• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

Kitartás! De ötletet ne várj, mert kb. itt járok én is az enyémmel: " Ááááá... " :)
Vettem egy adag carbot, azzal locsolgatom. Nálam dzsungel volt, most nyírtam is. De te is átrendezted a tiéd, szóval nagyjából ugyan ott tartunk.
Nyírás után azt figyeltem, hogy pár, korábban még stagnáló növényem napok alatt megindult. (úgy érzem valisneria sűrűbben kap majd ollót innentől / ritkítást)
Kb. 0,5 W/L-re 6 órát világítok. Ha jó az irányom, később megírom. ;)
 
A lávakövön és a kiömlő részen kialakuló barna izé az nekem most jó vagy amiatt is kezdjek aggódni? :D
16cbcf8be69fa36adbda6ddfadc40020.jpg
 
A lávakövön és a kiömlő részen kialakuló barna izé az nekem most jó vagy amiatt is kezdjek aggódni? :D
16cbcf8be69fa36adbda6ddfadc40020.jpg
Szerintem az barna alga, ha jol latom, heteken belül el kell tünnie, bar ott az algaevök nem tudjak leenni, de lehet , hogy 1-2 csigusz felkuszna oda, es lepucolna. Jol tetted, hogy nem adtad fel.
 
A zöd szörrel nem tudom, hirtelen, hogy most mit kezdj...
Co2-d nincsen, ha jol latom, lehet, hogy erdemes lenne egy elesztös vagy citromsavas rendszert beüzemelni, de lehet akkor meginkabb megborulna a rendszer.. Probalj meg növenyt ültetni, es figyelni a tapozasra.
Esetleg, ha tovabbra is nö es beborit mindent, kerdezd meg Lantos Viktorekat, hogy mit javasolnak.
A zöld ször alga az egyenlötlen CO2 eloszlas, tapanyaghiany es növenyek bomlasa miatt jelentkezik tudtommal.
 
A lávakövön és a kiömlő részen kialakuló barna izé az nekem most jó vagy amiatt is kezdjek aggódni? :D
16cbcf8be69fa36adbda6ddfadc40020.jpg
A kifolyón nekem is mindig van barna, meg zöld pont. Ott pont nem érdekel, hogy mi van, én nem foglalkozom vele. :D
A zöld szőr nekem is jön, mondjuk csak levelekre, és eddig 9 órát világítottam, ma vettem le 8-ra, de lehet még lejjebb veszem.
Viszont nekem jön az üvegre a barna, meg levélre is, az meg pont gyenge fényre utal. o_O
Szóval most akkor mi van? :D
Mondjuk gyenge fényt lehet hogy nem lehet kompenzálni idővel...
25-30 lumen/liter van nékem.
 
A zöd szörrel nem tudom, hirtelen, hogy most mit kezdj...
Co2-d nincsen, ha jol latom, lehet, hogy erdemes lenne egy elesztös vagy citromsavas rendszert beüzemelni, de lehet akkor meginkabb megborulna a rendszer.. Probalj meg növenyt ültetni, es figyelni a tapozasra.
Esetleg, ha tovabbra is nö es beborit mindent, kerdezd meg Lantos Viktorekat, hogy mit javasolnak.
A zöld ször alga az egyenlötlen CO2 eloszlas, tapanyaghiany es növenyek bomlasa miatt jelentkezik tudtommal.

A kifolyón nekem is mindig van barna, meg zöld pont. Ott pont nem érdekel, hogy mi van, én nem foglalkozom vele. :D
A zöld szőr nekem is jön, mondjuk csak levelekre, és eddig 9 órát világítottam, ma vettem le 8-ra, de lehet még lejjebb veszem.
Viszont nekem jön az üvegre a barna, meg levélre is, az meg pont gyenge fényre utal. o_O
Szóval most akkor mi van? :D
Mondjuk gyenge fényt lehet hogy nem lehet kompenzálni idővel...
25-30 lumen/liter van nékem.

A zöld szőr ellen annyit tudtok tenni, hogy csökkentitek a világítás időtartamát, mert valószínűleg még a világítási idő alatt elfogy a co2 a vízből, a növények ennek hiányában nem tudnak tovább fotoszintetizálni/több tápanyagot felvenni és ez kedvez az algának.

A fény mennyiségét az időtartamával nem lehet kompenzálni, azaz, ha nagyobb fényigényű növények vannak, azoknak hiába világítasz kétszer annyi ideig, akkor is megdöglenek, illetve brutális fénnyel sem jó világítani napi két-három-négy-öt órát. Valahol a (6-)8-10(-12) óra időtartam közé kell belőni a világítást, az ennek (illetve növényeknek) megfelelő fényerővel.
 
