• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Remények szigete

Olvasgattam erről a staghorn algáról,hogy az egyik kiváltó oka lehet többek közt a szűrő elhanyagolása is
Fél évnél hamarabb nem szoktam a szűrőt nyitni, azt is egy iszapolósabb átrendezés okán. Inkább évente iszapolom ki. Az előszűrőben a szivacs is hónapokig megy. Nincs ilyen algám. Szerintem ez csak akkor probléma, ha más sincs rendben. És akkor sem biztos, hogy a szűrőben kellene keresni az okokat. 🙂
 
Fél évnél hamarabb nem szoktam a szűrőt nyitni, azt is egy iszapolósabb átrendezés okán. Inkább évente iszapolom ki. Az előszűrőben a szivacs is hónapokig megy. Nincs ilyen algám. Szerintem ez csak akkor probléma, ha más sincs rendben. És akkor sem biztos, hogy a szűrőben kellene keresni az okokat. 🙂
Most mértem az új ammónia teszttel így már simán beazonosítható szín alapján egy nagy 0
Ezek szerint dolgozik a szűrő ahogy kell áramlás is van elegendő legalábbis így szemre.... Valóban jobb ha nem piszkálok bele a szűrésbe lehet többet ártanék a dologgal
No3-5 Po4-02-0.4 közötti No2-0.05
Marad a kézi eltávolítás meg a folyékony szén kúra hátha sikerül megszabadulni tőlük.
Esetleg még fénnyel tudok játszani..
 
Sziasztok
Felmerült bennem egy újjabb kérdés a tápozás kapcsán🤔
Mikor még GA tápokkal űztem ezt a hobbit pumpás kiszereléssel adagoltam a tápokat.
Viszont már jó ideje sőt elég rég óta Nurofenes gyógyszeradagolót használok erre a célra mivel elég részletesen be van rublikázva így tudom adagolni a kívánt mennyiséget(fotó mellékelve)
Így minden nap mikor tápozok levegőt kap a flakonban a táp ez esetleg okozhat problémát a szavatosság terén vagy nincs jelentősége?
 

Attachments

  • 20230429_093147.jpg
    20230429_093147.jpg
    840.8 KB · Megtekintések: 34
Sziasztok
Felmerült bennem egy újjabb kérdés a tápozás kapcsán🤔
Mikor még GA tápokkal űztem ezt a hobbit pumpás kiszereléssel adagoltam a tápokat.
Viszont már jó ideje sőt elég rég óta Nurofenes gyógyszeradagolót használok erre a célra mivel elég részletesen be van rublikázva így tudom adagolni a kívánt mennyiséget(fotó mellékelve)
Így minden nap mikor tápozok levegőt kap a flakonban a táp ez esetleg okozhat problémát a szavatosság terén vagy nincs jelentősége?
Pumpasnal se horpad be a flakon, előbb utóbb mindent a levegő tölt ki. 😉
Amíg nem hígitod, kevered mással, szerintem nagy gond nem lesz minőségi tápokkal...
 
Beruháztam egy Kálium tesztre,hogy ennek az esetleges hiányát is kizárjam az agancsalga megjelenésének okán.
Hát igazság szerint nem tudom hová is tegyem ezt az eredményt vagy 3× kipróbáltam hátha valamit rosszul csinálok de mindíg ugyanazt az eredményt kaptam.
A folyadék olyan tejfehér löttyé változott,hogy miután elkezdtem csepegtetni kb a 15mg/l és az üvegcse alja között már félúton eltűnt az X jel tehát hiány nincs inkább soknak találom ezt az eredményt😬
Véleményetek szerint mennyire gáz ez a mennyiség?
 
Sziasztok
Felmerült bennem egy újjabb kérdés a tápozás kapcsán🤔
Mikor még GA tápokkal űztem ezt a hobbit pumpás kiszereléssel adagoltam a tápokat.
Viszont már jó ideje sőt elég rég óta Nurofenes gyógyszeradagolót használok erre a célra mivel elég részletesen be van rublikázva így tudom adagolni a kívánt mennyiséget(fotó mellékelve)
Így minden nap mikor tápozok levegőt kap a flakonban a táp ez esetleg okozhat problémát a szavatosság terén vagy nincs jelentősége?
ÚGY IS MEGFOGOD UNNI... 😁 én kezdőként csináltam ezt mindig, tök elegem lett a méricskélésből, marad a pumpálás felfelé kerekítve az adagokat....
 
