvan még, vevő lennék rá 2000 ftért. Csak kezdő fórumozóként adok-veszek-be nem tudok írni. És ha jársz Pest felé mert az M5 mellett lakom.
 
Végül is így nyár végére egész jól megerősödött a növénymassza. Halakat is szereztem szúnyograzbórák tekintetében. A baj csak az velük, hogy a 15 fős társaságból már csak 6-7 db van. Kb. hetente egy eltűnt, pedig kaja van, víz van, társaság van... Viszont, hogy van-e összefüggés a halak megjelenésével, ez még kérdés számomra, de a halak beköltözése után megjelent az üvegen a zöld por alga, amivel előtte nem volt dolgom. Kaparászom, de visszajön és csak az üvegen van.
Képekben a következő a helyzet:
View attachment 16198

View attachment 16199

View attachment 16200

View attachment 16201
A Parvula között az a moha kicsit furcsának hat nekem! Nem tudod kihúzgálni csipesszel? Vagy szándékos? :)
Amúgy végigfutottam a naplót! Szépen fejlődik itt minden! :)
 
Back
Oldal tetejére