• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Memorable Night / Emékezetes este - ADA 20 literes Nano

Félelmetes hogy még egy ilyen felszerelt akiban is feltűnik az alga. Valóbban nagyon nehéz egy szép nanot üzemeltetni. Ha jól emlékszem a nagy akváriumaitokba (gondolok itt Nigrojéra illetve a tiedbe Viktor) nem volt algásodás. Ennyire nehéz lenne egy nanoban megtartani az egyensúlyt? Mitől ilyen nehéz egy ekkora aki üzemeltetése?
 
outro said:
Félelmetes hogy még egy ilyen felszerelt akiban is feltűnik az alga. Valóbban nagyon nehéz egy szép nanot üzemeltetni. Ha jól emlékszem a nagy akváriumaitokba (gondolok itt Nigrojéra illetve a tiedbe Viktor) nem volt algásodás. Ennyire nehéz lenne egy nanoban megtartani az egyensúlyt? Mitől ilyen nehéz egy ekkora aki üzemeltetése?

A nagy akimba múltkor kivágtam a fél dzsungelt, azt hittem most tuti jön az alga, mert a növényekből kevés volt ami felszippantsa a tápanyagot, de nem. A nagy akváriumba egyszerűen nincs. Időnként van pontalga de ennyi.

Nagy az akvárium, viszonylag erős áramoltatást sikerült csinálni benne. És 2000l/óra szűrőteljesítmény van a 240 liter alatt. Szerintem ennek is köszönhető.

Ha mégis valami fonal alga fel akaná ütni a fejét, bent van 5 sziámi algaevő és legalább ennyi Amano garnéla. Ritkán látni hogy dolgoznak, de lehet miattuk van elképesztő tisztaság :lol:

Nano addig nem nehéz amíg valami visszafogott fényforrással világítod. Nálam a 20 liter fölött 28 Watt van. Ami majdnem 1.5Watt/liter. A kis nanoba bár 300 liter / órás szűrő van ez Ecco Pro, lehetne nagyobb szűrés, nagyobb szűrőfelülettel és az megoldaná. De amíg egy 240-es akvárium a méretéből és üvegvastagságából adódóan is jobban ellenáll a természetes fénynek, a kis nanót egy bármely oldalról érkező természetes fény is átvilágítja. És néha ennyi pont elég hogy beindiljon az alga invázió.

Ha nincs kedvetek folyamatosan bírkózni ilyenekkel egy nanóban, a fényeteket vegyetek 0,5-1 watt/literre.

Azt végülis nem is írtam hogy végül a diffúzoromat a bal hátsó Jet beömlő alá tettem. Így a nagy áramlás hátulról körbeviszi a co2-t a falon és körbetekeri a nagy fa dekor körül.
 
Cecska said:
Nagyon jól néz ki a dekorhomokkal, még jó hogy mindig van maradék :lol: ( örülök hogy segítettem ;) ). Az Amazonia talajt teljesen befedték a növények (szép a HC szőnyeg), nekem nagyon bejön a kis nanód. Grat. és sok sikert a folytatáshoz ;) .
Olvastam hogy használsz Green Bactert, a Bacter Ball mellett is lehet nyugodtan használni?

Köszi ;)

A Green Bacter-t nagyon sok profi távolkeleti akváriumban látom használni. Egy folyékony baktérium készítmény amit bármikor be tudsz csepegtetni az akiba. Sok neves akvaristánál ez is ott van a rendszeres tápok között, gyakorlatilag mint egy táp ezzel is úgy dolgoznak. Mivel bármikor könnyen adagolható és azonnal hat. 10 literenként kell 1 csepp belőle. Így a nanonál 2 csepp elég egy alkalomra.

Szerintem remekül használható minden olyan alkalomra amikor pl leállítod a szűrőt és ujraindítás után. Vízcserekor. Ha sokat matatsz az akiban talajfelkeveredés, növény nyírás. Ilyenkor azt a plusz ammóniát ami felszabadulna azonnal leköti. Ha kicsit zöld a vized.

Kérdésedre visszatérve a baktérium is olyan amit TÚL LEHET ADAGOLNI. Nem érdemes minden készítményt beönteni és egyszerre használni mert ha jól tudom halpusztuláshoz vezethet. A bacter ball nálam is ott volt a szűrőben. Ez egy lassan lebomló cucc. Ha ilyen van bent egyből nem érdemes egyből folyékonnyal is próbálkozni. A cseppet nem ajánlatos minden nap használni, csak időnként.

Ha a ball még friss telepítés adj neki 2-3 hetet és utána már jöhet a csepp ha szükség van rá.

Szerintem a Bacter Ball és a Bacter 100 is egy lassan dolgozó/felbomló baktérium termék. Előbbi jó gazdag baktérium kúltúrát csinál a szűrődbe, utóbbi a talajban dolgozik. A csepp - Green Bacter viszont azonnal beoldódik az akiba. Így sokszor közvetlen az algásodó részekre tudod tenni.
 
