• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

kisszsu 3. akváriuma

Szia!

Nekem is nagyon tetszik az új kompozíció,pont a két kedvenc növényemet használod te is(Staurogyne repens,Fissidens fontanus),éppen most akarom kipróbálni low-tech akváriumban,hogy a Staurogyne bírja-e csak easy carbon.Ha megengedsz egy kérdést így bemutatott akvárium nélkül és kezdőként,szóval: Nem tervezel a nagyszemű kavics helyett valami finom homokot,kicsit természetesebb?De így is nagyon tetszik félre ne értsd,Isten ments,hogy kritizáljam,a régebbi hc fára kötözésén elájultam,bár nekem lenne ilyen kézügyességem! :)
További sok sikert és algamentes éveket kívánok! :)

Üdv : Norman
 
inadsz said:
Szerintem is jobb lett így, jobbra csúsztatva és több fával. A növények megnőnek és mehet HAC-ra ;)

Köszi Dani !

Norman said:
Szia!

Nekem is nagyon tetszik az új kompozíció,pont a két kedvenc növényemet használod te is(Staurogyne repens,Fissidens fontanus),éppen most akarom kipróbálni low-tech akváriumban,hogy a Staurogyne bírja-e csak easy carbon.Ha megengedsz egy kérdést így bemutatott akvárium nélkül és kezdőként,szóval: Nem tervezel a nagyszemű kavics helyett valami finom homokot,kicsit természetesebb?De így is nagyon tetszik félre ne értsd,Isten ments,hogy kritizáljam,a régebbi hc fára kötözésén elájultam,bár nekem lenne ilyen kézügyességem! :)
További sok sikert és algamentes éveket kívánok! :)

Üdv : Norman

Szia Norman!

Hát az a helyzet, hogy sötétszőke fejjel azt hittem, hogy a homok az olyan játszótéri homok. Így inkább kavicsot rendeltem. De tervbe van véve a homok. Megyek a Terraplázára és majd ott szemügyre veszem, mert láttam az akváriumokat homokkal és hát igen, sokkal jobban néz ki.
Sok sikert az akváriumodhoz és majd szeretnénk látni a naplók között. :wave:
 
A naplók között már sajnos nem lesz,mert lassan 3 hónapja üzemel,de igyekszem a "befejezett akváriumok" között bemutatni,csak még nagyon sokat kell tanulnom :) :wave: Köszönöm a jókívánságot,igyekszem,átadom a növényeimnek is hátha lelkesebbek lesznek egy kicsit! :)
 
Sziasztok!
Szerintetek, hogy nézne ki ha a mohát leszedném a fáról és helyette, az Anubias nana-t szedném szét és azt kötözném rá?
Így annyira nem látszik de jó egy adag csücsül a fán. És akkor a gyors kötözött is eltudnám takarni. Amúgy meg teli van a tudatom a mohával, mindig találok jól elbújva az aljzaton belőle :twisted:
Gondolkoztam, hogy Anubias petite-t teszek az ágak végére, de nem találtam a shopba :geek: .
Pénteken nagy ritkításra szánom rá magam, mert elég gazos a kertem :mrgreen:
1.9.jpg
 
Szia kisszu!

Gondold át az Anubiast!
Merre mutatnának a levelei?
A nagy levelek túl hangsúllyosak lennének a finom stremmek előtt!
Több ágad is fut felfelé, közel a fényhez nem biztos hogy jól érzik magukat, hamar algásodhatnak a széles levelek!
A gyökereik viszont folyamatosan futnak lefelé, ami mondjuk passzol a mostani dzsungeles hatáshoz.

A bal oldalt egyébként nagyon üresnek érzem!
Van oda valami terved?

Üdv! A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Szia kisszu!


A nagy levelek túl hangsúllyosak lennének a finom stremmek előtt!



