• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Morannon

Megvolt a fotózás.:woot:
Szeretném megköszönni @tibicuk Marikának a segítséget,amiért befotózta a versenyre az akváriumot.Innen is még egyszer köszönöm(y).
Remélem jó lesz a végeredmény.Mint HAC díjnyertes, neki tetszett amit látott.Remélem a zsűrinek is fog.:whistle:
Pár werkfotó;)
IMG_20161222_174739.jpg
IMG_20161222_174515.jpg
IMG_20161222_174524.jpg
és volt egy profi segítségünk is:love:
IMG_20161222_183201.jpg
 
Akkor ez a te növényed.;)
Egyszer nyírtam meg ültetés óta ,azt is az algagond miatt.Amugy nem bántottam volna.Nagyon lassan növő növény.Ahogy megtapasztaltam - és köszönöm @viktorlantos -nak a tanácsot (y)- gyökérről kell masszívan táplálni a növényt táppal.Amióta nyomtam a talajba MultiBottom rudakat hatalmas fejlődésnek indult a növény.

Erről le is maradtam, hogy neked ilyen brasiliensis gyeped van, Laci... (y) Milyen jó, hogy benéztem ide, én is ültettem belőle az új akvába, és éppen már tanácsot akartam kérni valakitől, hogy a többi növény szépen fejlődik, csak ez a fű nem akar beindulni.... Ezek szerint a megoldás tápgolyók a gyökérhez. JBL van itthon, ha jól emlékszem, ezt akkor kis is próbálom, köszi a tippet :)
 
Erről le is maradtam, hogy neked ilyen brasiliensis gyeped van, Laci... (y) Milyen jó, hogy benéztem ide, én is ültettem belőle az új akvába, és éppen már tanácsot akartam kérni valakitől, hogy a többi növény szépen fejlődik, csak ez a fű nem akar beindulni.... Ezek szerint a megoldás tápgolyók a gyökérhez. JBL van itthon, ha jól emlékszem, ezt akkor kis is próbálom, köszi a tippet :)
Nincs mit ,örülök ha segíthettem.Először én is vagy Tropicásat ,vagy Seachemest akartam venni az áruk miatt ,de aztán Tomi a boltban rábeszélt a Multi Bottomra ,mert árban még jobban megéri mint a társai.;)
 
Megvolt a fotózás.:woot:
Szeretném megköszönni @tibicuk Marikának a segítséget,amiért befotózta a versenyre az akváriumot.Innen is még egyszer köszönöm(y).
Remélem jó lesz a végeredmény.Mint HAC díjnyertes, neki tetszett amit látott.Remélem a zsűrinek is fog.:whistle:
Pár werkfotó;)
View attachment 22825
View attachment 22823
View attachment 22824
és volt egy profi segítségünk is:love:
View attachment 22826
Huhh,micsoda lesifotós....
Meg látjuk , mit csináltam.Remélem össze lehet rakni valami értékelhető fotót.
 
Nincs mit ,örülök ha segíthettem.Először én is vagy Tropicásat ,vagy Seachemest akartam venni az áruk miatt ,de aztán Tomi a boltban rábeszélt a Multi Bottomra ,mert árban még jobban megéri mint a társai.;)
Sajnos most nincs. :( Remélem január végén már lesz.
 
Sziasztok!
Tegnap a fotózás alkalmával említette Marika ,hogy Baján nyílt egy új egység a díszállatok kedvelőinek.
Gondoltam ha ma még úgy is dolgozom ,és épp Baján ,akkor beugrom lecsekkolni.És milyen jól tettem.A hőn áhított halaimból volt egy csapat az egyik üvegben.A régóta vágyott Gyémánt neonból sikerült vennem 15-öt.Beszoktatás után mentek a nagy akváriumba.Először azt terveztem ,hogy a hamarosan rescapelt kicsibe kerülnek,de meggondoltam magam.Annyira állatul mutatnak a nagyban,hogy csere lesz.Szerintem veszek még vagy 15-öt ,és ők maradnak itt a Morannonban. Eszméletlenül szép halacska.A zöld rengetegben brutál jól mutat.A fekete neon is jól néz ki ,de a gyémánt nagyon fullos .Ugyan elhoztam az összeset,de rendelhető azt mondták.Be tudják szerezni.Mondom magamban basszus mióta kajtatok ilyen hal után.:facepalm:
IMG_20161223_185309.jpg
 