Hétvégén megvolt az üveg mata is. Azóta kicsit megnőttek a növények. Csak olyan hangulatos volt ma este hogy csettintettem róla. ;)

3750249214_3c217827eb.jpg

3749461847_09f1a1047d.jpg

azt hiszem hétvégén megnyírom kicsit. főleg a bal oldalt meg a mohát a fán. Az alga még mindig van, de már kezdünk összebarátkozni :p
 
Jajjj, még mindig olyan széééép. :)
Ha nem emlegetnéd annyit azt az algát, nem is tudná senki hogy van. :D
 
Luna said:
Jajjj, még mindig olyan széééép. :)
Ha nem emlegetnéd annyit azt az algát, nem is tudná senki hogy van. :D

Köszike Luna. :p
Hát az alga csak közelről látszódik de sajna van. Azért rakok be kis méretű képeket ;)
 
Kép publikálások most kicsit szünetelnek a nanóról. Beneveztem az akit az AGA-ra. Úgyhogy most labor munka megy a leadási határidőig :D

De hogy ne maradjatok kép nélkül 2 gyönyörű mohás kép amit ma csattintottam. Szép ahogy kinőtt a moha az akiból.
Egy ideje már ilyen, azt hittem elpusztul (elszárad) majd a kinőtt rész, de úgy látom vízfelszín közelében is szépen fejlődik.

3771337313_d87109f32a.jpg

3772142632_0bcd8d6a85_b.jpg
 
Impozáns! Nagyon Impozáns! :D Sok sikert a versenyre, kíváncsi leszek az eredményre! Mikor is lesz az AGA? Mikor kell izgulni érted? ;)
 
Szeptember 15-ig lehet nevezni, az eredményhirdetésről majd csak később lesz szerintem pontos infó, bár tavaly is késtek a honlapon az eredményhirdetéssel.

Neked pedig kéz-, és lábtörést Vik!!!
 
Köszike. Remélem nem árulok el nagy titkot ha elmondom Magyarországról nem ez lesz az egyetlen nano. Levi is nevezett. ;)
 
Remek! Büszkeség szerintem, hogy egyre több magyar induló van ezeken a versenyeken. Kíváncsi leszek az eredményekre. Úgy érzem izgalmas verseny lesz ez az idei AGA ;)
 
Csodaszép! :) Nagyon szurkolok neked, és Levinek is, és minden magyarnak! Sok sikert! ;)
 
viktorlantos said:
A rotala totálba kapja a co2-t ezért iszonyat hamar megjelennek rajta a bubik.
Ezzel ki is mondtad a tutit a megfelelő szűrés (megforgatás) és gyors de egyenletes CO2 eloszlás biztosításának fontosságáról. Képzeld, hogy az akváriumban mindenhol ugyanezt a koncentrációt el tudod érni megfelelő technika segítségével.
 
Ismét eltelt egy kis idő. Az elmúlt hetekben kemény csatát vívtam az algákkal, de én nyertem.
Próbáltam a növényeket némi formaidőzítéssel a legjobb állapotba hozni a mai napra. Mivel mára terveztem az AGA fotókat.
Tegnap vízcsere volt és minden növényt megnyírtam beleértve a mohákat is. Üvegeket lematáztam. Ma estére pedig beterveztem egy fél órás fotózást.
Az elmúlt hetekben a vízcserék mellé Green Bacter és Phyton Git adagolását is bevezettem amitől úgy látom javult a vízminőség és a növények is jobban érzik magukat. A Phyton Git az algák visszaszorításában is segített és amióta használom ezt a kombót a dekor homokom sem algásodik.

A teljes előkészületről írok majd egy külön postot, most igazából a tonna fotó közül amit csináltam szeretnék kettőt publikálni.
A sok fotóból megszületett az az 5 amit a versenyre dobtam be. De nyitva hagytam a lehetőséget ha 2 hét múlva még felfejlődnek a háttér növények és azzal jobban néz ki akkor az a szett kerül beküldésre.

A fotózás este 8-tól történt hogy a lehető legkevesebb tükröződés legyen. És a földre letettem a gyári nagy aki világítását.

Egy kép hogy ne csak a lealgásodott üveget mutogassam mindig :lol:

3843140681_4b4238a2b1.jpg

Ez pedig a verseny fotók készítése közben készült. Itt direkt nincs fodrozva a felszín.

3843139691_ecd7a93ca6.jpg

Ezeket a fotókat csak nektek lőttem :lol:

Végeredményben azt hiszem sikerült egy jó állapotot elkapni ma, amit fel is töltöttem az AGA-ra.
Persze sok dolog alakulhatott volna jobban is, de már annak is örülök hogy a verseny előtt sikerült összekapni a látványt.
Ha 2 hét múlva nem születik egy jobb eredmény akkor sem leszek elkenődve, mert ami feltöltésre került egy jó kis szett, majd látni fogjátok.
 
Atya gatya, igazi ős dzsungel lett idő közben. :D Nagyon természetes hatást kelt az aki. A vasfákból szinte már semmi sem látszik :) A fotóid ismét profik Viktor (mint mindig ;) ) Sok sikert a versenyre :!:
 
Back
Oldal tetejére