• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

240 literes növényesem

SPAGI said:
hmm bocs a tudatlanságomért miért cseréltél tápot?
kihívás ár/érték arány miatt?

Nem cseréltem, csak most kisérleti jelleggel próbálom a Green Aqua tápokat (EI). Az akvárium egy jó teszkörnyezet volt mivel adott a megfelelő fény, CO2, erős szűrés, egészséges növények. Fél éve használom az ADA tápjait így mondhatom hogy észreveszek minden más jellegű fejlődést az akváriumomban.

A próbáról írok egy postot majd. Mindenképp ki akartam próbálni egyszer az EI tápozást de porozni nem volt kedvem.

Annyit elárulhatok hogy az ADA iránti hitemet nem ingatta meg, de a két termék nincs is azonos árkategóriában. A többit a tesztemből a héten...
 
szia.
csak 1 kérdés. mekkora felbontásban raktad fel a képeidet ide?
ma tervezem sajátom feltöltését :)(ilyen volt-ilyen lett :) )
köszi, art.
 
artegor said:
szia.
csak 1 kérdés. mekkora felbontásban raktad fel a képeidet ide?
ma tervezem sajátom feltöltését :)(ilyen volt-ilyen lett :) )
köszi, art.

hat ez jo kerdes. flickr-rol tuztem be ide az img funkcioval.
 
bármekkora felbontásban feltudom rakni?
6 mpx.es képeket csináltam.kicsinyitsem le?
ezért kéreztem.
art.
 
artegor said:
bármekkora felbontásban feltudom rakni?
6 mpx.es képeket csináltam.kicsinyitsem le?
ezért kéreztem.
art.

persze mindenkepp. ide a forumra 600 pixel szeles kepek bosegesen elegendoek
 
nah ma kísérlet képpen készítettem pár új fotót.

Tegnap nyírás volt így a növények most nem a víz közelében henyélnek :D
Az apropó az volt, hogy egy másik világítást is ki tudjak próbálni a jobb eredmény miatt.

íme...

3480172862_e578b08867_o.jpg

3480173638_d29c3a963a_o.jpg

a felvételek kicsit zöldesek meg a teteje beégett, de ígéretes a fényképezési módszer.
Részletekről később a blogomon.
 
Jajj, hát ez így nagyon szééép. :)
Mondjuk furcsa a piros színek "hiánya". Bocikat és nyuszikat ne engedj az akvárium közelébe. :D ;)
 
no még egy próbakör...

készítettem 3 fotót. Mindhárom ugyanaz csak a fényeket változtattam közben.

1. fotó: Eredeti akvárium világítás. 4*54Watt

3479608569_4142c5f86b_o.jpg

2. fotó: Fél akváriumvilágítás 2*54Watt, de bekapcsoltam hátul 100Watt backlight-ot az akvárium mögött.

3480417498_f70060deec_o.jpg

3. fotó: Teljes akvárium világítás 4*54Watt + 100Watt backlight

3480418098_c4222d6d25_o.jpg

érdekes látni, hogy a különböző világításokkal mennyire más hatást érhetünk el.
Az elsőn a fotó sokkal bokrosabbnak mutatja a növényzetet. A masodik szerintem a legjobb a három közül.
Hát igen egy megfelelő fotó elkészítése sem egyszerű feladat...
 
:roll: Szerintem, a 3. kép a legjobb... de bármit csinálsz ezzel az akvával akkor is gyönyörű! :)
 
Arizona.
A 3. kép azért nem az igazi, mert a bal oldal túl árnyékos, és nem elég élénkek a színek sem ezen az oldalon.
 
Luna.
Világosabb, mint a 2. on... de ez csak magánvélemény volt! Az összképen nem változtat! ;)
 
2 képen élénkebbek a színek+ világosabb a háttér.(fehérebb)
ha egy kicsit eltér a háttérvilágítás színe akkor jobban mutat,
3. képen a 100 w szerintem sok . a bokrok teteje majdnem egybeolvad a háttérrel + sárának tűnnek a növények.
kék, lila szín biztos jól mutatna ;)
remélem összehozol valami jó kis kombinációt :D
art.
 
No ma végre elszántam magam és leszedtem az akvárium eredeti felső keretét. Szaknyelven a hood-ot. Most a lampa közvetlenül az akváriumon ül így kicsit talán japánosabb, üvegesebb hatása van. És a lámpa is közelebb került sokkal a vízfelszinhez.

Lehet emiatt tápozást vissza kell majd fognom kicsit a több fény miatt.

Mindenesetre most már "Naked" aki lett. Képet holnap csinálok, csak ma már lámpaoltás előtt lettem meg a vízcserével.
 
Hú,egy klasszissal jobb lett így.Eddig is tetszett.Nekem különösen a második tetszik,mert látszik a vízfelszín.A "cápád" is nagyon jó,habár az most nem látszik. ;) A ékfoltosok mindig a bal oldali tisztáson tartózkodnak.
 
Szia,
Szerintem ez már egy kicsit túl tömény.
Valahogy nem egyenletes. Nekem a Turbulence of waters című kép jut róla eszembe, ami sajnos neten nem látható (legalábbis én most nem találom), de egy nagy téglalapban volt egy 2/3-ad részt kitöltő sötétkék tégalalp a maradék 1/3 pedig szintén osztva volt 2/3-ad 1/3-ad részre amiből a kisebbik sárga színű volt a 2/3-ad meg világosabb kék.
Szóval olyan mintha a halaknak át kellene ugrani a közepét, hogy átkerüljenek a tulsó sarokba.

Húúú, most gondolkozok, hogy töröljem-e inkább az üzenetet, főleg mivel én még nem mutattam semmit, de inkább hagyom, hátha a negatív kritika is segít.
Mondjuk úgy, hogy azt gondolod, hogy neked van igazad, és akkor biztos én tévedek. Ez erősítheti az elégedettségedet. :)
 
Back
Oldal tetejére