A zöld szőr ellen annyit tudtok tenni, hogy csökkentitek a világítás időtartamát, mert valószínűleg még a világítási idő alatt elfogy a co2 a vízből, a növények ennek hiányában nem tudnak tovább fotoszintetizálni/több tápanyagot felvenni és ez kedvez az algának.

A fény mennyiségét az időtartamával nem lehet kompenzálni, azaz, ha nagyobb fényigényű növények vannak, azoknak hiába világítasz kétszer annyi ideig, akkor is megdöglenek, illetve brutális fénnyel sem jó világítani napi két-három-négy-öt órát. Valahol a (6-)8-10(-12) óra időtartam közé kell belőni a világítást, az ennek (illetve növényeknek) megfelelő fényerővel.
Azt irta 6 orat vilagit honapok ota...szerintem az igy sem sok. De meg lehet probalni, hogy leveszi meg 0,5-1 orat, aztan varni kell, hogy hogyan reagal a rendszer. Zöld ször nekem is volt, de nem ilyen mertekben, nekem inkabb fonal volt a jellemzö, de minden akva mas.
 
Azt irta 6 orat vilagit honapok ota...szerintem az igy sem sok. De meg lehet probalni, hogy leveszi meg 0,5-1 orat, aztan varni kell, hogy hogyan reagal a rendszer. Zöld ször nekem is volt, de nem ilyen mertekben, nekem inkabb fonal volt a jellemzö, de minden akva mas.

A 30 literes kockámon ha jól rémlik 5 vagy 5,5 órát világítok, mert télen napközben 1 órát rásütött a nap, és elborított mindent a zöld bársony (zöld szőr, ami csak 1-2 mm, nem fonalalga). Ezután magától eltűnt. De persze lehet más tényező van a dologban, nekem ez volt a tapasztalatom.
 
A zöld szőr ellen annyit tudtok tenni, hogy csökkentitek a világítás időtartamát, mert valószínűleg még a világítási idő alatt elfogy a co2 a vízből, a növények ennek hiányában nem tudnak tovább fotoszintetizálni/több tápanyagot felvenni és ez kedvez az algának.

A fény mennyiségét az időtartamával nem lehet kompenzálni, azaz, ha nagyobb fényigényű növények vannak, azoknak hiába világítasz kétszer annyi ideig, akkor is megdöglenek, illetve brutális fénnyel sem jó világítani napi két-három-négy-öt órát. Valahol a (6-)8-10(-12) óra időtartam közé kell belőni a világítást, az ennek (illetve növényeknek) megfelelő fényerővel.

Nekem az üvegem nagy fényigényű, arra (is) jön a barna :D
CO2 nekem nincs, csak Carbo.
Mondjuk én 13:30-tól világítok, és csak 17:30 körül tudom beadni a Carbo-t, mikor hazatérek...
 
Uraim köszönöm a sok hozzá szólást!
Megpróbálok mindenre válaszolni de kezdem újra, hogy minden itt legyem szem előtt.
Üveg: 60*30*30 sima üveg.
Aquael FZN2 szűrő, szivacs, lávakő zúzalék, perlon, lávakő zúzalék így van rétegezve.
Piács: 2db Philips 20W, 6500k, 1250l kompakt izzó, vízfelszín felett 15cm magasan függesztve. Világítási idő: 16:00-22:00ig.
Talaj: 9l Manado (restartkor átmosva)
Vasfa, mangroove gyökér. 2db vitorlás hal, 9db neon, 1db Anci, 2db helena.
Növények:
1. Tenellus
2. Limnophila Sessiliflora
3. Rotala sp. Green
4. Myriophyllum Matogrossense
5. Pogo erectus
6. Hygrophila Polysperma
7. Proserpinaca Palustris 'Cuba'
8. Myriophyllum Matogrossense 9. Rotala Rotundifolia
10. Pogostemon Erectus
11. Anubias
Már ami megint meg maradt a restart óta. Megint szőr alga minden, növények, üveg....
Táp: TF Planter, (GA flakonból adagolva napi 1nyomás este 9környékén.... Heti vízcsere 20l, pihentetett vízzel, hőfok 23-24fok. Napfény egy percre sem éri se télen se nyáron! CO2 nincs. A vízfelszínről minden másnap leszedem a ledobott leveleket ilyesmiket.
Nagy hirtelen ennyi :)
 
