• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Monaco Hillside

Szia, tényleg jó kiemelted a talajt.
Fenti két kép közül nekem az alsó jobban tetszik, az a 40mm?
Gratu az Aquasky 601-es hez!! Pofás egy világítás az biztos:);)
Igen, az alsó a 40mm, következő fotózásnál megpróbálom még nagyobbal, hogy az oldalüveg egyáltalán ne zavarjon be.
 
Helyzetjelentés - 23. nap

Államvizsgára készülök és akvárium takarítással próbálom kitisztítani a fejemet, ilyenkor nem sajnálok 2-3 órát elbíbelődni vele, csak tanulni ne kelljen ugye.

A helyzet nem jó. Mindenféle kezdeti algám van, ami eddig messze elkerült. Emellett a növények fejlődésével a scape sem épp úgy fest, ahogy terveztem. Most kicsit variáltam a fákkal, igyekeztem algát pusztítani, rövidebbre állítottam a világítást és várom a csodát. CO2 palack csere is volt, mókás dolog, hogy vadiúj tömítéssel ereszt a reduktornál, a régi, szétmállottal meg se szisszen.

Újabb üvegtörésen vagyok túl, a javított szívó ágból nano-t csináltam, de jelenleg jobb is így, kevesebb helyet foglal az előtérből és rászorul a szűrővédő kosár.

Mivel az új lakásban van tér, meglőttem 85mm-en az akit, egyelőre nem tudom, hogy jól áll-e neki. Meg lőttem két hangulatképet, ha már. Legalább jól mutat a vörös fal előtt a borarasokkal.

_MG_2656.jpg


_MG_2655.jpg


_MG_2659.jpg
 
Helyzetjelentés - 23. nap

Államvizsgára készülök és akvárium takarítással próbálom kitisztítani a fejemet, ilyenkor nem sajnálok 2-3 órát elbíbelődni vele, csak tanulni ne kelljen ugye.

A helyzet nem jó. Mindenféle kezdeti algám van, ami eddig messze elkerült. Emellett a növények fejlődésével a scape sem épp úgy fest, ahogy terveztem. Most kicsit variáltam a fákkal, igyekeztem algát pusztítani, rövidebbre állítottam a világítást és várom a csodát. CO2 palack csere is volt, mókás dolog, hogy vadiúj tömítéssel ereszt a reduktornál, a régi, szétmállottal meg se szisszen.

Újabb üvegtörésen vagyok túl, a javított szívó ágból nano-t csináltam, de jelenleg jobb is így, kevesebb helyet foglal az előtérből és rászorul a szűrővédő kosár.

Mivel az új lakásban van tér, meglőttem 85mm-en az akit, egyelőre nem tudom, hogy jól áll-e neki. Meg lőttem két hangulatképet, ha már. Legalább jól mutat a vörös fal előtt a borarasokkal.

_MG_2656.jpg


_MG_2655.jpg


_MG_2659.jpg
Brutál jól fog kinézni a zöld-vörös kontrasztja, amikor bedurrannak a növények! Majd akkor lőhetnél egyet fehér háttér nélkül is (y)
 
Helyzetjelentés - 28. nap

28 nap után - jönnek a zombik. Na jó, nem. Mindenki visszaköltözött a helyére, a CRS-ek és a tigrisek is. Sajnos az elkülönítőt nem bírták, 5 CRS és 9 tigris maradt, plusz egy CRS elpusztult a visszaköltöztetés után :( Növények fejlődnek, de sok az alga, ilyen barna, nyálkás szálak lógnak mindenről meg zöld pontos a fél aki, pedig már lejjebb vettem a világítási időt. Foszfátot félek adagolni a legutóbbi baleset után, ami még az előző berendezésnél történt.

Nagyjából ennyi, kezdenek összeállni a zöld részek, én meg várom a csodát, hogy jobban tetsszen mint most.

_MG_2724.jpg
 
Milyen háttered van? Kéne nekem is valami.

