• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Minden jó, ha a vége jó?! 200l-es halas teknő.

Még mindig az akva tetejében van a 4*39w? kb 10 cm röl világítasz!? ez bárkinél gondot okozna! én 25-30cm röl világítok! alga nélkül! valahogy old meg!sztem!
Igen az összes fény a tetőben van! Mondjuk most nyáron meg tudom oldani, hogy feljebb emelem, de télen a parásitó hatás miatt nem lehet, igy valahogy jelen konstrukció alapján kellene megoldani.
 
Azt jol latjuk, hogy ablak mellett van a medence? A besuto, beszurodo feny is siman okozhatja az el nem mulo algat.
Jól látod, de a BO után az oldalsó és hátsó kitakarást nem vettem le, így közvetlen természetes fény nem jut az akvába.
 
Nem biztos, hogy aggódnék ha van egy kevés alga, mennyi lesz 2 hét múlva az a kérdés. Ha nem vagy nagyon profi és nincs segítséged (50db süncsiga és twinstar) azért előfordulhat egy kevés itt-ott.

Szerintem a tetőre rakás nem gond, nekem is ott van és nincs algám. Ráadásul nem is erős a fényed. 200L-re 156W ez 0,78W/L. Teljesen jó.

Viszont a kevés No3 azt a gyanút hordozza, hogy kevés MicMac-ot tolsz. Azt írod, hogy 8 és 5ml? Miért nem egyforma?

200L-es akvánál 10ml kellene mindkettőből, ha hetente cseréled a viz 50%-át.
Azt írod, hogy 1,5 hetente 30%-ot, hát így nehéz kiszámolni. :D De mivel keveset mutat a teszt ezért biztos valami nem okés. MicMac betolná az No3-at 20mg-ra.

Mivel problémád van, s nem vagy még profi, próbáld megoldani a heti 50%-os vízcserét és tolj bele napi 10ml MicMac-ot.
GA-ban is minden akva megkapja a heti 50%-os vízcserét pedig ők profik.
 
Nem biztos, hogy aggódnék ha van egy kevés alga, mennyi lesz 2 hét múlva az a kérdés. Ha nem vagy nagyon profi és nincs segítséged (50db süncsiga és twinstar) azért előfordulhat egy kevés itt-ott.

Szerintem a tetőre rakás nem gond, nekem is ott van és nincs algám. Ráadásul nem is erős a fényed. 200L-re 156W ez 0,78W/L. Teljesen jó.

Viszont a kevés No3 azt a gyanút hordozza, hogy kevés MicMac-ot tolsz. Azt írod, hogy 8 és 5ml? Miért nem egyforma?

200L-es akvánál 10ml kellene mindkettőből, ha hetente cseréled a viz 50%-át.
Azt írod, hogy 1,5 hetente 30%-ot, hát így nehéz kiszámolni. :D De mivel keveset mutat a teszt ezért biztos valami nem okés. MicMac betolná az No3-at 20mg-ra.

Mivel problémád van, s nem vagy még profi, próbáld megoldani a heti 50%-os vízcserét és tolj bele napi 10ml MicMac-ot.
GA-ban is minden akva megkapja a heti 50%-os vízcserét pedig ők profik.

Szia!
Mostanában már 8-8ml MicMacot tolok. Lehet, hogy a következőkben megnézem a 10-10ml adagolást. Viszont 5-6 ml Easy Carbot is adagolok a nagynyomású mellé, ennek van értelme?
Vízcsere olyan 60-65 litert tudok egyszerre cserélni jelenlegi kannakészletemmel. Igyekszek az intervallumon rövidíteni.
 
Szia!
Mostanában már 8-8ml MicMacot tolok. Lehet, hogy a következőkben megnézem a 10-10ml adagolást. Viszont 5-6 ml Easy Carbot is adagolok a nagynyomású mellé, ennek van értelme?
Vízcsere olyan 60-65 litert tudok egyszerre cserélni jelenlegi kannakészletemmel. Igyekszek az intervallumon rövidíteni.

Ha egy kockacukrot bedobsz az akvába akkor is tettél bele szenet ami nem CO2, csak nem kell senkinek és káros.

Ezzel azt akarom mondani, hogy az Easy Carbonak semmi köze a CO2-höz. Persze szénforrás mind a kettő, de más a képlete és máshogy tudja hasznosítani a növény.
Azt hiszem HCO3 van benne de már rég olvastam utána.

Ha Easy Carbot nem adagolsz még több algád lesz.
 
Hát akkor a Hydor mégis jó valamire, mert az No3, No2 alacsony

Viszont a Zöld alga leggyakoribb oka az alacsony foszfát. Redfield Ratio mond valamit?
View attachment 57197
https://buddendo.home.xs4all.nl/aquarium/redfield_eng.htm

Neked ha mondjuk van egy 20mg-os No3-ad ahhoz kellene egy 2.0-ás foszfát. Ha kevesebb akkor zöld algád lesz ha jóval több akkor kék.

Isteni a táblázat, köszi, hogy megosztottad!
Figyu, @Cipo3 , van különbség az EL és a Seachem foszfátja között? Van, ami a SC vagy az EL mellett/ellen szól?
Vagy egy hete vacillálok, hogy melyiket rendeljem.
 
Isteni a táblázat, köszi, hogy megosztottad!
Figyu, @Cipo3 , van különbség az EL és a Seachem foszfátja között? Van, ami a SC vagy az EL mellett/ellen szól?
Vagy egy hete vacillálok, hogy melyiket rendeljem.
Voltam az ikeába tegnap és láttam a nagy plüss kígyót. Eszembe jutottál. :D

Én ehhez nem értek és a komplimentjeimből láthatod, hogy kezdő vagyok. Próbálok keveset segíteni, csak ahhoz hozzászólni ahol sokáig senki nem segít.
@dexkill -t idézd meg ő tud neked segíteni, de talán egy másik topicban, ezt ne offoljuk szét..
 
Ha GA s micro-macrot adagolsz azt illö lenne 1-1 ben adagolni ha nem is 10ml de 8-9ml-t belenyomni naponta! az easy carbobol 10ml 6órára lebontva a plafon! abból is nyomhatsz bele, az 50% vizcserét vagy a kevesebbet gyakrabban megoldani ! mondjuk 2-3 naponta ha tudnál algásodás esetén 30-50% ig cserélni!
Az én esetemben csak hogy lásd 180l 9-9ml lenne az elöirt! elsö 5 hétben 5-5ml el menttem +carbo 7ml majd a macrot microt felemeltem 7-7ml-re a carbot hagytam. persze automata adagolja! mostani esetben nagyon minimális algám van volt! örül a takarítóbrigádom Ottok amanok sünik sisakok! nem etetem öket külön!!ha ecset van valahol kap egy kis carbot pár nap mulva eltüntetik!! Én akkor is megemelném a lámpát !!!!azaz a tetöt! ha a lámpámat lerakom kb 15 cm re a vizfelszíntöl pár nap mulva szépen zöldül a deko!! néz utánna a köv naplónak számodra érdekes lehet!ha olvastad akkor semmi!
https://akvakertesz.hu/threads/low-tech-szarnyprobalgatas.5469/
 
Back
Oldal tetejére