Uraim köszönöm a sok hozzá szólást!
Megpróbálok mindenre válaszolni de kezdem újra, hogy minden itt legyem szem előtt.
Üveg: 60*30*30 sima üveg.
Aquael FZN2 szűrő, szivacs, lávakő zúzalék, perlon, lávakő zúzalék így van rétegezve.
Piács: 2db Philips 20W, 6500k, 1250l kompakt izzó, vízfelszín felett 15cm magasan függesztve. Világítási idő: 16:00-22:00ig.
Talaj: 9l Manado (restartkor átmosva)
Vasfa, mangroove gyökér. 2db vitorlás hal, 9db neon, 1db Anci, 2db helena.
Növények:
1. Tenellus
2. Limnophila Sessiliflora
3. Rotala sp. Green
4. Myriophyllum Matogrossense
5. Pogo erectus
6. Hygrophila Polysperma
7. Proserpinaca Palustris 'Cuba'
8. Myriophyllum Matogrossense 9. Rotala Rotundifolia
10. Pogostemon Erectus
11. Anubias
Már ami megint meg maradt a restart óta. Megint szőr alga minden, növények, üveg....
Táp: TF Planter, (GA flakonból adagolva napi 1nyomás este 9környékén.... Heti vízcsere 20l, pihentetett vízzel, hőfok 23-24fok. Napfény egy percre sem éri se télen se nyáron! CO2 nincs. A vízfelszínről minden másnap leszedem a ledobott leveleket ilyesmiket.
Nagy hirtelen ennyi :)
Ott pedig tapanyag hiany garazdalkodik ha mindennap leveleket szedegetsz.
 
Nekem már bőven dupla mennyiségben megy a TF de még én is tápanyaghiányra gyanakszom. [emoji15]
Nekem inkább bomlanak a levelek, leginkább alulról. Mondjuk nem minden fajtából.
 
Nekem már bőven dupla mennyiségben megy a TF de még én is tápanyaghiányra gyanakszom. [emoji15]
Nekem inkább bomlanak a levelek, leginkább alulról. Mondjuk nem minden fajtából.
Én is azt tapasztaltam, hogy alulról elkezdik eldobálni a leveleket viszont fent új hajtásokat hoznak...
Mindegy ma duplázom az adagot, illetve letakarítom az üvegről, vízcsere stb...
 
Próbálj emelni rajta, csak ne kapkodva és a változtatások után várj 1-2 hetet. Én is használtam azt a fajta tápot több kellett belőle de végül feladtam, mert nem tudtam megérteni a működési elvét. Bennem volt a hiba.
Ma van vízcsere... Amúgy csütörtökön lesz két hete, hogy elkezdtem ezt a tápot tolni. Ma emelem a duplájára és jön a két hét megfigyelés. Csak kérdés, hogy ennyire kevés növény mellett meg nem lesz-e túltolva? Mondjuk ez meg hülyeség mert elvileg tápanyag hiányra gyanakszotok. Ma mindent kitakarítok ami foszlik vagy csúnyának tűnik esetleg vissza vágom gyökérig.
Hjajjj kellene növény... Miért nem járunk mostanság pesten?! :D
 
Ma van vízcsere... Amúgy csütörtökön lesz két hete, hogy elkezdtem ezt a tápot tolni. Ma emelem a duplájára és jön a két hét megfigyelés. Csak kérdés, hogy ennyire kevés növény mellett meg nem lesz-e túltolva? Mondjuk ez meg hülyeség mert elvileg tápanyag hiányra gyanakszotok. Ma mindent kitakarítok ami foszlik vagy csúnyának tűnik esetleg vissza vágom gyökérig.
Hjajjj kellene növény... Miért nem járunk mostanság pesten?! :D
Nem muszáj duplázni, én fecsivel tolom 0,1 ml pontossággal [emoji16] [emoji12]
 
T. Naplóm.
Régen írtam de meg is van az oka...
Az akva remek komdiban van. Jaa nem!!!!
Miután megvolt a vízcsere, üveg pucolás stb tényleg szépen mutatott. Majd pár nap múlva ismét sikerült gigászi mennyiségű szőr algát tenyészteni minden üveg felületre. Világítás továbbra is hat óra, táp 2pumpa TF Planter. Annyi öröm van, hogy a barna alga eltünt a szűrő kifolyójáról, illetve ecset algának nyoma sincs. Ezen kívül semmi olyan nincs amire büszke lehetnék... A növények dobálják a leveleket, egyre csak fogynak, lassan már nem látok benne semmi olyat ami tetszene vagy úgy gondolnám, hogy érdemes lenne ezt még tovább eröltetni...
 
Back
Oldal tetejére