• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Monaco Hillside

Általában a fotó sokkal durvábban adja vissza színeket.Én fotóztam a kék vitorlásaimat,és sokkal kékebbek a fotón,mint amilyenek.Képzeljétek!Most ikrázott le az egyik vitorlás párom,bele a társasba,most fingom sincs,mit tegyek.Bízzam a természetre,és a vitorlás szülőkre,vagy leválasszam azt az egy levelet,amin az ikrák vannak,és helyezzem bele egy szülő hálóba?


Hali! A vitorlások a rengeteg nagyüzemi tenyésztés miatt teljesen elfelejtették, hogy mi a dolguk. Én is hasonlóan jártam ( 15 évvel ezelőtt ). Reggelre nem lesznek meg az ikrák, saját maguk fogják felfalni. Bocs az OFF-ért.
 
Két éve megvan a lámpa, most először beidőzítettem a hangulat fényt is rajta :)

10521755_10202236607835953_8021176077947472270_n.jpg

Szia, egyébként van valami funkciója ennek a kék fénynek, vagy csak tényleg a hangulat?
 
Szia, egyébként van valami funkciója ennek a kék fénynek, vagy csak tényleg a hangulat?

Főleg hangulat, bár én úg vettem észre, hogy a Moonled alatt az Amanok kifejezetten aktívak (lehet a sötétben is azok, de azt nem látom :D )
 
Szia, egyébként van valami funkciója ennek a kék fénynek, vagy csak tényleg a hangulat?
A hangulat mellett az egyetlen "igazi" funkciója, hogy kicsit nyugisabbak a halak, garnélák, ha nem egyből vaksötétben találják magukat, hanem van egy ilyen átmeneti állapot.
 
Ki kell próbálni. A kék elvileg "holdfényként" szolgál, innen ered a szín, de nem hiszem, hogy számítana nekik.
 
bocsi az off-ért,de ki is próbáltam gyorsan :) végig raktam középen egy csíkot :p

led_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


a felső képen is ég,de mivel gyenge így semmit sem érvényesül :) Itt 1 sor ég még csak !

kicsit kevésnek láttam 1 sort,így kapott még 1-et :) este megnézem mit szólnak hozzá a lakók :) külön időzítőn,előtte 10 perccel felkapcsol,utána 10-el le !
 
Utoljára módosított:
Helyzetjelentés - 8. nap

Eltelt egy hét, az akvárium pedig látványos fejlődést mutat! A gyepek terjedni kezdtek, a Staurogyne nyúlik (jövő héten le is csípem a tetejét) a HC pedig olvad. Ahogy annak lennie kell. Még látok azért reményt a HC-ben, a többiért pedig nem aggódom, jó lesz ez, már csak az a kérdés, hogy mutat majd benőve mert egyelőre saját magamnak se tetszik az aki. Üvegen látszik a sok fény, pontalga jön, de pl dekoron nincs és most se volt még "kaparni való" mennyiség, úgyhogy maradt. Most tesztelem, hogy a kés-kő mennyire keményít, vízcsere után 90 a TDS, jövőhéten újra mérem vízcsere előtt.

_MG_2631.jpg
 
Helyzetjelentés - 8. nap

Eltelt egy hét, az akvárium pedig látványos fejlődést mutat! A gyepek terjedni kezdtek, a Staurogyne nyúlik (jövő héten le is csípem a tetejét) a HC pedig olvad. Ahogy annak lennie kell. Még látok azért reményt a HC-ben, a többiért pedig nem aggódom, jó lesz ez, már csak az a kérdés, hogy mutat majd benőve mert egyelőre saját magamnak se tetszik az aki. Üvegen látszik a sok fény, pontalga jön, de pl dekoron nincs és most se volt még "kaparni való" mennyiség, úgyhogy maradt. Most tesztelem, hogy a kés-kő mennyire keményít, vízcsere után 90 a TDS, jövőhéten újra mérem vízcsere előtt.

_MG_2631.jpg

Én a második héten még kétnaponta szoktam vizet cserélni. Gondolom ez, és az, hogy első naptól teljes erővel toltam a GA tápokat eredményezte, hogy a mostani scape esetében a zöld pont teljesen elkerült...
 
