• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

T. Naplóm :)
Készen vagyok :D
Minden tiszta, kivétel ez alól a szűrő.
A tervem az lenne, hogy a fák mögötti részen hagynám a növényeket felkúszi a vízfelszínig illetve a hátsó falnál amolyan dzsungelesen elől pedig hagyom a fákat látszani. A fákra esetleg hydro-t szeretnék futtatni, mohával nem szeretném "betakarni". Természetesen nem marad üresen az előtér sem oda valami növény még kell. Holnap este megjön a TF Planter "végre" és átallok arra. Remélem nálam is látványos javulást fog hozni. A szűrő tetejére halmoztam még lávakő zúzalékot ezzel is növelve a szűrő közeget. Tudom tudom nem sok de ennyivel is több :D volt három kis letört hajtás amiket úgy gondoltam, hogy beszúrok a lávakő közzé, veszteni valóm nincs, legfeljebb kiszedem ha nem bírják a légkört :) ja igen, tudom, hogy elég gyér lett most a növényzet de nem akartam szőr algásan vissza rakni őket, bízom benne, hogy hamarosan megindul minden :)
Köszi, hogy benéztél jöhet hideg-meleg bírom ;)
300375de7dee57235739791e89387607.jpg
c26c3b246ccef7d6eb63ca81f4ee7379.jpg
Valami mechanikai szűrőanyag van benne?
 
És mi lesz a címe? "A nagy találkozás"?:p A két fa egymásba karolása valami ilyesmit juttat az eszembe :D Nem rossz, de talán tehetted volna őket egy kicsit jobbra, vagy a bal oldalit át a jobb oldalra. A hátsó sorban pedig a stemeket én csoportosítva ültetném. Első ránézésre ennyi jut eszembe.:) Előre gyepet szeretnél, vagy "mezőt" (tudod, olyan térdig érő gazosat:D)?
 
És mi lesz a címe? "A nagy találkozás"?:p A két fa egymásba karolása valami ilyesmit juttat az eszembe :D Nem rossz, de talán tehetted volna őket egy kicsit jobbra, vagy a bal oldalit át a jobb oldalra. A hátsó sorban pedig a stemeket én csoportosítva ültetném. Első ránézésre ennyi jut eszembe.:) Előre gyepet szeretnél, vagy "mezőt" (tudod, olyan térdig érő gazosat:D)?
Köszi az észrevételeket :) viszonylag sokat forgattam a fákat míg megtaláltam ezt a képet ami még reggel is tetszett. Lelki szememmel így látom benne a végeredményt. De míg nem mondtad addig fel sem tünt, hogy olyan mintha karolnák egymást. Ami nekem nem tünt fel vagy nem látom benne azt az másnak feltűnik ez jó :) igazad van a jobb hátsó sort össze fogom ültetni egy csoportba. Köszi a tanácsot! ;)
Még magam sem tudom, hogy mit képzeltem el előre. Parvula szóba sem jöhet, tenellus van benne (bal elől a fák előtt). Talán végigfuttatva hydro-val az bejövős lenne! Vagy a b terv az az, hogy ma kaptam magokat havertól és meglátjuk mi kel ki belőle :D már benne vannak üveg tálban, vizes talajban, lezárva. Majd kiderül mi lesz a csoda kínai magokból :)
 
Megjött a TF Planter. Napi 1ml lesz a dózis. Ez picivel több mint a gyári ajánlás, remélem gond nem lesz belőle. :)
 
T. Naplóm.
Eltelt 48 óra az újra indítás óta. A víz kristály tiszta, remélem ez a lávakőnek köszönhető. Most így még a lámpa fénye is jobban tetszik. A szűrő lávakövébe szúrt három hajtás egészen jó bőrben van. Azt hittem ennyi idő elteltével már szedhetem is ki a kiszáradt maradványokat. Na meglátjuk mi lesz belőle :)
Leginkább az új táp hatására vagyok nagyon kíváncsi de tudom ez hetek mire valami értékelhető változást láthatok. Ha lesz egyáltalán :D
Havertól kaptam növény magokat. Azt egy kehelyben nedves talajra szórtam, lefedtem és türelemmel várok. Elvileg 3-4 nap és elkezd kikelni. Ha megtörténik akkor azt is fogom naplózni, napi képekkel, hogy lássuk a fejlődést :)
f73c24e06e226e35f4dac713669de527.jpg
 