Beruháztam egy Kálium tesztre,hogy ennek az esetleges hiányát is kizárjam az agancsalga megjelenésének okán.
Hát igazság szerint nem tudom hová is tegyem ezt az eredményt vagy 3× kipróbáltam hátha valamit rosszul csinálok de mindíg ugyanazt az eredményt kaptam.
A folyadék olyan tejfehér löttyé változott,hogy miután elkezdtem csepegtetni kb a 15mg/l és az üvegcse alja között már félúton eltűnt az X jel tehát hiány nincs inkább soknak találom ezt az eredményt😬
Véleményetek szerint mennyire gáz ez a mennyiség?
Én nem hinném, hogy sok lenne a vízben, az hamar eltávozik belőle. A szükséges mennyiség meg benne van némely tápokban, ahol nincs ott külön van adagolva. De ahogy @scitek mondja, nem okoz gondot a többlet.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok👋
A tegnapi nap folyamán kapott az akvárium egy használt Eheim Classic 2217es szűrőt.Kis renoválást igényelt ugyan de teszi a dolgát.Bár az időnkénti koppanás szerintem egy rotorcsere igényét jelzi🤔így most megduplázódott a szűrőközeg(maradtam a matrix töltetnél)és a +vízhozam ami így már 1000l/h remélhetőleg pozitív hatással lesz az akvárium élővilágára és rásegít majd a Staghorn elleni küzdelemben.
A fényt is vissza vettem 70%-ra így most 3 órat vilagítok 70% 19 óratól pedig egy 80%-os impulzus 20:30-ig csökkentve 0%-ra
A tápozást belőttem 2.5ml/napra(viszont ha csökkentettem a fényt a tápozással nem kell játszani?)
Az Staghornok kapják a napi carbo kezelést,csipkedést nyírogatást remélem a sok tizedelés folytán hamarosan elkopnak 🙏
 
Utoljára módosított:
Sziasztok
Elég szépen kikoptak az agancsalgák szerencsére.Viszont most ismét egy problémába ütköztem.Valami tápanyaghiány vette kezdetét én káliumhiányra tippelnék a látvány alapján.
Elég intenzíven el kezdett kopni a növények alsó része.
A mai mérések alapján a nitrát 15 a foszfát már 0.8 fölötti eredmény produkált a vas 0.2.Ezekből nincs hiány az biztos☺
Ebből kifolyólag vissza kell állnom a 2.5ml APT complett adagolására,mert a 3ml mint kiderült sok lesz de szerintem visszatérek a GA tápokra vagy valami plusz monotápra lesz szükség.
Egyébként megjegyzem az összes többi paraméter kielégítő ezért tippelek a káliumhiányra.
Azt kihagytam a történetből,hogy idő közben lecseréltem az élesztős rendszert is nagynyomásúra így a Co2 ingadozástól is megszabadultam.
Teszek fel képet hátha valaki ezek alapján tud segíteni ...meg sajnos egy kopasztás utáni képem van,mert annyi eszem nem volt,hogy előtte lőjjek egy-képet pedig a ludwigia szép piros bokor volt de az alja már nagyon dobálta a leveleket így az is megnyírtam.
 

Attachments

  • 20230615_213116.jpg
    20230615_213116.jpg
    466.6 KB · Megtekintések: 16
  • 20230615_213125.jpg
    20230615_213125.jpg
    557 KB · Megtekintések: 15
  • 20230614_173721.jpg
    20230614_173721.jpg
    270.5 KB · Megtekintések: 16
  • 20230615_215347.jpg
    20230615_215347.jpg
    496.3 KB · Megtekintések: 16
  • 20230615_215357.jpg
    20230615_215357.jpg
    476.5 KB · Megtekintések: 17
Sziasztok
Elég szépen kikoptak az agancsalgák szerencsére.Viszont most ismét egy problémába ütköztem.Valami tápanyaghiány vette kezdetét én káliumhiányra tippelnék a látvány alapján.
Elég intenzíven el kezdett kopni a növények alsó része.
A mai mérések alapján a nitrát 15 a foszfát már 0.8 fölötti eredmény produkált a vas 0.2.Ezekből nincs hiány az biztos☺
Szia!
1,5 hónapja még kálium többletet diagnosztizáltál. Hogy lett belőle káliumhiány?
Vannak itt profik, akik ránézésre megmondják, hogy miből van sok, vagy kevés a vízben. Megemelem a kalapomat előttük. De neked van kálium teszted, ami segíthet. Miért nem méred meg? Lehet, hogy igazad van, és tényleg hiány van belőle, de legalább nem tipp szerűen cselekednél.
 
