• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Memorable Night / Emékezetes este - ADA 20 literes Nano

Hűűűű ezek a garnélák ott vannak a szeren ;) ... Már csak egy sss CRS deep white garnéla csapat kell, és garnélát is mindenki tőletek rendel ;)
 
Hú ezek tényleg nagyon szépek! Jól mondja szentgyó vigyázz rájuk, nehogy elszökjenek a nyitott akiból. Bár ha én garnéla lennék akkor egy ilyen fullextrás ADA nanot nem hagynék el semmi pénzért ;) :D
 
szentgyo said:
lacee13 said:
Már csak egy sss CRS deep white garnéla csapat kell

Erről a változatról még én sem hallottam :d :D
Csak rövidítettem szengyo, de tudod te miröl van szó.... ;) ;) ;) hmm nem is lenne rossz a te garnéla állományodbol lehetne rendelni a greenenát ;) ;) ;) Na jó csak álom mert olyan csini garnikat sehol nem kapok, mint amiket nálad látok :(
 
Időközben megjelent az Akvárium Magazin amiben a teljes berendezésről olvashattok. Rengeteg fotóval.
http://akvarisztika.budapet.hu/2009/06/ ... -75-szama/

A hétvégén megpróbálok egy jó képet csattintani a Nanoról, hogy megmutassam mennyit fejlődött. Szerintem elképesztő. Hetente nyírnom kell a sövényt benne. :lol:
Sulawesi garnélák teljesen berendezkedtek. Pár vedlésen túl vannak már. Jah és nagyon szeretik a mohás részeket. Ezt azért mondom, mert sok helyen lehet olvasni hogy igazán köves akiba való nem sűrű növényesbe.
 
Hát az eredeti koncepció nagyjából eltűnt (pl. a dekorhomok), meg egy kicsit nagyobb dzsungel lett mint ami optimális lenne, de annyit elmondhatok, hogy a növények fejlődése lenyűgöző. Ahogy látom, mostantól jön az igazi meló, pofásra nyírni és valamelyest kordában tartani a növények további elkanászodását. Még mindig rejtély számomra, hogy a HC kb. 2cm magas gyepszőnyegét hogy lehet kialakítani. Bár csak idézőjelesen is, de a HC itt is bokorrá alakult. Az eleocharis szerintem teljesen el fog tűnni, a többi növény el fogja nyomni, bár én már az elején egy kicsit sokalltam a növényeket.
Összességében így is nagyon jól néz ki, de kíváncsi leszek Viktor, hogy ezek után, hogy birkózol meg a további feladattal. ;)
 
egyre jobb.
gondolkoztál azon, hogy a háttérben 1 hullámot csinálsz a növényekből? vagy milyen formát akarsz kialakítani a háttérben?
art.
 
Levinen said:
Hát az eredeti koncepció nagyjából eltűnt (pl. a dekorhomok), meg egy kicsit nagyobb dzsungel lett mint ami optimális lenne, de annyit elmondhatok, hogy a növények fejlődése lenyűgöző. Ahogy látom, mostantól jön az igazi meló, pofásra nyírni és valamelyest kordában tartani a növények további elkanászodását. Még mindig rejtély számomra, hogy a HC kb. 2cm magas gyepszőnyegét hogy lehet kialakítani. Bár csak idézőjelesen is, de a HC itt is bokorrá alakult. Az eleocharis szerintem teljesen el fog tűnni, a többi növény el fogja nyomni, bár én már az elején egy kicsit sokalltam a növényeket.
Összességében így is nagyon jól néz ki, de kíváncsi leszek Viktor, hogy ezek után, hogy birkózol meg a további feladattal. ;)

bezony a nagy meló még hátravan. próbáltam nem bántani a növényeket hogy tudjanak kicsit erősődni. minden komolyabb nyírás egy erős sokk. így idáig leginkább a hátul lévő növények kötelező magassági nyírásában ki is merült ez a dolog.

Keymaker-Balázs ma azt mondta, hogy a HC nyírásával már el is késtem, így sosem lesz szőnyeg. Az a baj, hogy a meredek domboldalon szinte lebegett a HC korábban. Most már hetek óta nincs gond vele, úgy érzem megkapaszkodott - ez a jobb oldalon is látszik, de a UKAPS-on olvastam egy sztorit ami miatt félek egyenlőre megnyírni. Ott az volt hogy hasonlóan leejtős akiban volt a HC. A srác nekiesett megnyírni mire az egész hc felúszott a víz felszínre. Kiredült a bokor alatt nem volt rendesen begyökereződve. Hát ettől félek most éppen.

De mindenképp vár rám egy kiadós moha nyírás, HC és a hátteret is meg kell igazítanom (azt egyébként ma nyírtam :D )

Úgyhogy a történet még nem ért véget... ;)
 
artegor said:
egyre jobb.
gondolkoztál azon, hogy a háttérben 1 hullámot csinálsz a növényekből? vagy milyen formát akarsz kialakítani a háttérben?
art.

persze valami formát nyírok majd belőlük, de egyenlőre a csúnya zöld EHEIM esőztető agyonvágja a látványt. Úgyhogy az nemsokára csere. és akkor nekieshetek a tartalomnak.
 
