• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 30L Dennerle Nano Cube álom

Dzsoni18

Nézelődő
Sziasztok!

Ha valaki tudna segíteni, nagyon hálás lennék.
Kezdőként sikerült január elején beindítanom egy 30L-es Dennerle Nano Cube akváriumot.
Felette van egy ADA Aquasky led lámpa (30cm)
Alatta egy Eheim Classic 250 szűrő biológiai töltettel.
Napi 6 órát megy a világítás.
Van palackos co2, Aquario difivel.
Táp: Green Aqua Micro+Macro+Seachem Excel 1,5ml/nap + Seachem Advance 2,2ml/nap
Heti 50% vízcsere lágy vízzel.
Algaevők: 8 Amano, 4 oto.
Halak: Galaxy 4 , 1 boraras brigittae, 3 ruby tetra
Sötét sarokban van, de mégis bármit csinálok (már volt egy 3 napos blackout is, ami 90% ban segített) újra visszajön a zöld algám, köveken, leveleken üvegen mindenhol. A növények sem nőnek túl gyorsan.
Nagyon bosszant, mert úgy gondolom minden adott egy szép akihoz.

Talaj: Power Sand Special S, Aqua Soil Amazonia


Növények:
Pogostemon Erectus
Trident
Staurogyne repens
Cuba
Anubias Nana MIni
Karácsony moha
Egeria Densa
Myriophyllium matogrossense
Hygrophila Polysperma

A helyesírási hibákért elnézést...

Hőmérséklet 24 fok egy termosztátos JBL ventivel.

Holnaptól tervezek ismét egy black out-ot mert "rémisztő' a helyzet.

Képek:

https://drive.google.com/file/d/0BzqgCtBuigINWEx5cHVkMGlZR1k/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BzqgCtBuigINeTdIdW5xTFVjekk/view?usp=sharing

remélem ez így majd megtekinthető...

Tényleg nagyon megköszönném az okosító bejegyzéseket, ha én bénázok akkor az is derüljön már ki végre :)
 
Szia!
Szerintem ez haj alga és nem zöld alga. Olyan talán nincs is, zöld pont alga helyesen. :)
Sok fényre gondolnék, tedd feljebb a világítást vagy a fényerőn csökkents, ha tudsz.
De ez csak az én tippem, biztosan jönnek tapasztaltabbak és segítenek. :)
Dobj majd fel egy totál képet is. ;)
 
NO3 PO4 szintet is kéne nézni. Szerintem megbillent az egyensúly. Továbbá a fény valóban erős. Mély víz, csak úszóknak... :)
 
Én kétszer is megjártam úgy ahogy Szella is írja. Nagy áramlás szépen előhozta mindig a parvulákon ezt az alga fajt, most két hete küzdöttem le másodszor mire a skimmert sikerült belőnöm a legjobb időpontokra. Először úgy voltam ahogy te, kezdésként pár hetesen már jött is, aztán jött az üveg szűrőcső, az megszüntette ezt a problémát, másodszor a skimmerrel szívattam meg magam. Érdemes lehet véleményem szerint arra is ránézned. (Ezekből a képekből nem derül ki hogy helyezkednek el a szűrő csövek és az sem hogy ez melyik területed az akiban. Ha nagy áramlás közeliek, visszaverődő víznyomás a másik üvegről akkor érdemes picit visszább venni vagy másképp állítani a beömlést.) És a CO2 szint stabil legyen.
 
Sziasztok!

Nagyon köszönöm, hogy foglalkoztok a témával. Ahogy elnézem szükségem lesz elsősorban egy víztesztre.
1 perc és töltök fel total képet. Mivel jelenleg full alga az aki min. 3 napra letakarom ez tuti.
Majd a szűrőcső és skimmer elhelyezkedésében kérnék segítséget illetve ha kell tudok a szűrő csappal is visszabb venni...természetesen a befolyó ágon. Lily Pipe Spin uvegen érkezik a víz...





Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Hasonló akváriumhoz a ada kb 3-3.5 liter/perc àramlàsi sebességü szürõt használ. Az eheim maxon pörög?
 
