1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

Kategória: 'Naplók', témanyitó: Zotya, téma nyitása: Júli 15, 2016.

1. Zotya
    Épp nem fórumozik ...

Zotya Főkertész

Tag:
    Máj 2, 2015
    Kedvelik:
    299
    Hely:
    Vaja
    Üdv a naplómba betérőknek.

06.24-én indított nano akvámat szeretném bemutatni nektek.
    A napló címe azt hivatott tükrözni, hogy sajnos minimális az az összeg amit akváriumra tudok fordítani de ebből próbálom kihozni a maximumot. Az idő pedig megmutatja, hogy ennyi pénzért milyen nano van. :)

Lássuk a technikát:

Akva: 22*22*22cm 10l. Sima üveg, átlátszó ragasztással.
    Világítás: DIY led. A test alu profilból készült. Van benne 20cm kínai akva felé való led szalag, 2*20cm sima hideg fehér led szalag és kiegészítésnek egy 1.4W Led lámpa. Napi 8 órát megy.
    Szűrés: kis kínai belső szűrő, szivacs betéttel.

CO2: Nincsen. Nagy nyomásút nem tudok megengedni magamnak. Élesztőssel kétszer is próbálkoztam nagy akiban de rosszak voltak a tapasztalatok. Instabil volt a működése és ennek köszönhetően volt mindenféle algám. Ezt a nano-t nem szeretném ennek kitenni tudatosan így kimarad a CO2.

Talaj: JBL Manado

Dekor: Vasfa

Lakók:
    2db Csoki Sakura
    1db Helena

Növények:
    Hydrocotyle Verticillata
    Taxiphyllum sp. Spiky
    Limnophila sessiliflora
    Cryptocoryne willisii
    Hygrophila difformis
    Hygrophila Polysperma
    Hemianthus Micranthemoides
    Anubias

Tápok:
    Tetra PlantaMin 5ml hetente
    Neptun növény tápsó 5csepp/nap

Indítás óta történt dolgok: Egy hét elteltével már felezni kellett a Limnophila sessiliflora-t és a nyesedékkel tudtam tovább bokrosítani a hátsó oldalt. Az Anubias egyik nagy levele sajnos megsínylette a költözést. Rossz tárolás miatt az egyik levele elkezdett barnulni illetve szétmállni. Menet közben már az akiban elkezdett hozni egy új levelet akkor gondoltam úgy, hogy a rossz színben lévő levelet levágom ne küszködjön vele tovább. Egy 50%-os víz csere volt már aztán indult vele együtt a tápozás is. Nem csinálok benne hetente vízcserét mert a melegben majd egy liter víz elpárolog amit minden nap után töltök pihentetett vízzel. Szerintem kéthetente lesz vízcsere.
    A kis kínai szűrő jól teszi a dolgát. A kimenő ágát így is folytani kellett mert akkora áramlást csinált, hogy a garnikat csapkodta az üveghez. Egy átlátszó kupakot raktam rá. Így is mozog a víz mindenhol az akiban tehát nincsen gond vele. Eddíg úgy fest, hogy az algák elkerültek remélem így is marad.

Akkor jöjjenek a képek. (Sajnos csakntelefonos képekkel tudok szolgálni). Az első képen az indítás napján készült kép, a második pedig a jelen pillanat.

Itt szeretnék még köszönetet mondani pár embernek a segítségért. :)

A talajért, növényekért: @gregfilth-nek.
    Az akváért, növényekért, lakókért: @Fabian-nak.
    A növények beazonosításáért: @ilk.balazs-nak.

Köszönöm, hogy benéztél. Jöhet hideg meleg. :)

(Szeretnék látni az akiban valamilyen vöröses növényt. Szerintetek milyen növény lenne az ami megtartható ilyen technika mellett?)

61688699a3a87e6b5b4e901a6a4b50cf. d290256aa38fc9b453a4bb24d511afba.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről

2. ilk.balazs
    Épp nem fórumozik ...

ilk.balazs Főkertész

Tag:
    Márc 28, 2015
    Kedvelik:
    621
    Hely:
    Kaposvár
    Talán a http://www.greenaqua.hu/hu/alternanthera-reineckii-mini.html -t is megpróbálhatod, hátha sikerül, bár szereti a fényt. Persze ez igaz minden vörös növényre. Ha ez nem megy, és megfelel a rózsaszín, akkor adhatsz egy esélyt a http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-cryptocoryne-spec-flamingo-in-vitro.html -nak. Nálam nagyon szép volt.

Zotya kedveli.
  3. Szella
    Épp nem fórumozik ...