Ha már monaco hillside kicsi hiányolom a figyelmeztető táblát az autóút mellől, hogy lefele menet ne fékezz folyamatosan :) - valamiért ez égett be a legjobban a fékbetéteimen kívűl, amikor arra jártam. :)
 
Én a második héten még kétnaponta szoktam vizet cserélni. Gondolom ez, és az, hogy első naptól teljes erővel toltam a GA tápokat eredményezte, hogy a mostani scape esetében a zöld pont teljesen elkerült...
Mivel bejáratott szűrővel indult (20 percet állt költözéskor, szerencse, hogy közelre költöztünk :)) nem foglalkoztam gyakori vízcserével, de most én is azon gondolkoztam, hogy második hétre besűrítek.

Ha már monaco hillside kicsi hiányolom a figyelmeztető táblát az autóút mellől, hogy lefele menet ne fékezz folyamatosan :) - valamiért ez égett be a legjobban a fékbetéteimen kívűl, amikor arra jártam. :)
Amilyen tempóban nőnek a stau levelek, lehet, hogy ráfér egy matrica az egyikre ;)
 
Mivel bejáratott szűrővel indult (20 percet állt költözéskor, szerencse, hogy közelre költöztünk :)) nem foglalkoztam gyakori vízcserével, de most én is azon gondolkoztam, hogy második hétre besűrítek.


Amilyen tempóban nőnek a stau levelek, lehet, hogy ráfér egy matrica az egyikre ;)

Nekem is be volt járatva a 2078-as, de úgy voltam vele, hogy ne a lustaságomon múljon... :)
Mai nappal (28. nap) állok még csak át a heti vízcserére.
Nem bántam meg, bár volt morgás, hogy hetekig kerülgetni kellett a hordókat. [emoji1]
 
Nekem is be volt járatva a 2078-as, de úgy voltam vele, hogy ne a lustaságomon múljon... :)
Mai nappal (28. nap) állok még csak át a heti vízcserére.
Nem bántam meg, bár volt morgás, hogy hetekig kerülgetni kellett a hordókat. [emoji1]
Köszi, most lustának érzem magam :sleep:
 
Régi álom vált ma valóra, felkerült az akira egy Aquasky 601 :) Egész más a látvány, kíváncsi vagyok fejlődésben milyen különbség lesz, most felnyomtam 7 órára a fényt, mégiscsak gyengébb mint a 4x24W. Amit nem tudok eldönteni, hogy ennek az akinak is a 17mm alulról fotózás áll jól vagy itt már jobb a 40mm a "hegyek" miatt. Persze majd kialakul ahogy fejlődnek a növények. A HC kezd észhez térni, hoz új hajtásokat és azoknak egészséges színe van, hiába olvadnak az "eredeti" levelek. Apró algásodás van, lassan illene bekerülnie az otóknak és az amanóknak, de egyelőre nem merem, nehogy leborítsanak mindent. A csokigurámi is csak azért került vissza, mert a petés CRS-ek már a hordozás végén járhatnak és féltem, hogy összekapkodja a kicsiket az ideiglenes medencében, ő pedig nem az az idegbajos fajta, aki lebontja a berendezést.

_MG_2635.jpg


_MG_2638.jpg
 
Helyzetjelentés - 13. nap

1. Felkerült egy Aquasky 601 a quad 4x24 helyére. Bár a fény szemre gyengébb, erősebb a bubizás és persze a látvány egészen más.
2. Bekerültek az otók és pár miniatűr amano garnéla, reméljük, nem bontják le a scape-et pár nap alatt.
3. Érkezett 30db boraras brigittae, egyelőre színtelenek és kicsik, de meglátjuk, mit mutatnak majd kifejlődve.

A növények fejlődnek, kicsit rátöltöttem a talajra itt-ott, úgyhogy nem látványos a dolog. A staukat már meg is csipkedtem, hadd bokrosodjanak. A HC küzd, fene tudja, mi lesz vele. A CRS-ek és a tigrisek még az elkülönítőben vannak, egyrészt várom, hogy elengedjék a petéket, másrészt előbb megnézem, hogy mindenki más jól viseli-e az új akit, minden rendben van-e a vízzel.

Vízcsere előtt rámértem a TDS-re és 5 nap után változatlanul 90! Úgy tűnik, a kés-kő is megfelelő választás a kényesebb garnélák tartásához, most besóztam 150-re, aztán következő vízcsere előtt megint mérek, de jónak tűnik a helyzet.

Képek hétvégén, most mindent borít a GH+, olyan mintha havazott volna az akváriumban is.
 
Szia, tényleg jó kiemelted a talajt.
Fenti két kép közül nekem az alsó jobban tetszik, az a 40mm?
Gratu az Aquasky 601-es hez!! Pofás egy világítás az biztos:);)
 
Back
Oldal tetejére