• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

  • 0-0,5 Watt/liter

    Votes: 93 20.0%
  • 0,5-0,75 Watt/liter

    Votes: 128 27.5%
  • 0,75-1 Watt/liter

    Votes: 163 35.0%
  • 1 Watt/liter fölött

    Votes: 82 17.6%

  • Total voters
    466
Szerintem jobban jársz, ha 3*50w-ot raksz fölé. Az 50-es led refik 4000 lumen körül teljesítenek. Vagyis 50lumen/liter fényed lesz, ami még lowtechben is ajánlott, ha nem akarsz végig azzal szenvedni, hogy kevés a fényed.
50lumen/liter? Ezek szerint 12ezer lumen kéne nekem alsóhangon? Mennyi az ajánlott amúgy? 50?
 
120???? Az 50 wattosnál írták, hogy 300w-nak felel meg. Van ez mi? Ez nem számít?
Igen, min. 120 :) Nekem tulajdonképp ugyanilyen ledek mennek az akváriumom fölött. 180 literre 135 W :)
Ez a megadott összehasonlítás (50W/300W) gondolom a hagyományos izzókra vonatkozik, mint az energiatakarékos izzók esetében. Nagyon eltérő a fényforrások fényhasznosítása (ezt fentebb is írtam).
1353861284-fenyhasznositas.PNG

A ledek gondolom azért nincsenek a táblázatban, mert abból rengeteg féle van és nagyon változó a fényhasznosításuk..
 
50lumen/liter? Ezek szerint 12ezer lumen kéne nekem alsóhangon? Mennyi az ajánlott amúgy? 50?
Nem alsó hangon. Az már bőségesen elég, de nem sok. Én most mentem végig ezen az úton. Amióta elértem az 50 lument a növényeim szóltak, hogy kösz, ez már döfi. Szépen bubizgatnak is. Persze csak olyan low-tech bubizás, de elég meggyőző látvány, hogy tudjam, célba értem. (22000 lumen/ 440 liter)
 
Durva mekkora fényerő kell egy- egy nagyobb akiba. Kiváncsi lennék, hogy régen ezt hogyan oldották meg? :whistle:
Számomra is elég hihetetlen, sőt most ott tartok, hogy felteszi párom a 3*50-et és ha nem vállik be, el kell adnom az egész akváriumot és valahol igaza van. Mindig csak a techinka, a szenvedés, ilyen alga, olyan féreg és nincs idő leülni elé és csak nézni....
 
Miért nem maradtok a jól bevált T5-nél? Valami minőségi használt lámpa és egy életre el van felejtve, csak a fénycsöveket kell évente/másfél évente cserélni. Én is LEDeztem de mióta felraktam az ATI 6x54W-os pilácsot helyre raktam a fényemet. :D

A szenvedés meg a hobbival jár. Mindig van valami. :D
 
Számomra is elég hihetetlen, sőt most ott tartok, hogy felteszi párom a 3*50-et és ha nem vállik be, el kell adnom az egész akváriumot és valahol igaza van. Mindig csak a techinka, a szenvedés, ilyen alga, olyan féreg és nincs idő leülni elé és csak nézni....
Ne hagyd, hogy a férjed hordja a nadrágot!Ez sehol nem így van, miért pont nálatok lenne...:D
Az be fog válni, meglátod. (y) Még arra figyelj, hogy 6500K-es legyen!
Nekünk a szenvedés a hobbink.:banghead:
 
Sziasztok.Nekem van egy 24-les nano low tech akváriumom abban 6400k-es ledszalag világít napi 7,5 órát. Összesen 800lumen azaz kb 34-35 lumen/liter.
Elég lehet vagy kevés?
 
Sziasztok.Nekem van egy 24-les nano low tech akváriumom abban 6400k-es ledszalag világít napi 7,5 órát. Összesen 800lumen azaz kb 34-35 lumen/liter.
Elég lehet vagy kevés?
1: 24 Liter BRUTTO !!!!:facepalm:
2: Újra számolva 40 Lum/L(y)
3: Low-tech-ben elég,mivel a növényeid is azt mutatják.:):kiss:
(néha nem ártana az üvegtetőről lemosnod a vízkövet, csodákra képes):sneaky:
 
Utoljára módosított:
És mekkora fényerőnél kell már a CO2 beoldás?
Jelenleg csak Carbot adok, de nyilván nem olyan.
Mekkora fényerő az, ahol már a Carbo nem elég?
Nyilván növényfüggő is. De úgy értettem, ha ki szeretnék lépni, az "árnyéktűrő" növények árnyékából :)
 
És mekkora fényerőnél kell már a CO2 beoldás?
Jelenleg csak Carbot adok, de nyilván nem olyan.
Mekkora fényerő az, ahol már a Carbo nem elég?
Nyilván növényfüggő is. De úgy értettem, ha ki szeretnék lépni, az "árnyéktűrő" növények árnyékából :)
70-80 Lumen/Liter már jó.Van ,hogy sok is. Több dolog függvénye. Én alapból ennyivel tolom, jobb fölé méretezni és egy dimmert bekötni, plusz a magassággal is tudsz korrigálni. Az időkapcsolót nem érdemes piszkálni szerintem 6-8 óra bőségesen elég. Kísérletezgetni kell vele előbb-utóbb beáll csak türelem kérdése.
 
70-80 Lumen/Liter már jó.Van ,hogy sok is. Több dolog függvénye. Én alapból ennyivel tolom, jobb fölé méretezni és egy dimmert bekötni, plusz a magassággal is tudsz korrigálni. Az időkapcsolót nem érdemes piszkálni szerintem 6-8 óra bőségesen elég. Kísérletezgetni kell vele előbb-utóbb beáll csak türelem kérdése.
És mikortól kell CO2?
 
Arra akartam kilyukadni, hogy mia az a fényerő, ahol már nem lehet meglenni CO2 nélkül.
Mert én nem szeretnék CO-zni, nem szeretnék átlendülni a "ló túloldalára", egy lámpacserével...
Maradnék low tech.
 
Arra akartam kilyukadni, hogy mia az a fényerő, ahol már nem lehet meglenni CO2 nélkül.
Mert én nem szeretnék CO-zni, nem szeretnék átlendülni a "ló túloldalára", egy lámpacserével...
Maradnék low tech.
Maradhatsz nyugodtan low-ban nagy fénnyel is.És igényesebb növények is mehetnek nyugodtan. Csak az alga jelenthet problémát a hirtelen változás miatt. De ,ha bőven meg van rakva növénnyel az aki nem okozhat semmi problémát. Nem akarok feleslegesen hülyeséget írni számszerűen, de láttam már olyan CO nélküli akit ahol 1W/L volt és simán ment minden rendesen. Viszont egy dzsungel volt benne, és erős szűrő is támogatta a dolgot. Hogy így meddig lehet fen tartani gőzöm sincs.Nagy odafigyelés kell hozzá szerintem.
 
És ha nem akarok dimmert venni, hanem távolsággal akarok "dimmelni", arra van valami összefüggés, hogy milyen magasra kell tennem? :)
Most úgy nézem hogy 6000K-s szalagot tudnék venni, 2160 lumen lenne kb nettó 30 literre.
A mostani lámpa kb 45 mm-re van a felszíntől, és barna alga van...
 
Back
Oldal tetejére