Szella Főkertész

Tag:
    Júni 25, 2016
    Kedvelik:
    260
    Hely:
    Budapest, I.ker
    Üdv. Tetszik ez az összeállítás.A co2-vel nekem is ilyen tapasztalataim voltak a nagy akváriumban. Akarok én is egy nanot indítani,de én inkább gyűjtögetek és részletekben veszem meg. Garnikat akarok majd én is tartani. Úgy tudom a vörös levelű növényeknek nagy a fényigényük. Ezért nincs nekem sem.

4. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    1,764
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Nagyon jó fej kis aki. Van 2 db 100 literes aki az irodánkban én kezelgetem vannak benne vörös növények 30 wattnyi fénnyel gyönyörűen megmarad a színük. Reinickii mini szerintem nem lesz szép ilyen körülmények között de ami nekünk van az bírná.A nevét nem tudom de kivallatom és elküldöm neked a nevét. Viszont gyakran kell nyírni mert nagyon intenzíven növöget.

5. Zotya
    Épp nem fórumozik ...

Zotya Főkertész

Tag:
    Máj 2, 2015
    Kedvelik:
    299
    Hely:
    Vaja
  6. Zotya
    Épp nem fórumozik ...

Zotya Főkertész

Tag:
    Máj 2, 2015
    Kedvelik:
    299
    Hely:
    Vaja
    Okés. Várom akkor a nevét hátha sikerül kiderítened.

7. Zotya
    Épp nem fórumozik ...

Zotya Főkertész

Tag:
    Máj 2, 2015
    Kedvelik:
    299
    Hely:
    Vaja
    Egy kis UP.
    Ma volt 50% vízcsere. Megkapta a heti tápot, illetve szivacs tisztítás óvatosan.
    Növényeket kicsit rendezgettem, ültettem plusszba ahol üresnek gondoltam illetve @Greg Filth-nek köszönhetően került bele egy kevés monosolenium tenerum is. Képet este rakok a végeredményről.

8. Zotya
    Épp nem fórumozik ...

Zotya Főkertész

Tag:
    Máj 2, 2015
    Kedvelik:
    299
    Hely:
    Vaja
    f61e97c202fedc131c416ce8aaae0276.

9. Zotya
    Épp nem fórumozik ...

Zotya Főkertész

Tag:
    Máj 2, 2015
    Kedvelik:
    299
    Hely:
    Vaja
    UP.
    Lassan ismét lehet nyesni a növényeket. :) úgy fest tetszik nekik a közeg.
    Az Anubias levelét úgy fest, hogy hiba volt levágni. Lassan a levé szára kezdett sárgulni ami lassa tovább haladva már elfoja érni a rizmórát is. Ennek nem örülök de meglátjuk mi lesz a vége. Remélem, hogy megfog maradni mivel úgy látom kezd hozni új hajtást is illetve a gyökerei azok nyúlnak rendesen.
    Sajnos a szűrőt is túl jól sikerült lefolytani olyannyira, hogy meghalt. Szerencsére kettő volt belőle így gyors csere megmentett. A folytáson is alakítottam motor kímélőbbre.
    Egyenlőre ennyi.

10. Zotya
    Épp nem fórumozik ...

Zotya Főkertész

Tag:
    Máj 2, 2015
    Kedvelik:
    299
    Hely:
    Vaja
    UP!
    29 naposan így fest. :)
    A növények cseperednek szépen és bubiznak is. :) 3c4dee396079604836f78bc2c919859c.

11. Zotya
    Épp nem fórumozik ...

Zotya Főkertész

Tag:
    Máj 2, 2015
    Kedvelik:
    299
    Hely:
    Vaja
    UP!
    Ma meg volt az 50% vízcsere, alga kaparás az oldalsó üvegről. Megkapta az 5ml PlantaMin-t.
    A nagy akiban vegetáló Valisneria tövet beraktam ide hátha itt össze szedi magát. :)
    Viszont ami aggaszt az az, hogy nem találom egyik csoki sakurát sem :(