Üdv! A.ttila

Szia!
Igen sajnos nagyok a levelek azért gondoltam, hogy alulra és felülre kisebb levelű anubiast rakni. Nem teljesen fel kb. közép magasságba úgy már talán jobb lenne. És látszanak a stemek is hátul. Még nem tudom mit is akarok, de moha nem kell! :crazy:
 
Érdekes lenne, kicsit megtörné a hangulatot az előtéri SP Japan és a háttér között. Nekem a jobb oldalon kifejezetten bejövős. Az egyetlen gond vele, hogy túl nagy levelek jönnek és állandóan vágni kellene, hogy ne legyen túl hangsúlyos.

Petite sajnos nincs a Tropica kínálatában. Legutóbb az Anubias növényarzenáljában láttam.
Szép lenne viszont a Petite teljesen más természetű növény, mint a többi anubias fajta. Lassú nagyon és a kis mérete miatt hónapokig várhatnád, hogy rendes csokrot alkosson a tervezett helyen.

Legutóbb épp Filipe Oliveira adta fel ezzel a növénnyel kapcsolatban, mert nem győzte kivárni, hogy rendesen beinduljon. Ha még emlékszel az utolsó fás akijára, ahol ezt használta lombnak.
 
viktorlantos said:
Őööö most látom, hogy a Tropica heti katalógusában van már Petite is!

Szerdán jön a rendeléssel.

Szia!
Köszi akkor a férjem legnagyobb örömére mindjárt le is adom a rendelésemet :mrgreen: :mrgreen: , vagyis inkább írjak az info@Green Aqua címre?
 
Gerison said:
Sztijjja


Nekem egy kicsit túl zsufi a mai minimál dizájn világban de ! természetesnek hat...

Szia!
Pénteken ritkítás és akkor talán már nem lesz ennyire zsufi, nem sok időm volt most vele foglalkozni :oops: .
 
kisszsu said:
viktorlantos said:
Őööö most látom, hogy a Tropica heti katalógusában van már Petite is!

Szerdán jön a rendeléssel.

Szia!
Köszi akkor a férjem legnagyobb örömére mindjárt le is adom a rendelésemet :mrgreen: :mrgreen: , vagyis inkább írjak az info@Green Aqua címre?

Szia, dobj egy emailt az infora és intézzük. ;)
 
Sziasztok!

Tegnap rákötöztem az anubiast a fára.
Előbb sikerül kiraknom a Rubik kockát, mint amire szétszedtem az anubiast a benőtt kőről. :shock:
Ha tudom, hogy ennyi lapul az akváriumomba akkor elég lett volna 1 cserép Petite is, most 2 van a fán.
Ez a kép júliusba készült róla.
anubias.jpg


Nagy örömre, remélem meg is marad került az akváriumba életem első 2009-es tropica növény
vásárlásomból származó pogo.
pogo.jpg

és fénykorában
pogo%2Bf%25C3%25A9nykor%25C3%25A1ban.jpg


Eddig Boooooo nevelgette. :thumbup:

Volt egy kis ritkítás, de 2 hónap és megint telt akvárium lesz.
A Blyxa egy kis dobocskára ültettem, bár a képen nem látszik.
Most még szoknom kell a fát, élőbben jobban néz ki. Két hét múlva majd nyírással igazgatom, most nem bántom had regenerálódjon.
2.0.jpg


A kakukk tojás a fát súlyozza le, egy napot volt víz nélkül. :roll:
 
Még tavaly írtam a naplómba utoljára :oops:

Egy kis változás történt körülötte pár hete, sikerült lecserélnem a fámat két kisebbre.
Új növények is kerültek bele
Micranthemum umbrosum
Myriophyllum mattogrossense
Eleocharis parvula
Mindenből csak egy cserép , nincs sok időm mostanában foglalkozni az akváriummal :( .
Szépen növöget minden, remélem a mostani felállással sem lesz galiba.
Szeretnék még bele halacsokat de Fehérváron nem sok lehetőség van.

IMG_3323.JPG


IMG_3327.JPG


IMG_3328.JPG
 
Back
Oldal tetejére