• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Morannon

Az első 2 kilós palackom 3 hónapig bírta, a következő (felezett kakaóval) 13! hónapig ugyanabban az akváriumban, majd még ezután további egy hónapig egy másikban. Mivel én sem töltöm hanem cserélem, így a súlyát elsőként megmérni csak a teli palackoknak tudtam, de mindig megmértem és ráírtam a palackra. Ezután üresen már egyértelműen láttam, hogy a 2 kg töltet többé kevésbé stimmelt. Nem tudom mi lehet az oka, de valami a gázzal lehet, nem értek hozzá. A mérést neked is javaslom a következőnél. Szerintem nálad is hasonló lehet a dolog, nem hinném hogy elszökött valahol - ha 5 hónapig ment.
A 2 nap CO2 elvonás Te is tudod, hogy semmi ;) (egy beállt akváriumnál) Nálam is pont most a héten volt egy ilyen szünet. Legfeljebb picit leveszed a fényt - biztos ami biztos.
Nyár elején lett cserélve a palack.Mondjuk az is igaz ,volt időszak ,hogy 3 akvárium üzemelt róla egyszerre.Mérést nem nagyon tudom megejteni ,nincs ekkora mérlegem:(.
 
Az egy jo reduktor lehet. Az enyem ha elmozdul 50-rol meg van 7napom.[emoji87]

Szabó Henrik 70/883-4940
Figyi,bent van a szekrényben a palack,nem nagyon szoktam én naponta belesni,hogy mi történik ott.Ez egy jól bejáratott gépezet,nem kell napi szinten ellenőrizni.:LOL:
Igaz...így meg előfordulnak ilyen esetek amik most is ;)
 
Nincs valami jó idő ,de azért szép napot mindenkinek!
Szóval kicseréltem a palackot,és kellemeset csalódtam.
@Jopet az előző palack nem fél évet bírt .....nem tudom miért ez volt bennem.Vissza tudtuk nézni a számlákat a telepen,és tavaly október közepén volt utoljára cserés a palack.Vagyis 14 hónapot bírt a 10 kg-os törpe.Most végre újból tele van,egy gonddal kevesebb,egy ideig:whistle:
Hoztam még négy Oto-t is a másik kettő mellé.Legyenek többen ők is;)
Tegnap pont a co2 hiány miatt kihagytam a vízcserét,amit mára ütemeztem be.
:)
 
Nincs valami jó idő ,de azért szép napot mindenkinek!
Szóval kicseréltem a palackot,és kellemeset csalódtam.
@Jopet az előző palack nem fél évet bírt .....nem tudom miért ez volt bennem.Vissza tudtuk nézni a számlákat a telepen,és tavaly október közepén volt utoljára cserés a palack.Vagyis 14 hónapot bírt a 10 kg-os törpe.Most végre újból tele van,egy gonddal kevesebb,egy ideig:whistle:
Hoztam még négy Oto-t is a másik kettő mellé.Legyenek többen ők is;)
Tegnap pont a co2 hiány miatt kihagytam a vízcserét,amit mára ütemeztem be.
:)
Azert nezd meg jol nem-e egy evvel regebbi szamlat soztak rad [emoji12]

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Köv. scape-ben én is http://www.greenaqua.hu/hu/lilaeopsis-brasiliensis-3106.html tervezek, neked friss tapasztalataid vannak vele, mennyire nő gyorsan? Nyírni milyen gyakran kell? Parvula minit azért váltanám le, mert ahhoz fűnyíró kell ha beindul. :( És a cél viszonylag minimál gondozással fenntartható akva.
Akkor ez a te növényed.;)
Egyszer nyírtam meg ültetés óta ,azt is az algagond miatt.Amugy nem bántottam volna.Nagyon lassan növő növény.Ahogy megtapasztaltam - és köszönöm @viktorlantos -nak a tanácsot (y)- gyökérről kell masszívan táplálni a növényt táppal.Amióta nyomtam a talajba MultiBottom rudakat hatalmas fejlődésnek indult a növény.
 
Back
Oldal tetejére