Hasonló akváriumhoz a ada kb 3-3.5 liter/perc àramlàsi sebességü szürõt használ. Az eheim maxon pörög?

Max-on bizony! Raadasul ez a spin veri 2 oldalra...ott a skimmer is. Akkor az erős áramlás is okozhatja? A kép alapján Te hogy helyeznéd el a cuccot? A csapon a szűrőnél majd visszabb kell vennem? Remélem a BO után jól be tudom lőni, és ezer köszönet, hogy próbáltok segíteni!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A szürödet próbáld vissza venni 3-3.5 liter\percre..Ezt a spint ha lehetöséged van rá,vedd egyenlöre le ,mert szerintem most olaj a tûzre.Anno a szüröhöz ha kaptál pipát azt használd (amire az esöztetöt ráhuzod).A co2 diffit helyezd félmagasan az akváriumba.De próbáld elérni hogy a vizfelszinre felérõ bubik , állo,pangó területre érjen
 
Sziasztok!

Reggel levettem a takarókat.

https://drive.google.com/file/d/0BzqgCtBuigINSkNuSlk3TEhfQm8/view?usp=sharing

Jelenleg ez a helyzet, 90%ban eltűnt az alga. Ez nem is lep meg, innentől viszont remélem sikerül elhárítani az alap problémát.
Az áramlást visszavettem, a pipát még keresem amit írtál orszk.
Gondolkozom még az esőztetőn is...
Tudnátok abban segíteni, hogy innentől mehet 6 órát azonnal a lámpa? Vagy első héten 4?
Van még egyéb dolog amire most figyelnem kell?



Köszönöm!
 
Szia. Ugyanezt a szűrőt ugyanilyen akváriumban esőztetővel használtam, úgy,hogy a lyukakat nagyobbra fúrtam ki. Áramlás is okozhatja.
Nézz el ide is:https://akvakertesz.hu/threads/fonal-alga.158/

Szia Szella!

Azt szeretném kérdezni, hogy ugyanezt a szűrőt esőztetővel Te full nyomáson használtad ? Mekkora lyukakat fúrtál? Én is nagyobbítottam, de lehet még kevés mert rendesen tolja ha nem veszem vissza a szűrő teljesítményét a befolyó csövön...


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A szetted ok és a növényeid is adottak, hogy minden rendben legyen. De, ha változtatsz vmin akkor mindig csak egy dolgon változtass! Kezd egyelőre a fény idejével, kapcsold 4 órára mondjuk először. Ez a fajta alga 2-3 nap alatt kialakul ha úgy van, tehát hamar fogod látni mi történtik. HA nem jelentkezik, akkor adsz plusz fél órát és így tovább. Ezzel azt éred el, hogy az alga sokkal lassab fog kifejlődni. Tehát amikor látod, hogy fejlődik akkor megállsz a fénnyel és megnézed a többi összetevőt. Az áramlás sokat segíthet ha lassabb, de lehet nem megfelelő a tápozás sem vagy a CO2 mennyiség. Ami fontos, hogy ne egyszerre csinálj mindent, mert akkor elveszel a részletekben :) Hajrá!
Egyébként hurkapálcával tök jól összeszedhető :)
 
Szia Szella!

Azt szeretném kérdezni, hogy ugyanezt a szűrőt esőztetővel Te full nyomáson használtad ? Mekkora lyukakat fúrtál? Én is nagyobbítottam, de lehet még kevés mert rendesen tolja ha nem veszem vissza a szűrő teljesítményét a befolyó csövön...


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Igen, teljes nyomáson használtam. Az esőztetőből le kellett vágni, hogy beférjen az akváriumba, így csak 6 lyuk maradt rajta. Most lemértem, 7mm- esek a lyukak.
Persze közben többször kipróbáltam fúráskor mikor lesz jó. Előtte megnéztem mennyibe kerül egy ilyen cső, ha elfúrom, tudjam pótolni.
 
Back
Oldal tetejére