• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

  • 0-0,5 Watt/liter

    Votes: 93 20.0%
  • 0,5-0,75 Watt/liter

    Votes: 128 27.5%
  • 0,75-1 Watt/liter

    Votes: 163 35.0%
  • 1 Watt/liter fölött

    Votes: 82 17.6%

  • Total voters
    466
Szia!
Most nincs időm újra utánakeresgélni, de nemrég én is ilyen csövet kerestem. Csak arra szeretném felhívni a figyelmed, hogy a cső fényerejét is nézd meg, ez gyártónként eltérő. Én 1050lumen-től 1300-ig láttam 865-ös csöveket, természetesen itt a "minél nagyobb, annál jobb" elvet kell követni (4000K-s csövedet megnéztem, 1350lumen!). Egyébként jól értettem, hogy a LED "az akvárium oldalára van ragasztva", és nem a tetőbe?
Én azért bebarkácsoltam egy T5 24W-os csövet (ugyanekkora akim van, csak nem ívelt, meghát férfiból vagyok, vagy mi...), ezzel 39,7lm/l értéket tudtam elérni: low-tech, low-budget.:)
Üdv:Zosan
Szia!
Az akvárium szemközti nézetének hátsó belső falára van felcuppantva a led lámpa.
A fénycső, amit kinéztem 6500K/1.300lm
 
Na, megoldódni látszik a gondom. Álmaim lámpájára most lecsaptam, mert meghirdették
- 1 darab Quad T5 2x24 W lámpa (1.5 éves, hibátlan), osram csövekkel (a gyári csövek is megvannak teljesen fél évet mentek), 10.000 Ft.,
Ezt bizony megveszem!
 
Na, megoldódni látszik a gondom. Álmaim lámpájára most lecsaptam, mert meghirdették
- 1 darab Quad T5 2x24 W lámpa (1.5 éves, hibátlan), osram csövekkel (a gyári csövek is megvannak teljesen fél évet mentek), 10.000 Ft.,
Ezt bizony megveszem!
Jó vétel, gratulálok! Ha majd lecseréled 4x24W-ra, szólj!:)
 
Na, megoldódni látszik a gondom. Álmaim lámpájára most lecsaptam, mert meghirdették
- 1 darab Quad T5 2x24 W lámpa (1.5 éves, hibátlan), osram csövekkel (a gyári csövek is megvannak teljesen fél évet mentek), 10.000 Ft.,
Ezt bizony megveszem!
Gratula. Sok, szép piros, akarom mondani zöld pozsgás növénykét!!!
 
Betettem ezeket az új fénycsöveket a régi helyére, hát...sokkal szebb lett az akvárium. Jó, nem egy nagy szám maga az akvárium (nincs érzékem a berendezéshez), de látványos a változás fény tekintetében.
Köszönöm mindenkinek a sok segítséget. :)
 
Nem úúgy gondoltam. :)
Új világítás volt a project, de sajna dugába dőlt a tervem. :(
Sztem nem. Fűteni jó lesz, még tart a tél. Állítólag jól ég. Nyugi. Tedd el, jó lesz majd valamire. Ha webáruházban vetted 14 napig visszaviheted.
 
Köszönöm mindenkinek a sok segítséget. :)
Itt a különbség, régi és új világítással. (Akváriumot ne nézzétek, mert hozzátok képest nagyon gagyi akvárium. Nincs érzékem a berendezéshez :( )
20160216_183424.jpg

20160217_190511.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem van-e annak értelme low techben, hogy két részre osszam a világítást 0,44W/l 5,1 óráig és 0,66W/l 2,6 óráig? Ezzel váltanám ki a 0,44W/l 9 órás világítást. Azt remélem ettől hogy jobban érzik magukat a fényigényesebb növények. Vagy világítsak 6 órában 0,66W/l erl? Egyáltalán van-e különbség a három változat között?
 
Szia!

Nigro mester blogját olvasgatva találtam rá a Fény, idő c. írásra.
Egyszerűen megválaszolja a kérdésed.
Kis könnyed esti matekot is tartalmaz:)
 
Szia!

Nigro mester blogját olvasgatva találtam rá a Fény, idő c. írásra.
Egyszerűen megválaszolja a kérdésed.
Kis könnyed esti matekot is tartalmaz:)

Ismerem a cikket ez alapján számoltam a 3 változatot. De arra nekem nem volt egyértelmű válasz, hogy ezek a változatok egyen értékűek-e vagy esetleg a fényigényes növényeknek valamelyik jobban kedvez-. Low techben nem növelhetem csak simán a fényerőt.
 
Szia!

Próbáltam osztani a világítást. Semmi változást nem láttam a növényeken.
Low techben 0,8w/liter világítást használtam Led fényforrás mellett 6 h keresztül co2 nélkül, rengeteg carbóval.

Ami látványos javulást hozott nálam az a led lámpa cseréje t5-ös csövekre.
Jelenleg 1,84W/l -6H- a világítás, giesemann aquaflora, sylvania grolux és t5ho/865 csövekkel.

Természetes fény hiányában, nem érzem erős megvilágításnak.
 
Back
Oldal tetejére