• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

Azt hittem budapesti vagy [emoji4]
Én a friss hajtásokat szoktam visszavágni, és beültetni, ha már magasra nőttek.
Általában 2 hét alatt felnőnek a vízfelszínig.
Megnézem van-e most algamentes hajtás [emoji12] [emoji16]
 
Azt hittem budapesti vagy [emoji4]
Én a friss hajtásokat szoktam visszavágni, és beültetni, ha már magasra nőttek.
Általában 2 hét alatt felnőnek a vízfelszínig.
Megnézem van-e most algamentes hajtás [emoji12] [emoji16]

Áhh Sz.Sz.B megye Vaja a lakhelyem :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Azt hittem budapesti vagy [emoji4]
Én a friss hajtásokat szoktam visszavágni, és beültetni, ha már magasra nőttek.
Általában 2 hét alatt felnőnek a vízfelszínig.
Megnézem van-e most algamentes hajtás [emoji12] [emoji16]

Nézz szét rendesen mert amit lehet mozdítani azt el is hozom :D
Ha megtudom pontosan, hogy megyek-e szombaton akkor szólok :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nézz szét rendesen mert amit lehet mozdítani azt el is hozom :D
Ha megtudom pontosan, hogy megyek-e szombaton akkor szólok :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Mindegyiken van valami alga, de meglátjuk mi lesz addigra. [emoji15]
 
Uraim. Úgy fest a növények azt kívánták, hogy alacsonyabban legyen a pilács :) a karbantartás alkalmával eresztettem rajta a növények pedig szemmel láthatóan jobb színben vannak :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Gyors telefonos kép. Remélem nem kell ennél alacsonyabbra a pilács mert akkor bajban leszek. A szűrő már nem fog engedni, így is 1cm van a pilács és a kiömlő rész közt :)
A szűrővel én is bajban voltam.
5 cm-re magasodik az üveg fölé.
Valahogy mindig útban volt [emoji15]
 
Proserpinaca-n mintha azt látnám, hogy új erőre kapott. A felső pár levél mintha már jobb formában lenne, ezt a haladást kellene tartani, akkor még van remény.
Mi a jelenlegi ütemterved? Mi a jelenlegi tápadagolás, és a vízcserék mennyisége?
HM-en is mintha új hajtásokat látnék. Ha ezt az elmúlt pár napban hozta, akkor ezt kellene tartani most, és nem variálni addig, amíg minden okés.
 
Proserpinaca-n mintha azt látnám, hogy új erőre kapott. A felső pár levél mintha már jobb formában lenne, ezt a haladást kellene tartani, akkor még van remény.
Mi a jelenlegi ütemterved? Mi a jelenlegi tápadagolás, és a vízcserék mennyisége?
HM-en is mintha új hajtásokat látnék. Ha ezt az elmúlt pár napban hozta, akkor ezt kellene tartani most, és nem variálni addig, amíg minden okés.

Akkor nem csak én látom a változást. De igen ez az elmúlt pár nap eredménye.
Ütemterv: hétfő, szerda,péntek,vasárnap 1ml TF Planter, vasárnap 20l vízcsere. Egyenlőre ezt fogom tartani :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
image.jpg Ma gyerkőcöm nagyon mondta, hogy akar ő is egy növényes akit. Mivel aki nincs de van 5l üveg így úgy döntöttünk, hogy abban indul neki. Viszont én tesztelni akartam a kerti földet egybe kötöttem a kellemest a hasznossal. Üveg kimos, föld bele, nagyobb szemű kavics rá, szitált apró szemű kavics a tetejére. Talaj szintig felengedtük akvárium vízzel, szórtunk rá növény magot, lefedtük és várunk. A terv az, hogy ha kikeltek a növények akkor felengedjük aki vízzel és pár növényt átteszek oda amolyan teszt céllal. Meglátjuk mire jutunk vele :)
 
Ez milyen növény az aljzaton?
Lehet lesz eladó TF Macrom...

Fogalmunk sincs, hogy milyen növény. Annyi biztos, hogy kínából rendelt cucc. Az van írva, hogy egy 60*30cm alapterületet lehet bevetni egy zacskó maggal. Nos ez így nem igaz :D haver nekem adta a fele zacskóval. Az ő feléből már két akit is meghintett :) amúgy 250ft volt a zacskóval. Nekem nem hiszem, hogy lesz a nagy akiban míg manado talajom lesz. A tálban amit tesztelésnek indítottam ott szépen kinőtt, bezöldült, nőtt mint a gomba, bubizott stb stb. Majd én úgy láttam, hogy elkezdett kúszni a fény felé. Na ez azért volt gyanús mert apró előtéri növénynek volt hirdetve. Megnéztem és sajnos azt tapasztaltam, hogy az egybe függő "gyepet" a manado nem bírta tartani így felszaladt. Szóval lehet ebből szép előteret gyepesíteni de semmi képpen nem manado talajban.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Update:

Régen jelentkeztem, megvan az oka.

Alga - Zoli 1:0

Az akit bontásra ítélem ez már elkerülhetetlen. Ebben a formában nem megy. Fény vissza fogva, táp vissza fogva és mégsem sikerült győznöm...

Indítani nem tudom mikor fogok tudni mert ahhoz növény is kellene. Jelenleg még ketyeg talán jövő hétvég bontom.

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Hogy áll az akva? Működik, vagy már elengedted?
Még egyben van de csak azért mert nincs kedvem szétszedni. Amúgy igen, már lemondtam róla ebben az állapotban.
Azon gondolkodom, hogy úgy fogom újra indítani, hogy kevés kerti föld azon pedig nem manado hanem gyöngy kavics. Az csak nehezebb, jobban porszívózható stb.... Talán a növényeket meg berakom egy vödörbe 5 napra letakarva, szűrővel. Addíg meg előkészítem az új terepet. Az az igazság, hogy hoznak új hajtásokat csak az a fránya alga rátelepszik.
Illetve még annyit tervezek változtatni, hogy van egy belső szűrőm is nagy tartállyal. Abba rakok lávakő, szivacs, perlon talán így hatékonyabb lenne a szűrés két szűrővel.

Talán így menne is. Vagy nem :D

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Az elsötétítés valószínűleg eltünteti az algáid nagy részét. Újra indítva csak jobb lesz az egész.Még a kedved is visszajön !!!
 
Back
Oldal tetejére