• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 160 l Low tech alakulóban

Nem kavartál meg nyomon vagyok! (y)
Nálam nagyon nől a siamensis, hát megpróbálok 4ml micro, macrot adagolni a holnapi vizcserétől hátha javul a helyzet. Néztem Kálium JBL tesztet hát nem olcsó. Bár minap a helyi vizműtől kértem a csapunkból kifolyó viz paramétereiről adatokat . Kíváncsi leszek kb mi mennyi.

Ha kálium szulfát port adagolnék, (persze a kálium teszt után) elvileg jó lehet? Mivel nem csak a siamensisen vettem észre igy tuti Kálium hiány.
 
Egy kis változás történt az akváriumban. Mivel indításkor nem került táptalaj az általános aljzat alá így a hétvégén raktam. Eltartott egy jó pár órát mivel sok növény, sok hal, sok garnéla volt így külön aksiba tettem őket ahol szűrő is ment tovább. A heti vízcseréhez igazítottam így 50% vizet is cseréltem egyben.
A halak átvészelték simán, egy garnélat vesztettem azt is azért mert kiugrott a hálóból és nem vettem észre :( .
Az újraültetést máshogy csináltam és kerültek be bazalttufa kövek is. Kiváncsi leszek a táptalaj hatására. Na de jöjjön egy kép.23488802_70c0c909a82e52253beb9a4a05d70893_xl.jpg
 
Utoljára módosított:
És melyik növények bírják jól az akidban? Nekem is bazalt talajom van, bár 5mm-es szemcseméret. Most akarok én is alá rakni táptalajt, meg cseppet tuningolni a világítást, egyszóval újraindítom az akit.
 
És melyik növények bírják jól az akidban? Nekem is bazalt talajom van, bár 5mm-es szemcseméret. Most akarok én is alá rakni táptalajt, meg cseppet tuningolni a világítást, egyszóval újraindítom az akit.

Hát irok egy teljes növénylistát amik eddig beváltak. Ime:

Microsorum pteropus Windelov
Microsorium pteropus
Microsorium pteropus Narrow
Cryptocoryne wendtii
Cryptocoryne wendtii green
Cryptocoryne sp. 'Flamingo'
Hygrophila corymbosa Siamensis
Hygrophila corymbosa Compact
Pogostemon helferi
Hemianthus micranthemoides
Nymphoides sp. Taiwan
Anubias Nana

Echinodorus quadricostatus
Echinodorus ozelot
Myriophyllum matogrossense
Bacopa caroliniana
Nymphaea lotus
Heteranthera Zosterifolia
Pogostemon stellatus spec. ( próbálkozok vele)
Hygrophila difformis
Vesicularia ferriei 'Weeping' moha

A tápozást míg belőttem eltelt egy kis idő ,de most beállt a rendszer úgy néz ki.
 
Egy kis helyzetjelentés! A táptalaj nagyon bevált! A cryptokat alig bírom kordában tartani nem beszélve a Pogo Stellatus-ról. De igazából ami talajban van mind sokkal jobban nő! Egyedül a Hottonia Palustris nem találta meg a helyét nálam. Most már jó ideje algamentes az akvárium (na jó majdnem, itt ott zöld pont alga van ,de alig lehet látni)!

Na de itt egy kép. Tudom a kép nem a legjobb minőség ,de sajnos nincs jobb gépem egyenlőre.


Lehetne megint ollót csattogtatni, de ami késik nem múlik! :) 23686554_bc951379d3b60bb445f392859639f8df_xxl.jpg
 
Egy kis helyzetjelentés! A táptalaj nagyon bevált! A cryptokat alig bírom kordában tartani nem beszélve a Pogo Stellatus-ról. De igazából ami talajban van mind sokkal jobban nő! Egyedül a Hottonia Palustris nem találta meg a helyét nálam. Most már jó ideje algamentes az akvárium (na jó majdnem, itt ott zöld pont alga van ,de alig lehet látni)!

Na de itt egy kép. Tudom a kép nem a legjobb minőség ,de sajnos nincs jobb gépem egyenlőre.


Lehetne megint ollót csattogtatni, de ami késik nem múlik! :) View attachment 3314
Tetszik ez a sötét tónusú kép, megkérdezhetem, hogyan készült?
 
Szia Zoli!
Szuper a medence!(y)
Leírnád a mostani bevált tápozásod?
Köszi előre is. Algamentest kívánok!
 
Szia Zoli!
Szuper a medence!(y)
Leírnád a mostani bevált tápozásod?
Köszi előre is. Algamentest kívánok!
Köszönöm ! Hát a tápozást mikor utoljára beszéltünk róla megemeltem 2,5 ml Green Aqua Micro macro-ról 4 ml micro macro azóta úgy adom, + adok Secahem Ferrot vízcserekor hetente, + Easy Life Kaliumot 1,5-2ml naponta. Hiány tünetet nem látok már jó ideje, így azt gondolom ez a megfelelő tápozás. Alga nincs.
 
Jó régen nem írtam ide. Az akvárium örül virul bár átment egy kis változáson az év folyamán,de stabilan algamentesen üzemel folyamatosan. Nemrégen áttértem a tápozás terén a TF tápokra ,de a növényeknek ez is tetszik, így valószínű maradok ezeknél a tápoknál.
Na de a itt egy kép!
Kösz ,hogy benéztél! :D 24562967_3f785e18e59870a1e1efd24b666e8fab_xxl.jpg
 
Jó régen nem írtam ide. Az akvárium örül virul bár átment egy kis változáson az év folyamán,de stabilan algamentesen üzemel folyamatosan. Nemrégen áttértem a tápozás terén a TF tápokra ,de a növényeknek ez is tetszik, így valószínű maradok ezeknél a tápoknál.
Na de a itt egy kép!
Kösz ,hogy benéztél! :D View attachment 18992

Pogostemon stellata, Hygrophila difformis, Heteranthera Zosterifolia, Rotala és a Bacopa kipusztult, vagy csak kiszedted belőle?

(Nem biztos, hogy jól azonosítottam a növényeket.)

Tiger Lotus-t (Nyphaea Zenkeri) ilyen erősen visszavágod? Nekem is van egy, és tartok tőle, hogy a többi növényt visszafogja / kipusztítja.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére