• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech "Mid-tech" try

Nah...Az átállításkor vettem észre, hogy kifogyott a palack. Csak azt nem tudom, hogy a rendszerem ereszt-e valahol vagy a palack nem volt tele (előbbi valószínűbb).
Szerintetek hogy lehet ellenőrizni a legjobban (Papillon reduktor, fém átalakító, AM mágnesszelep, rá a tűszelep kombó)

Az esőztetőt szerettem volna áttenni jobbra, de nagyjából vél centi híján nem fér be. :S
 
Nah...Az átállításkor vettem észre, hogy kifogyott a palack. Csak azt nem tudom, hogy a rendszerem ereszt-e valahol vagy a palack nem volt tele (előbbi valószínűbb).
Szerintetek hogy lehet ellenőrizni a legjobban (Papillon reduktor, fém átalakító, AM mágnesszelep, rá a tűszelep kombó)

Az esőztetőt szerettem volna áttenni jobbra, de nagyjából vél centi híján nem fér be. :S

Ha nem fér be vágj le belőle ugyanúgy be tudod dugózni a végét utána is :) Ellenőrizni meg vagy szappanos vízzel vagy szivárgás ellenőrző spray-vel tudod... De jó alaposan többször nézd át mindenhol ,hogy ereszt e mert rafinált tud lenni a dolog :)
 
Igen, amikor összepakoltam, akkor egyszer csekkoltam, de nem biztos, hogy elég volt ezek szerint. Nah majd legközelebb. :)
 
Nah. A másik topicban kapott király tipp alapján teflonszalagot applikáltam minden létező csatlakozáshoz (Köszönöm még egyszer petya0001!).
Ment rá szivárgás kereső spray is, de elvetettem, nagyon folyik, maradt a borotvahab. Semmi szivárgást nem mutatott. Remélem ténylegesen is ez a helyzet.
A palack friss, a nyomás és a súly is rendben.
Remélem nem lesz vele több gond. :)
 
Sziasztok!

UPDATE:
Megfogadtam a tanácsot, 2 órával előbb indul a CO2. Jelenleg tehát a fény 7 a CO2 pedig 8 órát megy.
A helyzet kielégítőnek mondható, két kisebb problémával:
A ludvigia öregebb levelein foszfáthiány tüneteit látom (az itt olvasottak alapján). A tápozás a meghatározottak szerint micro-macro, EC.
A másik a "szokásos" réteg a víz tetején. Nem olyan vészes, leszedem esténként, de jó lenne kideríteni a pontos okát és megszüntetni.
Röviden most ennyi. :)
 
Elnézést kérek, hogy ide is feltettem a kérdést, csak szeretnék minél előbb túl lenni ezen. :)

Az Atman-os kálváriám megoldódni látszik (Atman topic), méghozzá úgy, hogy lecserélem a fenébe Tetrára... A kérdés csak annyi, hogy EX600 vagy EX700 legyen. Az akvárium bruttón 54 literes. A 700-astól kicsit félek, hogy nagyon nagy flowt csinál, nem lenne jó, ha felkeverné a dekorhomokot vagy a halak megpurcannának végelgyengülésben. :S
Valamint elnézést kérek, hogy ide is feltettem a kérdést, csak szeretnék minél előbb túllenni ezen. :)

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is!
 
Elnézést kérek, hogy ide is feltettem a kérdést, csak szeretnék minél előbb túl lenni ezen. :)

Az Atman-os kálváriám megoldódni látszik (Atman topic), méghozzá úgy, hogy lecserélem a fenébe Tetrára... A kérdés csak annyi, hogy EX600 vagy EX700 legyen. Az akvárium bruttón 54 literes. A 700-astól kicsit félek, hogy nagyon nagy flowt csinál, nem lenne jó, ha felkeverné a dekorhomokot vagy a halak megpurcannának végelgyengülésben. :S
Valamint elnézést kérek, hogy ide is feltettem a kérdést, csak szeretnék minél előbb túllenni ezen. :)

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is!
Szerintem EX700, az elcsépelt mondás: túlszűrt akvárium nincs, és ne félj, hogy sok lesz a flow. :) Én a 70 literes aksimat EX1200-al szűröm. ;)
 
Back
Oldal tetejére