• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Morannon

A co2 csövet is alig mertem rányomni :nailbiting:
Jó terméket vettél (y) Nálam is hasonló pöfög csak kisebb méretben, de bátran ajánlom mindenkinek. A rendszeres cső rányomás/levételt meg úgy küszöböltem ki, hogy beiktattam egy U-alaku üveget a rendszerben. Egyrészt így pofásabb formában jön ki az akváriumból a cső, valamint ha tisztítanom kell a difit, akkor az U-alakú üvegnél veszem le a csövet és nem a difinél. Így ha török is valamit, akkor is max az a kis üveg lesz :) A levételt megkönnyítendően forróvízbe mártom a csövet az U üveggel együtt és pár másodperc áztatás után könnyedén lejön, aztán mehet is a tisztítófürdőbe.
Az akváriumod meg nagyon pofás ;)
 
Üdv.
Mivel @viktorlantos azzal riogatott a napokban itt a fórumon ,hogy nincs, és lehet mostanában nem is lesz amano garnéla ,így ma én a biztonság kedvéért betáraztam belőlük.Még 10 darab került az akváriumba.Ha minden igaz akkor már vagy 40 db van .Ez az egyedszám már csak elég a 200 lityire:):whistle:
Tuti!Nekem kb 20 db van a 240l-re!
 
Hölgyek ,urak!
Nem tudom ki ,hogy van vele,és lehetséges e ........persze lehetséges ,mert itt vok én élő példának.....de kis gömbhalaim vannak.:woot:
Vagyis eddig egyet láttam az imént.
A sztori a következő.Vettem anno még a Pólusban egy kisállat kereskedésben három gömbhalat,mert a csigák el voltak szaporodva.Amikor rendbe tették az akváriumot ,kivettem őket és bekerültek a 64 literesbe.Majd jó egy hete egyet átraktam ,mert újból felütötte a fejét a csigahadtest.Az imént gondoltam szórok egy kis elemózsiát a neonoknak,akkor vettem észre ,hogy valami lebeg az egyik fa alatt.Aztán néztem csak ,hogy az bizony egy kis gömböc:);)Megpróbálom lekapni valahogy :)
 
Szépek a kis gömbőcök, és a brazil gyep is jól besűrűsödött. Hiába, kell neki a CO2, anélkül egy év alatt is csak pár szál új hajtást hoz...
 
Szépek a kis gömbőcök, és a brazil gyep is jól besűrűsödött. Hiába, kell neki a CO2, anélkül egy év alatt is csak pár szál új hajtást hoz...
És plusz jót tett neki a talajtáp is.Anélkül is ramatyabb lenne.

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Gáz vaaan:nailbiting:
Kifogyott a palackom.:(
Nem tudom ,ennek utána kell járnom ,mert fél évet bírt csak .Ki kell nyomoznom miért ürült ki ilyen hamar.
Viszont a gond az ,hogy csak hétfőn tudom cserélni:banghead: hétvégén nincs nyitva a Messer:facepalm:
 
Gáz vaaan:nailbiting:
Kifogyott a palackom.:(
Nem tudom ,ennek utána kell járnom ,mert fél évet bírt csak .Ki kell nyomoznom miért ürült ki ilyen hamar.
Viszont a gond az ,hogy csak hétfőn tudom cserélni:banghead: hétvégén nincs nyitva a Messer:facepalm:
Wao nem nezed a reduktort? Bar most mar mindegy.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Az első 2 kilós palackom 3 hónapig bírta, a következő (felezett kakaóval) 13! hónapig ugyanabban az akváriumban, majd még ezután további egy hónapig egy másikban. Mivel én sem töltöm hanem cserélem, így a súlyát elsőként megmérni csak a teli palackoknak tudtam, de mindig megmértem és ráírtam a palackra. Ezután üresen már egyértelműen láttam, hogy a 2 kg töltet többé kevésbé stimmelt. Nem tudom mi lehet az oka, de valami a gázzal lehet, nem értek hozzá. A mérést neked is javaslom a következőnél. Szerintem nálad is hasonló lehet a dolog, nem hinném hogy elszökött valahol - ha 5 hónapig ment.
A 2 nap CO2 elvonás Te is tudod, hogy semmi ;) (egy beállt akváriumnál) Nálam is pont most a héten volt egy ilyen szünet. Legfeljebb picit leveszed a fényt - biztos ami biztos.
 
Hiába nézed a reduktort.Egyik nap 50 bárt mutat ,másnap már fekszik a mutató
Na eddig én is ebben a tudatban voltam, mert nem figyeltem. Vagyis olvastam hogy nem így van, de mindig így tűnt :) Most pont állítgattam előtte a tűszelepet és ezért észrevettem a visszaeső nyomást a manométeren. Ezután még bőven voltak napjaim a kiürülésig (a'sszem volt egy hét is).
 
Back
Oldal tetejére