Sziasztok!
Tegnap a fotózás alkalmával említette Marika ,hogy Baján nyílt egy új egység a díszállatok kedvelőinek.
Gondoltam ha ma még úgy is dolgozom ,és épp Baján ,akkor beugrom lecsekkolni.És milyen jól tettem.A hőn áhított halaimból volt egy csapat az egyik üvegben.A régóta vágyott Gyémánt neonból sikerült vennem 15-öt.Beszoktatás után mentek a nagy akváriumba.Először azt terveztem ,hogy a hamarosan rescapelt kicsibe kerülnek,de meggondoltam magam.Annyira állatul mutatnak a nagyban,hogy csere lesz.Szerintem veszek még vagy 15-öt ,és ők maradnak itt a Morannonban. Eszméletlenül szép halacska.A zöld rengetegben brutál jól mutat.A fekete neon is jól néz ki ,de a gyémánt nagyon fullos .Ugyan elhoztam az összeset,de rendelhető azt mondták.Be tudják szerezni.Mondom magamban basszus mióta kajtatok ilyen hal után.:facepalm:
View attachment 22876
Szio!Gratu az új halakhoz!De nem akarok ünneprontó lenni,de ezek szépek addig amíg meg nem nőnek!Utána mar sajna nem ilyen tetszetősek!De ne legyen igazam!
 
Sziasztok!
Az imént sikeresen elküldtem a nevezésemet a HAC-ra.
Köszönöm mindenkinek a kommenteket ,hozzászólásokat,észrevételeket,és segítséget ami előrébb vitte az akváriumot.(y)
Olyan lett a végső formája amilyennek szerettem volna ,hogy kinézzen.Majd 5 hónapos az akvárium,nem egy nagy kor. Persze lehet mondani ,hogy olyan mint "kész" sosem lesz ,mert tudtam volna még finomítani én is rajta ,de így is nagyon tetszik.A jelenlegi formája egy ideig biztos marad ,mert alapanyag gyűjtésbe kezdek,hogy az új scape már megint egy ugrás legyen ehhez képest.Ahhoz meg alapanyag kell.15 kg seiyru kővel nem lehet megváltani a világot.Szépet lehet alkotni persze,de ha nagy volumenbe gondolkozik az ember oda nem elég.Azt pedig nem mondom ,hogy mostantól elengedem a kezét,mert úgy sem tudom. Amíg algabumm nélkül tudom üzemeltetni addig lehet ,hogy marad.Addig meg visszafejlődök ,és gyüjtögetésbe kezdek.:):LOL:
 
Üdv.
Ma délután kikaptam a gömbhalakat az akváriumból.Nagyon furcsa és tetszetős halak,de van egy sejtésem mitől nem szaporodtak a garnélák még eddig.Az RC és Sakura állomány ennyi idő alatt már seregnyi kellene legyen.Ehelyett semmi.Bízom benne ,hogy az alapjában véve is ragadozó gömbhalak miatt nem volt eddig pici garnéla.Simán el tudom képzelni ,hogy ezek nagy örömmel vadásztak eddig a kis garnélákra.A két felnött egyeden kívül 5 picit szedtem ki.A halak elvileg @Luigi13 Atiékhoz fognak költözni.
 
Üdv.
Ma délután kikaptam a gömbhalakat az akváriumból.Nagyon furcsa és tetszetős halak,de van egy sejtésem mitől nem szaporodtak a garnélák még eddig.Az RC és Sakura állomány ennyi idő alatt már seregnyi kellene legyen.Ehelyett semmi.Bízom benne ,hogy az alapjában véve is ragadozó gömbhalak miatt nem volt eddig pici garnéla.Simán el tudom képzelni ,hogy ezek nagy örömmel vadásztak eddig a kis garnélákra.A két felnött egyeden kívül 5 picit szedtem ki.A halak elvileg @Luigi13 Atiékhoz fognak költözni.
Így igaz!:) Várjuk őket sok szeretettel és persze rengeteg kis csigával!:ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére