• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Morannon

Nos szilveszter alkalmával úgy gondolták előbújnak a sűrűből,mert ma láttam még két kisgömböcöt az akváriumban.Tegnap ötöt már kivettem ,erre ma meg előúszik még kettő.Ahhoz képest ,hogy azt írja a szakirodalom ,hogy nehezen szaporítható,nálam már 7 van:);)
Nem azt írják, hogy nem lehet hanem, hogy nehéz. Most valld be , hogy nehéz volt..
 
Na akkor csapassuk...... @eMZé után szabadon.:LOL:
Ezzel az utolsó fotóval búcsúzom az Óévtől,és kívánok mindenkinek boldog új évet.;)
url], on Flickr

32011810695_cbc7ec296f_b.jpgUntitled by László Simon, on Flickr
32011810695_cbc7ec296f_b.jpg
[/url][/IMG]
32011810695_cbc7ec296f_b.jpg
[/url][/IMG]
 
Szép lett ez a kaszáló Laci!(y)
Látom mellette is készülődik valami a nevelő akvában
View attachment 23276
Te Laci, a gömböknek mennyi idő kell szerinted, hogy ne kelljen súlyozni őket felúszás ellen?:p Vagy csak a kis gömböcök bosszantására tetted be, hogy ehhez nőjenek fel?
A csajok úgy voltak vele ,ha már ünnepek...és fa.....akkor legyen feldíszítve.:LOL:
Igen ,lesz új scape,de lehet megvárom a HAC-ot vele,mert kellene még dekor,és alapanyag
 
Minek? Két jóképű kő alá, rákötözöd a rőzsét, díszíted valami salátával és indulhat is a buli;):p
Először kb.pont ez volt a terv:LOL:,egy Luigi féle Hordalék akvárium ,de tudod hogy van ez .......közben jött másik ihlet.Most per pill,két verzió vív szoros csatát a megvalósítás reményében.;):)
 
Sziasztok.
A mai szokásos vízcsere után egy kis tesztelésbe fogtam.Egy alapjába véve emers mohát próbálok a víz alatt tartani.Barakás után erős bubizásba kezdett,kérdés hogy hosszú távon hogy bírja majd a submers létet.Egyenlőre egy pici hajtást nyomtam a Riccardia mellé.
d4fd20410bb8977dcd4f993dcdd03fdb.jpg


Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
 
Sziasztok.
A mai szokásos vízcsere után egy kis tesztelésbe fogtam.Egy alapjába véve emers mohát próbálok a víz alatt tartani.Barakás után erős bubizásba kezdett,kérdés hogy hosszú távon hogy bírja majd a submers létet.Egyenlőre egy pici hajtást nyomtam a Riccardia mellé.
View attachment 23382


Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
Kívánom, hogy összejöjjön. Próbálkoztam Én is vele de elkezdett feketedés után mállani. Mondjuk Én nyáron próbáltam amikor aktív a nedv keringés.
 
Üdv.
Ma is lenne naplózni valóm,mert a gömbhalak ellenére is, láttam nemrég egy Sakurát petésen.Eléggé nagy szám ez szerintem,mert amióta együtt vannak ,nem is figyelhettem még meg szaporulatot.Remélem meg is maradnak.A Brasil eléggé nagy ahhoz hogy elbújhassanak,viszont a kis gömböcöket sem kell félteni .Baromi gyorsan tudnak a fűszálak között lavírozni.Az akváriumok gepárdjai.
Amit még illene naplóznom az a TS.Én nem tudom mitől lehet ,de az indítás után pár hétig volt egy fehéres/feketés lerakódás a reaktoron,de szépen lassan elmaradt.Mára már kivennem is alig kell,mert még csak algás sem lesz,hetek óta.Tök szuperen porlaszt ,és a buborékok sem szorulnak alá.Szóval lekopogom gyorsan tök jó minden......de azért piszkál a gondolat ,mi a franc az a pár tényező ami esetleg ennyire befolyásolja a működését.Beállt akvárium...nem beállt??????RO -esetleg kevert víz????Fogalmam sincs mi lehet az a plusz amitől a maximumot tudja adni a szerkezet minden féle károsodás nélkül.
Jah,még el nem felejtem.....és amiért szeretem az akvarisztikát.:woot:
Volt még pár darab vasfám elfekvőben.Nem lett berakva ,mert nem éreztem szükségét.No mivel megvolt a versenyfotó,gondoltam ma berakom ,legyen még min bogarásszanak a garnélák.
És most van az ,hogy rohadtul be kellett volna tenni már fotózás előtt,mert szemből tök jól látszik ,és igen is jobb lett volna a versenyre is az akvárium.De hát ez van......késő bánat:facepalm:
 
Amit még illene naplóznom az a TS.Én nem tudom mitől lehet ,de az indítás után pár hétig volt egy fehéres/feketés lerakódás a reaktoron,de szépen lassan elmaradt.Mára már kivennem is alig kell,mert még csak algás sem lesz,hetek óta.Tök szuperen porlaszt ,és a buborékok sem szorulnak alá.Szóval lekopogom gyorsan tök jó minden......de azért piszkál a gondolat ,mi a franc az a pár tényező ami esetleg ennyire befolyásolja a működését.Beállt akvárium...nem beállt??????RO -esetleg kevert víz????Fogalmam sincs mi lehet az a plusz amitől a maximumot tudja adni a szerkezet minden féle károsodás nélkül.
Víz nélkül nem károsodik:D

Viccet félre téve, baromira nem mindegy mi keményíti vissza a vizet. Például a Gh+ poroktól semmi baja sem lesz a porlasztónak, de egy jó adag Seiryu elég hamar tönkre teszi.
 
Laci, ha esetleg túl sok gömbhalad lenne a végén, jöhet hozzám is pár db, mert a kis szemét hólyagcsigák között szét kellene csapni. A helena állományom úgy tűnik nem elég falánk...
 
Laci, ha esetleg túl sok gömbhalad lenne a végén, jöhet hozzám is pár db, mert a kis szemét hólyagcsigák között szét kellene csapni. A helena állományom úgy tűnik nem elég falánk...
Tegnap előtt visszaraktam őket a nagy akváriumba mert elszaporodtak a nem kivánatos csigák nálam is. De persze ha lesz több akkor kapsz.Ugy néz ki tetszik nekik a környezet.[emoji2]

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére