• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Morannon

Evereka

Bölcs Ent
Sziasztok!
Hamarosan újra életet lehelek a 200 literes akváriumba.:)A név változni fog a későbbiekben ,ez tuti.Csak most nem jutott jobb eszembe ,meg amugy is mint @keszalvo Viktor,én is előbb szoktam indítani a naplót ,mint az akváriumot.;)
Ma ugy alakult ,hogy szétbombáztam a Deserted Beach maradványait.A co2 és a fény már hónapok óta nem ment felette.Csak a szűrő.De ma azt is lekapcsoltam.A nagy pucerválás megvolt,tiszta lett minden üveg.Az elképzelés megvan régóta, annyiban változott a helyzet ,hogy nem veszek Redmoort ,inkább a meglevő vasfát fogom felhasználni a scape-hez.Amint kiszárad az akvárium már megy is bele a homok építkezés céljából.A technika nem fog változni semmiben,minden marad a régi.A felsorolást inkább később ejtem meg.:whistle:
Elöljáróban annyit írnék még ,hogy a Vasfa -Seiryu kő -Lilaeopsis Brasilensis hármas adja majd a gerincét az akváriumnak.
szerk: a bejegyzés szerkesztve lett a nyitókép miatt.;)
View attachment 23340Untitled by László Simon, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Hamarosan újra életet lehelek a 200 literes akváriumba.:)A név változni fog a későbbiekben ,ez tuti.Csak most nem jutott jobb eszembe ,meg amugy is mint @keszalvo Viktor,én is előbb szoktam indítani a naplót ,mint az akváriumot.;)
Ma ugy alakult ,hogy szétbombáztam a Deserted Beach maradványait.A co2 és a fény már hónapok óta nem ment felette.Csak a szűrő.De ma azt is lekapcsoltam.A nagy pucerválás megvolt,tiszta lett minden üveg.Az elképzelés megvan régóta, annyiban változott a helyzet ,hogy nem veszek Redmoort ,inkább a meglevő vasfát fogom felhasználni a scape-hez.Amint kiszárad az akvárium már megy is bele a homok építkezés céljából.A technika nem fog változni semmiben,minden marad a régi.A felsorolást inkább később ejtem meg.:whistle:
Elöljáróban annyit írnék még ,hogy a Vasfa -Seiryu kő -Lilaeopsis Brasilensis hármas adja majd a gerincét az akváriumnak.
Hajrrá Lackó fotó jöhet akár privátban is hátha tudunk segíteni [emoji4]
 
Hy!
Még tegnap éjjel átmosásra került a régi Amazonia-PowerSand kombó talaj,amit ma délután sikeresen - cirka másfél órát elcseszve az életemből - kiszárítottam egy hajszárító segítségével:facepalm:.Megpróbáltam maximálisan megtisztítani minden gyökér, növény,és mohadarabtól.Mert mint tudjuk néhány mohafaj képes még hamvaiból is feltámadni.
A szűrő átmosásra került .Valamint elkezdtem rakosgatni a fákat a visszahelyezett szárított talajba,hátha elkapok egy olyan elrendezést ami megérne egy misét;)A hétvége szerintem esténként erről fog szólni:)
 
Sziasztok!
Megfogadtam ,hogy nem fogom megmutatni mi is készül ,de úgysem bírom ki.Szóval a start kicsit csúszik ,mert a drága nejem közölte ,hogy ne indítsam most az akváriumot ,mert nem lesz ki megcsinálja a kezdeti napi vízcseréket.És milyen igaza van:whistle:.Mivel nem leszünk egy hétig ,így másra nem bízom a kritikus időszakot.És a talaj ha meg is érkezik a jövő héten ,van még pár dolog (táptalaj stb)ami még fog kelleni.De a lényeg ,hogy tudok addig is finomítgatni a dolgokon.Ami a fejemben volt elképzelés az borult végül is ,mert más dekor kellett volna hozzá.Én pedig a régit akarom felhasználni.Hát ebbe az irányban indultam el.Ami még nem fix ,hogy tegyek e homokot ,vagy maradjak az eredeti elképzelésnél ,hogy az egész aljzat Brasiliensis ültetvény lenne.;)Véleményeket tessék kimondani .Köszönöm.
DSC06516.JPG
DSC06517.JPG
 
A dekorfákat mennyire akarod növényekkel borítani? Szerintem, bár a véleményem még nem igazán mérvadó, főleg ha rápillantok a saját akváriumomra :) , de a homokos, és a zöld verzió is jó lenne. Én személy szerint zöldnek hagynám, tetszik a domb-völgy effekt.
 
Lackó! Nekem nagyon tetszik! Nem kell bele homok. Elsőre Balázs faragott bazaltos böszme akváriumának a hangulata jutott eszembe róla.
 
Nagyon jól sikerült,(y) legjobban a talaj elrendezése tetszik és a vasfák formája, texturája, bár eléggé árnyékoltak lesznek az elrendezésük miatt, de a körvonaluk is szép. A dekorhomok használata adja magát, ha meg szeretnéd tartani a kontrasztot a vékony előtér és az emelt hátsó rész között. Tovább erősíthetné az akvárium képét talán, ha megpróbálnád megtörni a szimmetriát. Lehet, hogy elegendő lenne ha a középső fákkal határolt tér, nem pont a hátsó üveg közepére futna össze, hanem eltolva balra vagy jobbra. Ehhez talán elég lenne a két leghátsó kis fát odébb pakolni.
Ha mégsem mutatna jól, akkor a dekorhomokkal is el lehetne érni ilyen hatást, vagy betenni még egy fát vagy sok kicsit de csak az egyik oldalra.
 
Nagyon jól sikerült,(y) legjobban a talaj elrendezése tetszik és a vasfák formája, texturája, bár eléggé árnyékoltak lesznek az elrendezésük miatt, de a körvonaluk is szép. A dekorhomok használata adja magát, ha meg szeretnéd tartani a kontrasztot a vékony előtér és az emelt hátsó rész között. Tovább erősíthetné az akvárium képét talán, ha megpróbálnád megtörni a szimmetriát. Lehet, hogy elegendő lenne ha a középső fákkal határolt tér, nem pont a hátsó üveg közepére futna össze, hanem eltolva balra vagy jobbra. Ehhez talán elég lenne a két leghátsó kis fát odébb pakolni.
Ha mégsem mutatna jól, akkor a dekorhomokkal is el lehetne érni ilyen hatást, vagy betenni még egy fát vagy sok kicsit de csak az egyik oldalra.
Jol megfogalmaztad,es teljesen igazad van!
 
Figyelj rá, hogy ebben a méretben már becsap az akvárium legtöbb esetben ha csak a helyszínen nézed.
A fotó segít megtalálni a hibákat amit nehezen látni élőben.

Pl a bal oldal első fa (a nagy darab) szépen van elhelyezve a bal oldali üveghez képest.
A jobb oldal neki lett nyomva az üvegnek. Nincs meg az a szép szellős, arányos hatás.
A tükörkép is rossz lesz ezen az oldalon. Ezt érdemes lenne javítanod.

Lehet egy játszásilag érdekes lenne megnézni, hogy mi van ha nem ugyanabban a szögben van minden fa. Ahogy haladsz hátra picit el lehet fektetni a fákat. A jobb térhatás miatt.
 
Back
Oldal tetejére