• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Memorable Night / Emékezetes este - ADA 20 literes Nano

viktorlantos

Alapító
Admin
Kevés olyan akvárium van ami már a telepítés pillanatában olyan híres mint ez a Nano. Köszönhető annak, hogy a telepítését is "celeb" :lol: akvaristákkal sikerült megoldani. Nigro, Keymaker, Levi vettek részt aktívan a telepítésben én inkább csak gitároztam a háttérben..... :)
Az aki berendezését élőben lehetett követni az interneten. Magyarországon nem tudok hasonló kezdeményezésről a korábbi évekből....

Korábban nem adtam nevet az akváriumaimnak, de a fentiek miatt az új nano-t Memorable Night / Emékezetes estének neveztem el.... :cool:

Az akvárium főszereplő lesz Nigro következő cikkében az Akvárium Magazinban. Ez utóbbi az oka annak, hogy a fotókkal még kicsit várnunk kell, hogy publikálhassuk...

Az akvárium paraméterei:

Akvárium: ADA Cube Garden Mini M (20 liter)
Világítás: Jelenleg 2 Arcadia Arc Pod 11Watt, későbbiekben egy ADA Solar Mini M lámpára cseréljük (jelenleg úton van)
Talaj: ADA Power Sand Spec S, ADA Aqua Soil Amazonia, ADA Nile Sand
Dekor: ADA Dark Iron wood
Szűrő: EHEIM Ecco Pro 130-as, ADA Átlátszó csövezés. Az esőztetők helyett üveg ki és befolyók lesznek alkalmazva.
CO2: Aqua Medic 0.5kg palack, Papillon Reduktor, Aqua Medic Mágnesszelep, ADA visszafolyásgátló, ADA Buborékszámláló, Nano diffúzor, ADA átlátszó CO2 cső, ADA Drop Checker
Tápozás: Az első 2 hétben ADA Brighty K

Szűrő indításhoz ADA Bacter Ball-t használtunk a szűrőben. Illetve a talajban (ADA Power Sand Special) levő Bacter 100 keveréket

Növények: Taxiphyllum barbieri (Vesicularia), Pogostemon Heliferi, Didiplis diandra, Ludwigia arcuata, Urticularia graminifolia, Hemianthus callitrichoides "Cuba", Eleocharis parvula, Rotala sp. green, Microsorum pteropus "Narrow"

A gyönyörű Tropica növények miatt külön köszönet webshop link moderálva-nek (Veréb Gábornak).

A kezdeti időszak után garnélák és nano halak veszik birtokba az akit, de egyenlőre még nem döntöttem melyik garnéla és hal legyen... Garniból valamelyik Sulawesi faj lesz. Halak tekintetében szívesen olvasnék tippeket....
 
Az akvárium időközben szépen fejlődik. 1.5 hét után elkezdtem a rendes tápozást. A legtöbb növény alkalmazkodott a víz alatti élethez és szépen hozza az új hajtásokat. A HC is megmarad ahogy nézem....

Az akváriumot jelenleg ADA Brighty K, és ADA Brighty Step 1-el tápozom naponta 1-1 nyomás.

A mai nap megérkezett az ADA lámpa is az akvárium fölé így a korábbi Arcadia Arc Pod lámpákat egy ADA Solar Mini váltotta....

Nem akarom leírni hogy milyen szép mert úgysem lehet. De úgy érzem mintha az ADA galéria 1 kis darabja beköltözött volna a nappaliba :D

Fotók hamarosan....
 
Nigro berendezésről készült cikkét a héten megjelenő Akvárium Magazinban olvashatjátok.

Addig is némi kedvcsinálónak készítettem pár fotót a hétvégén.

Pecasnak hála kaptam egy kis XMAS mohát és Fissidens-t. Próbálom őket formába hozni. Egyenlőre lassan fejlődnek.

3601657248_3302d11f8e.jpg

Időközben az akit szépen elfoglalták a növények:

3600717341_90b15a8d88.jpg

Hétvégén készítettem egy fotót a jelenlegi állapotokról. Kivettem az esőztetőt, hogy ne zavarja az összképet.
Bár egy komolyabb nyírás még következik, azt hiszem elmondható hogy a telepítés óta óriási változáson ment keresztül az aki.

Jelenleg így néz ki:

3601528746_0f781c012e_b.jpg

A Nano akinak már lakói is vannak. A héten pedig bízom benne, hogy különleges garnikkal is sikerül benépesíteni.
 
artegor said:
szia
szépen alakul ;)
ultriculariaval mi lett?
art.

Sajnos ő a telepítés után 2 nappal elhunyt. Nem tudom mi lehet az oka, esélye se mvolt átalakulni. Így nem hinném hogy a vízzel volt gond. Sajnálom mert egy gyönyörű növény. Ez volt az egyetlen veszteségem.
 
Labirintkopoltyus said:
Szia Viktor!

Szerintem nagyon jó lett a kis nano! Egy kérdés az ADA felirat címke vagy valami más?

A kérdés hogy melyik ADA feliratra gondoltál :lol:
tele van velük az aki. lámpa, üveg, akvárium.

az aksin matrica. a többi gravír meg fém tábla stb.
egyébként az akesz baba. a fotón is látszik talán hogy olyan mint egy opti. szép ragasztás, szintelen élek stb. nem rombolja a látványt.
 
Viktor az akváriumra gondoltam :)

Egy másik kérdés mivel Ti tájékozottabbak vagytok. Ha a 20literes annyiba kerül amennyibe akkor a nagyobb ADA medencéknek milyen áruk van?
 
Labirintkopoltyus said:
Viktor az akváriumra gondoltam :)

Egy másik kérdés mivel Ti tájékozottabbak vagytok. Ha a 20literes annyiba kerül amennyibe akkor a nagyobb ADA medencéknek milyen áruk van?

A nagy ADA medencék drágák, mivel prémium minőséget képviselnek. Gyakorlatilag a világ legjobb akváriumait árulják. A ma létező akvarisztikában használt legjobb üvegekből. Erre jön rá a brand és ettől drága. Valamint attól hogy körbeutazza a világot mire ideér.

Várunk egy akvárium szállítmányt ilyen üvegezéssel, minőséggel, garanciával mint az ADA. De az ADA költségének a felébe kerül. Ugyanaz az akvárium.
Szerintem 1 héten belül raktáron lesznek így lesz sokféle méretünk is. Többféle nano és nagy aksik is. A shopba már töltögetjük fel őket.

A legnagyobb baj az ADA aksikkal hogy alig lehet rendelni belőle. Ezért nekünk is más forrást kellett keresni.
 
A múltkor volt valami hasonló garnéla a kereskedésben,de nem ilyen vörös,inkább narancsszínű.1700ft-ért nem mertem megvenni a nanoba,mert még nincs tapasztalatom.
De ők tényleg gyönyörűek?Szépen fejlődik az aki is.
 
Back
Oldal tetejére