• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mennyit világítsunk?

Persze meg azzal is szamolj h mennyi ko es talaj megy bele mert az tovabb csokkenti a vizmennyiseget es az esetleg szukseges vilagitasi orak szamat.
 
Persze meg azzal is szamolj h mennyi ko es talaj megy bele mert az tovabb csokkenti a vizmennyiseget es az esetleg szukseges vilagitasi orak szamat.

Bruttó literre számoljuk a világítást általában. A három fénycsôvel 8,76 óra jön ki, ami majd az akidtól függôen lehet 8; 8,5; de akár 9óra is. Négy csôvel pedig, 6,55 óra. Kezdésnek a három csôvel elég lesz a 6 óra is amit majd növelhetsz, látva hogy fejlôdnek a növények, ill mennyire támad az alga.
 
Bruttó literre számoljuk a világítást általában. A három fénycsôvel 8,76 óra jön ki, ami majd az akidtól függôen lehet 8; 8,5; de akár 9óra is. Négy csôvel pedig, 6,55 óra. Kezdésnek a három csôvel elég lesz a 6 óra is amit majd növelhetsz, látva hogy fejlôdnek a növények, ill mennyire támad az alga.
Én nem számolgattam a 24 WPG-t, csak érzésből írtam az időket. Mellé nem lőttem így sem, és a számolás sem szentírás, akár 1 órával is simán indokolt lehet eltérni tőle.
 
Az lenne a kérdésem, nekem 2méter 5630as led szalagom van, 1800lm/méter, összesen 3600lumen.Ez a felszíntől 15centire van.Hány órát kellene vele világítanom, ha most hétfőn indult az akva?Esetleg lejjebb tegyem?

Az akvárium 54liter.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Az lenne a kérdésem, nekem 2méter 5630as led szalagom van, 1800lm/méter, összesen 3600lumen.Ez a felszíntől 15centire van.Hány órát kellene vele világítanom, ha most hétfőn indult az akva?Esetleg lejjebb tegyem?

100%on járatod?

Én nem számolgattam a 24 WPG-t, csak érzésből írtam az időket. Mellé nem lőttem így sem, és a számolás sem szentírás, akár 1 órával is simán indokolt lehet eltérni tőle.

Ezért írtam hogy ez változhat. Nem tudjuk milyen növények milyen igénnyel. Volt kéznél számológép gyorsba kiszoroztam neki... úgyis látni fogja mennyit igényelnek majd a növények.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Van annak bármiféle pozitív hatása a halakra és a növényekre, ha programozva használom a LED világításomat, nevezetesen van hajnali, reggeli, déli, esti alkonyi et cetera megvilágítás?
 
Van az akváriumom közepén egy kereszt merevítő (5.6 cm széles). Ez persze vízkövesedik, aminek a takarítását nem igazán bírom megoldani. Kérdésem annyi lenne, hogy ez befolyásolja-e a megvilágítást?
Gondoltam veszek egy új akváriumot, de azoknál meg két hosszanti merevítő van, ami miatt újból ez lenne a probléma.
 
Van az akváriumom közepén egy kereszt merevítő (5.6 cm széles). Ez persze vízkövesedik, aminek a takarítását nem igazán bírom megoldani. Kérdésem annyi lenne, hogy ez befolyásolja-e a megvilágítást?
Gondoltam veszek egy új akváriumot, de azoknál meg két hosszanti merevítő van, ami miatt újból ez lenne a probléma.

Igen. A tiszta merevítő is rontja a fény eloszlást.
 
Van az akváriumom közepén egy kereszt merevítő (5.6 cm széles). Ez persze vízkövesedik, aminek a takarítását nem igazán bírom megoldani. Kérdésem annyi lenne, hogy ez befolyásolja-e a megvilágítást?
Gondoltam veszek egy új akváriumot, de azoknál meg két hosszanti merevítő van, ami miatt újból ez lenne a probléma.
Tegyél alá egy szögletes műanyagtálcát, és jól locsold be 20%-os ecettel, várj 10 percet, és töröld le. A vízbe így nem fog menni, és elég egyszerűen le is jön.
 
Van annak bármiféle pozitív hatása a halakra és a növényekre, ha programozva használom a LED világításomat, nevezetesen van hajnali, reggeli, déli, esti alkonyi et cetera megvilágítás?
Szerintem a növényeknek teljesen mindegy, de a halaknak nem. Ha már van rá lehetőséged, akkor csinálj átmenetet.
 
Köszi, én is erre gondoltam, nem sokkolom be őket reggel mikor bekapcsol full fényerőn a világítás. :)
 
Sziasztok!

4db x 4,8w led (6500k) 30l-hez elegendő szerintetek, vagy a tapasztalatok alapján?
növényeknek van táptalaj + florena tápozás megy

köszi!
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!
4db x 4,8w led (6500k) 30l-hez elegendő szerintetek, vagy a tapasztalatok alapján?
növényeknek van táptalaj + florena tápozás megy
köszi!
Szerintem elég sok növényhez elég, ha 100%-on hajtod a ledeket. Valami rendes tápot azért nézz a florena helyett.

Hány lumen ez összesen?
Kb 90-100 lm-t tudnak a ledek wattonként, úgyhogy összesen kb 1700-1900 lm lehet 100%-on hajtva.
 
1200 lm a gyári adatok szerint, összesen
Így viszont már annyira nem erős. Közepes fényigényű növényekig működhet, de vöröset ne várj tőlük, nagyjából hasonló arány van az Én low-tech akváriumomban is.
 
Back
Oldal tetejére