Álmomban sem hittem volna, hogy ennyi idő alatt ekkorát fejlődik az aki. Egy hónap alatt gyakorlatilag szinte minden beindult. Grat Viktor! A HC szőnyeggel nyugi. Lesz belőle. Nekem is volt, nem lehetetlen. A HC be fog durranni és akkor már olyan szőnyeget nyírhatsz amilyet nem szégyellsz. ;)
A zöld befolyó agyonvágja még a látványt, de hamarosan a probléma megoldódik. A fehér homok kiszabadítására van egy módszerem. #&@; romlik a vétel... @ˇ+# ... szóval a lényeg.... *##c& Inkább hívlak! :twisted:
 
Egyszeűen gyönyörű az aki.
A HC és a Jávai moha hihetetlen szép, meglátszik hogy az indítást hozzáértő kezek végezték!
Amikor élőben láttam alig bírtam levenni róla a szemem , lenyűgöző. Grat.
 
Nem pörög annyira a napló rovat....
úgyhogy addig postolok én. ezek mai állapotok. csövek letisztítva. eheim esőztető helyett egy Do!Aqua Jet üveg került be. Jobb előre betettem egy üveg átlátszó hőmérőt.

következő a növények megregulázása lesz...

3660173015_aea3546a0f.jpg

3660973440_79c05074fb.jpg

3660973934_3526dfffd8.jpg

3660975040_88bdce785f.jpg

egy kis algám van, de hamarosan ez sem lesz.
a fotók nagy méretben a flickr oldalamon megtekinthetőek.
 
hmm azok az üveg kütyük = ) nagyon szép.sokat dob a látványon az Eheim hiánya .
amúgy pont ilyen formára gondoltam a háttérben lévő növényekből.
a fák megadják a háromszögeket( gondolom nem véletlenül :] )így szinte bármit lehet a háttérben alkotni.
várjuk a további képeket.
art.
 
Most épp algákkal küzdök az akiban. Több vonalon is védekezek ellenük. :geek:

CO2, Easy Carbo, folyamatos nyírás és algás levelek eltávolítása, 9 órás világítás és az is csak 12-től megy este 9-ig. Green Bacter.
Több dolgot is probálgattam talán most már jó úton járok.

Mitől lett alga? Még a legjobb háztartásban is előfordul... :lol:
Lássuk csak. Az egész hátsó falon volt esőztető korábban ami szépen előre forgatta a co2-t. Miután bejött az üveg, az áramlás megváltozott. A co2-vel viszont gondom volt hogy hogyan juttassam el mindenhova. Ezt megoldottam mostanság.

Sajnos 10 óra világítás is sok volt. Visszavettem a világításból a nyári időszakra. És a sok ablak miatt túl sok természetes fény jut be a nappaliba. Most delután este megy a világítás így kevesebb fény jut az akinak is. Legfeljebb ősszel visszaállítom.

Lekopogom de úgy latom javul a szitu.

Ma vettem a bátorságot és végre feltöltöttem az aki elejét némi maradék Nilusi homokkal. Mivel működő akiba ment előszőr átmostam (köszi a tippet Szecsei Tibinek). Az átmosott homokot egy kanál segítségével finoman beengedtem előre. A homok a vízben finoman lehullott a helyére nem volt vele gond. Befedtem vele mindent. Majd elegyengettem. A HC-t elölről kicsit hátra toltam és mivel már idősebb a növény kicsit beledöngöltem a földbe. Most szép lapos a szőnyeg.

A homok elegyengetése után a talajegyengetővel finoman benyúltam az üveg mellett, hogy az időközben bealgásodott, elszineződőtt homokot lecseréljem a front üveg elől.

Így mától újra van homokos tengerpartom. Amit a kardinálisok máris örömmel használnak.... :lol:

Készítettem pár fotót, de az üveg cuccok koszosak azt ne nézzétek. hétvégen jön superge hogy elbánjon velük ;)
Jah és most a vizem is gyönyörű tiszta. Semmi zöldség. Használom az ADA Green Bacter-t minden vízcseréhez és időnként. Elképzelhető hogy ez a cucc segített benne. De baba! ;)

3723784637_7e8ce1d0b5.jpg

3723785593_74a66e7a35.jpg
 
Nagyon jól néz ki a dekorhomokkal, még jó hogy mindig van maradék :lol: ( örülök hogy segítettem ;) ). Az Amazonia talajt teljesen befedték a növények (szép a HC szőnyeg), nekem nagyon bejön a kis nanód. Grat. és sok sikert a folytatáshoz ;) .
Olvastam hogy használsz Green Bactert, a Bacter Ball mellett is lehet nyugodtan használni?
 
Back
Oldal tetejére