Szia!
1,5 hónapja még kálium többletet diagnosztizáltál. Hogy lett belőle káliumhiány?
Vannak itt profik, akik ránézésre megmondják, hogy miből van sok, vagy kevés a vízben. Megemelem a kalapomat előttük. De neked van kálium teszted, ami segíthet. Miért nem méred meg? Lehet, hogy igazad van, és tényleg hiány van belőle, de legalább nem tipp szerűen cselekednél.
Feladtam a kálium mérését mivel scitek modszerét is kipróbáltam de ott is ugyanazt az eredményt produkálta...olyan tejfehér cuccot kevertem ki,hogy kb el sem kezdtem csepegtetni és már el is tűnt a jel😡Teljesen kizártnak tartom,hogy ennyi kálium legyen APT complettben meg az akváriumban.
A másik ok pedig az,hogy egy sikeres mozdulattal levertem a mérő üvegcsét ami kettétört sajnos...De a meg maradt részt eltettem lehet,hogy csinálok egy tesztet hátha most sikerül.Tegnap úgy is vizet cseréltem kíváncsi leszek az eredményre🤔
 
Nem tudom mit csinálok rosszul? Mi az istenért van ilyen kálium többletem.
Az első kép csak az akvariumból/ mértéken felüli🤨
A második kép a higított arány 10ml RO 5ml akvárium / mértéken felüli
A végén már nem tudtam mire vélni hátha rossz a teszt kipróbáltam tiszta RO vízzel az teljesen színtelen maradt ahogy kell
Itt valami nagyon nem stimmel főképpen,hogy tegnap volt 30%-os vízcsere es még nem tápoztam.
Ötlete van valakinek erre,mert nekem lövésem sincs mitől van ez.Tehát akkor Kálium hiányban nem szenvedhetnek a növények..
 

Attachments

  • 20230616_084512.jpg
    20230616_084512.jpg
    165.6 KB · Megtekintések: 8
  • 20230616_090542.jpg
    20230616_090542.jpg
    216 KB · Megtekintések: 7
  • 20230616_090720.jpg
    20230616_090720.jpg
    258.6 KB · Megtekintések: 9
Ötlete van valakinek erre,mert nekem lövésem sincs mitől van ez.
Tippek troubleshootinghoz:
1.) A naplód elején azt irtad, hogy a csereviz ro-ból + vizelökészitös csapvizböl áll: akarhogy is csinálod most, keverj be egy adag cserevizet, ahogy szoktad, és mérj arra is rá.
2.) Van táptalaj a kavicsok alatt? Nézd meg a csomagoláson, hogy van e benne kalium; alternativa: egy befottes üvegben szimulald a réteget, és öntsd fel ro-val: pár nap után mérd meg a kalium-szintet.

Fontos kitalálni a miértet? Ha a káliumtöbblet valóban olyan problémákat okoz, amely a kalium-hiány tüneteire hasonlitanak, akkor "egyszerüen szedd ki a kaliumot" a vizböl. Pistia és a szörtelen változata (limnobium) igazi tápanyag-gyilkosok. (Figyelj, hogy a no3 ne nullázódjon le mellettük.)

(Ps. Gyorsan rágoogleztem, hogy mi okoz túl magas kálium-szintet. A zinternet azt mondta, hogy vesebetegség. Na most vagy vesebeteg az akvátiumod, vagy a megfelelö kulcsszavak nem jelentéktelenek googlezés esetén.)
 
Back
Oldal tetejére