Algásodásra a legjobb módszer ha minden vízparamétert meg mérsz, nehogy túl adagolj tápot vagy eltolódjanak az arányok.
Egyébként szépen sűrűsödik az akvád(y)
 
Milyen háttered van? Kéne nekem is valami.

Algásodásra a legjobb módszer ha minden vízparamétert meg mérsz, nehogy túl adagolj tápot vagy eltolódjanak az arányok.
Egyébként szépen sűrűsödik az akvád(y)
sima öntapadós fehér fólia van a hátsó üvegen
 
apró update: egy hét alatt kifogyott a 2kg-os CO2 palack o_O valószínűleg mégsem volt jó a régi tömítés, hiába nem sziszegett vele a palack mint az újjal...
 
apró update: egy hét alatt kifogyott a 2kg-os CO2 palack o_O valószínűleg mégsem volt jó a régi tömítés, hiába nem sziszegett vele a palack mint az újjal...
Nekem meg másfél hónap alatt fogyott ki a 20 kiló töltetű palackom! Nem nézztem meg habbal a kocólásokat a meneteken, így az egyik okádta a gázt. :( :) Késő bánat - Jó kis tanuló pénz.
 
Rövid helyzetjelentés. Növények dúsulnak, már semmi nem akar elolvadni. Viszont a pontalga elviselhetetlen, így elkezdtem foszfátot adagolni :whistle: most félek, de ez van, mérek majd minden nap, mi baj lehet :dead:

Akvárium mellé új lakó költözött, Fred személyében :) A kutyával, halakkal és garnélákkal együtt teljes az állatkert. Akváriumfotó helyett most két kép a z újoncról :)

10960156_10202429669222367_709325558572903714_o.jpg


10987665_10202429669022362_6000665092089887494_o.jpg
 
A terráriumról is tehetnél fel majd képet. :) Jópofa állatok ők is.
 
A terráriumról is tehetnél fel majd képet. :) Jópofa állatok ők is.
Hát most csak a nevelőterrárium van, az nem túl extra, egy cserepes növény meg pár faág, majd fél évesen megkapja a végleges terráriumot és azzal komolyabb tervek vannak, nagyon megtetszett a vivárium a boltban :)
 
Rövid helyzetjelentés. Növények dúsulnak, már semmi nem akar elolvadni. Viszont a pontalga elviselhetetlen, így elkezdtem foszfátot adagolni :whistle: most félek, de ez van, mérek majd minden nap, mi baj lehet :dead:

Akvárium mellé új lakó költözött, Fred személyében :) A kutyával, halakkal és garnélákkal együtt teljes az állatkert. Akváriumfotó helyett most két kép a z újoncról :)

10960156_10202429669222367_709325558572903714_o.jpg


10987665_10202429669022362_6000665092089887494_o.jpg

Terra Plázás szerzemény? Mekkora, így képről nem látszik igazán. Egyébként szép, jópofa kis jószág.
 
Értem. Egy ismerős vett most két példányt (nőtény-hím) a Terra Plázán. Sisakos kaméleonok azok is, talán valamivel nagyobbak. Tetszenek nekem is, de egyenlőre csak távolabbról csodálom őket.:)
 
Régi álmom egy Kami :)
A helyéről kaphatunk fotót?
Ez csak a nevelő terrárium, tulajdonképpen elég csúnya, egy cserepes növény meg pár ág :D Majd kap egy viváriumot 5-6 hónapos korában a végleges méretekkel. Nekem is régi álom volt és imádom, baromi jó fej, szerencsére bátor darabot sikerült választani, simán kijön kézre és elmászkál rajtunk.

Értem. Egy ismerős vett most két példányt (nőtény-hím) a Terra Plázán. Sisakos kaméleonok azok is, talán valamivel nagyobbak. Tetszenek nekem is, de egyenlőre csak távolabbról csodálom őket.:)
Kettőnek együtt jó nagy hely kell majd, nem nagyon szokták őket együtt tartani, mert csak párzási időszakban viselik el egymást, különben harc van.
 
Back
Oldal tetejére