T. Naplóm.
Eltelt 48 óra az újra indítás óta. A víz kristály tiszta, remélem ez a lávakőnek köszönhető. Most így még a lámpa fénye is jobban tetszik. A szűrő lávakövébe szúrt három hajtás egészen jó bőrben van. Azt hittem ennyi idő elteltével már szedhetem is ki a kiszáradt maradványokat. Na meglátjuk mi lesz belőle :)
Leginkább az új táp hatására vagyok nagyon kíváncsi de tudom ez hetek mire valami értékelhető változást láthatok. Ha lesz egyáltalán :D
Havertól kaptam növény magokat. Azt egy kehelyben nedves talajra szórtam, lefedtem és türelemmel várok. Elvileg 3-4 nap és elkezd kikelni. Ha megtörténik akkor azt is fogom naplózni, napi képekkel, hogy lássuk a fejlődést :)
f73c24e06e226e35f4dac713669de527.jpg
Szerintem az inkább még a 48 órának köszönhető... [emoji16]

Ez milyen szűrő?
Hogy néz ki belül?
Nekem is akasztós szűrő van és gondolkodom, hogy elég hatékony-e.
Az enyémnek ilyen 3 részes kamrája van.

https://goo.gl/photos/38EL6p8ffu1qxeAQ8

Középen beszív, ott van egy kis kamra, arra tettem a szivacsot, oda mást nem is nagyon lehet.
Két oldalt meg a szűrőanyag.
Arra lennék kíváncsi, a két oldalt lévő kamra alján milyen az áramlás, mivel a rotor nem közvetlenül oda nyom, hanem az első kamra kb fél 1/3 szűrő magasságú oldalfallal rendelkezik.

A tied hogy néz ki belül?
 
A szűrő lávakövébe szúrt három hajtás egészen jó bőrben van. Azt hittem ennyi idő elteltével már szedhetem is ki a kiszáradt maradványokat. Na meglátjuk mi lesz belőle :)
]
Az lesz, hogy szépen fog nőni. Nálam a rendszeresen kinő a vízből és nagyon jól érzi magát kint is.
 
Állítólag túltápolásból nem lehet gond, csak a hiányból. De lehet ez csak GA tápra igaz, ott olvastam [emoji5]

Ez nem igazán így van.
Maximum abban az esetben, egy bizonyos határon belül, amikor a több tápot nagyobb mennyiségű, rendszeres vízcsere kíséri, mint pl. Estimative Index esetében.
De amit írtál, az úgy nem igaz. Ha igaz lenne, akkor nagyon egyszerű dolgunk lenne, mindenki öntené be a vödörnyi tápot, aztán meg csak metszene... :)
 
Szerintem az inkább még a 48 órának köszönhető... [emoji16]

Ez milyen szűrő?
Hogy néz ki belül?
Nekem is akasztós szűrő van és gondolkodom, hogy elég hatékony-e.
Az enyémnek ilyen 3 részes kamrája van.

https://goo.gl/photos/38EL6p8ffu1qxeAQ8

Középen beszív, ott van egy kis kamra, arra tettem a szivacsot, oda mást nem is nagyon lehet.
Két oldalt meg a szűrőanyag.
Arra lennék kíváncsi, a két oldalt lévő kamra alján milyen az áramlás, mivel a rotor nem közvetlenül oda nyom, hanem az első kamra kb fél 1/3 szűrő magasságú oldalfallal rendelkezik.

A tied hogy néz ki belül?
Az enyém egy Aquael FZN2. Vissza olvasva a naplómban találsz róla "nyitott" képet. :)
 
Ötletes ez a szűrőbe ültetés, szerintem bírni fogják. A vízkövet nem akartad feltöltés előtt lezúzni ????
 
Back
Oldal tetejére