12. Zotya
    Épp nem fórumozik ...

Zotya Főkertész

Tag:
    Máj 2, 2015
    Kedvelik:
    299
    Hely:
    Vaja
    UP.
    A héten ismét megvolt a vízcsere ami most 70% volt. Leszívás előtt komoly igény volt fogkefe alkalmazására. Van barna pont alga sajnos szinte minden üveg felületen kivéve a front üvegen. Ezt nem értem miért van. Mindegy.
    Sajnos a LED világítás úgy fest kevéske lesz így ideiglenesen beteszek felé egy kompakt izzót aztán kiderül azzal jobban járok-e.
    A vízcsere alkalmával betelepítettem 5db RC-t. Amint megvolt a betelepítés jött a meglepetés. A moha közzül előtört a már régen eltüntnek hitt Csoki sakura és mint "régi lakója" az akvának üdvözölte egyessével az új lakókat. Így lesz bizony össze keveredés.
    Most már mindegy ez így marad.
    Szerintem fog változni a kinézete is az akvának jelen állapotában most nem tetszik annyira. Nem ezt szeretném látni úgyhogy böngészem erősen a netet inspirációért. Kettőt már találtam ami tetszetős.
    Növények bubiznak rendesen, fejlődnek is szépen. Világítás 8óra, neptun növénytápsó napi 5csepp maradt, plantamin pedig vízcsere után 5ml/hét. Képet most nem hozok mert semmi látványos dolog nincs.

Köszi, hogy benéztél

13. Fabian
    Épp nem fórumozik ...

Fabian Kertész szaki

Tag:
    Júli 31, 2015
    Kedvelik:
    60
    Hely:
    Nyíregyháza
    Szuper ahogy kezeled a kis nanot :) tetszik nagyon. Én restellem magam de ez az én bajom :) Viszont akkor pótoljunk, s ha megfelekla kkor adok pár red sakurát vagy RC-t meglátjuk mi lesz belőle :) A csokik szerintem kiugráltak tehát a száraz maradványokat nézegesd az akvárium körül, biztos ott lesznek.

Zotya kedveli.
  14. Zotya
    Épp nem fórumozik ...

Zotya Főkertész

Tag:
    Máj 2, 2015
    Kedvelik:
    299
    Hely:
    Vaja
    Az egyik ugye főnököm hibájából távozott. A második pedig kiugrott őt meg is találtam az akva mellett kiszáradva. A harmadik meg mint egy túlélő hős meg is van.

15. Zotya
    Épp nem fórumozik ...

Zotya Főkertész

Tag:
    Máj 2, 2015
    Kedvelik:
    299
    Hely:
    Vaja
    Sikerült ma jó áron beszereznem ezt a szép red moort. Vagyis nekem nagyon megtetszett. Ha kiforrja magát és időm is engedi hamarosan akkor átépítés következik. d504b838934e00ccb21406b8b2bdcd7e.
    Bocsi a telós képért!

16. Fabian
    Épp nem fórumozik ...

Fabian Kertész szaki

Tag:
    Júli 31, 2015
    Kedvelik:
    60
    Hely:
    Nyíregyháza
    Holnap jársz Nyíregyen?

17. Zotya
    Épp nem fórumozik ...

Zotya Főkertész

Tag:
    Máj 2, 2015
    Kedvelik:
    299
    Hely:
    Vaja
    A heti takarítás illetve a vízcsere kimaradt a héten. A multheti nagy növény tépázás után nyírni sem kell illetve újabb verzió szűrés került be. Egész pontosan a kis kínai szűrő motorját ráaplikáltam egy szivacs szűrőre. Így nagyobb lett a szűrő felület. Heti tápozás nem maradt el.
    Az új lakók megszokták a helyüket ma már mindenki az üvegen lévő algát takarította.

18. Fabian
    Épp nem fórumozik ...

Fabian Kertész szaki

Tag:
    Júli 31, 2015
    Kedvelik:
    60
    Hely:
    Nyíregyháza
    Az szuper :)

19. Zotya
    Épp nem fórumozik ...

Zotya Főkertész

Tag:
    Máj 2, 2015
    Kedvelik:
    299
    Hely:
    Vaja
    Ma délutánra már 24órája ázott a gyökér egy vödörben. Fogalmam sem volt addíg róla, hogy mi az a "színezi a vizet" amíg ma bele nem néztem a vedérbe. áldom az eszem, hogy vedérbe kezdtem meg az áztatását és nem az akiban
    Szóval ma teljes vízcsere rajta és addíg fog ázni míg nem lesz rajta tiszta a víz. Aztán jöhet az aki átépítés.

Fabian kedveli.
  20. Zotya
    Épp nem fórumozik ...

Zotya Főkertész

Tag:
    Máj 2, 2015
    Kedvelik:
    299
    Hely:
    Vaja
    Több mint 48órája ázik fa. Ma már annyira nem festette a vizet. Kizárt, hogy ilyen hamar kiadja a színt magából. Viszont annyi, hogy első felengedéskor már lesüllyedt és lent is maradt.

Fabian és Greg Filth kedvelik.

Aktuális oldal megosztása