• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

kisszsu 3. akváriuma

kisszsu

Kertész szaki
Sziasztok!

A 3. projektemnek szomorú története van :( :(. Sajnos a pézsmateknőseimet szét kellett választanom.
A helyi díszállat kereskedésben vettem nekik akváriumokat, és hát persze körbe is néztem. Akkor
láttam meg egy halom Red-Moorfát az üzletben. Gyorsan ki is választottam a legkisebbet ami jó az akváriumomba
hát ha valamikor olyan késztetést látok, hogy átalakítsam az akváriumot.
A tápok fogytán voltak és már nagyon elszerettem volna menni a GA Shopba is, így jó kis indokot találtam magamnak arra,
hogy elkezdjem az átalakítást. :oops:
Maradt az aljazat és a technika, csak pár növény és a fa új.
Mivel a shopba nem kaptam mohát (elfogyott a Terraplázán) amit a fára tudtam volna kötözni, a hc ültetése közbe
eszembe jutott, hogy megpróbálom vele, ha nem jön be akkor majd rendelek mohát addig se csupasz a fám. :oops:
Az akvárium Február 16.-n lett átalakítva, másfél hetes. tegnap kitakarítottam a szűrőt, holnap vízcsere és egy
óvatos nyírás a HM-en.
Az akvárium mérete 60*30*30 cm 54 l.( Sokan kérdezték, hogy akkor most mennyi akváriumom is van ami növényes.
Sajnos csak ez az egy de mivel már 2. naplómnál így kezdtem a címet most már nem fogok változtatni.)Bízom benne,
hogy jó pár év múlva lesz 11. is, és Ti és sokan mások is olvasni fogjátok.
Szűrés:
Eheim Professionel 2224, Substrat Pro,Matrix, szívacs, perlonvatta,Seachem Purigen.
Világítás:
Hagen armatúra 2*24 Watt.
Co2:
2kg palack. Papillon reduktor - nyomáscsökkentő szelep, mágnes szelep, dazs buborékszámláló, diffúzor.
Tápozás:
macro és micro EI szerint, + easy carbo 2ml, Easy Life Fosfo 1 ml
Vízcsere:
heti 50%
Aljzat:
Tropica Növény táptalaj - 2.5 liter
ADA Aqua Soil Africana -9 liter
Növények:
Anubias barteri var. nana
Echinodorus tenellus
Hemianthus callitrichoides cuba
Pogostemon helferi
Hemianthus micranthemoides
Hydrocotyle sibthorpioides (maritima), elég sok kishajtás látható már
Rotala wallichii, rajta is sok új hajtás van
Halak:
Galaxy razbóra
Törpe szívóharcsa
Neon
Garnélák:
Amano
Red Sherry
Neocaridina heteropoda

IMG_2482.JPG

IMG_2483.JPG

IMG_2484.JPG

IMG_2484.JPG


Remélem 2-3 hónap múlva mindent benőnek a növények.
 
hmm ez izgalmasan indul. Kiváncsian várom a folytatást. A HC a fán nagyon jól néz ki, reméljük sikerül megtartani ilyen formában. :thumbup:
 
WOW, nagyon jó a fa választás és az elhelyezés is, ügyes vagy nagyon! :thumbup: :clap: ;)
Szokatlan a HC a fán, de így tényleg jól néz ki! ;) :cool:
 
Szép a fa, és az egész elrendezés. Szokatlan de jól néz ki a hc a fán, mivel kötözted oda? Jól néz ki az egész. ;)
 
Köszi fiúk :wave: !

inadsz said:
Szép a fa, és az egész elrendezés. Szokatlan de jól néz ki a hc a fán, mivel kötözted oda? Jól néz ki az egész. ;)
A hc-t damillal lazán kötöztem a fához, nem szorítottam nagyon rá :oops: .

IMG_2473.JPG

Innen leválasztottam két darabot , nincs toldozva foltozva egy-egy darab van mindegyik ágra felkötve. Az első napokban volt egy rész ami feljött az kiszedtem azóta tartja magát.
 
nagyon jól néz ki a HC a fán Amano papának át kéne küldeni ezt az újítást hátha :D
 
Nagyon jól néz ki az aki, a helferei és a Hc is jól mutat. Kíváncsi vagyok megmarad e a hc a fán.

A vödörben a hc honnan van és kb hány cserép? ;) Gondolom szétszedted kisebb darabokra.

Hajrá! :thumbup:
K.
 
Szia!
A hc-t még júniusban vettem mikor elindítottam a 2. akváriumot, ha jól emlékszem 2 cseréppel. Azóta ez a második alkalom, hogy felszedtem először novemberben. Nem szedtem szét kisebb darabokra csak amit beültettem. A többi új gazdákra talált, remélem mindenkinél jó fogja magát érezni. ;)
 
kisszsu said:
Szia!
A hc-t még júniusban vettem mikor elindítottam a 2. akváriumot, ha jól emlékszem 2 cseréppel. Azóta ez a második alkalom, hogy felszedtem először novemberben. Nem szedtem szét kisebb darabokra csak amit beültettem. A többi új gazdákra talált, remélem mindenkinél jó fogja magát érezni. ;)

Értem, szóval saját termesztés :D grat!
 
Nagyon tetszik, de komolyan!
Ezt a HC-s dolgot már én is kiötlöttem egyszer magamnak (a moha közé ragadt szálak kapcsán), gondolván mennyivel szokatlanabb egy aljnövényt fára tenni, végtére is fordítva (moha a földön) milyen jól működik. (Ezutóbbira egyébként is rogyásig van példa) Kíváncsi leszek, hogy mire sikerül jutnod a növesztésével. Ha jó lesz és egyszer szétszedem a saját medencémet, én is befuttatok vele egy kisebb erdőt :)
Gratula! :thumbup:
 
Sziasztok!

Holnap lesz 4 hetes az akvárium.
A növények növekednek, a HM-t már kétszer megnyírtam meg a HC-t a fán, a talajon még nem kell.
A tápozás 2 ml macro, micro, carbo, 1 ml PO4, heti 50 %vízcsere után 8 csepp phyton- git, alga csak az üvegen.

IMG_2499.JPG


IMG_2506.JPG


IMG_2508.JPG

Rotala wallichii 4 hét alatt megduplázódott vagy még több is lett, most már nem sokára bokrosodhat is :mrgreen: (sok oldal hajtás van már rajta.) Az áramlástól szegény elég részegen áll, majd ha kicsit dúsabb lesz megnyírom.

IMG_2509.JPG

A Hydrocotyle is szépen növöget.
A fás HC teli van kis garnélával, terjed ő is, csöngenek a kis indák.
 
Az első kép az nagyon fullos, nagyon jól eltaláltad a szineket!!! ;) :thumbup:
S hogy a HC a fa hátán is megél!! :eek:
Gratula, nagyon szép munka!! ;)
 
Nagyon szépen alakul. Tök jó, hogy viszonlyag egyben lehetett tartani a HC-t. Nagyon szép így a fára növesztve. :thumbup:
 
Nagyon szuper. Jól néz ki nagyon az aki, szép a fa és rajta a HC. Nekem így tetszik hogy elől nincs semmi gyep, csak foltokban, így a legnagyobb hangsúly a fán van.
 
Grat, nagyon szép az aki! ;)
Éjszakára húzd fel a Lilly-t, hogy eltűnjön a víz tetején lévő hártya.
 
Köszi mindenkinek örülök, hogy tetszik az akváriumom :angel: (a hétvégén jön az anyósom ebédre remélem neki is tetszeni fog :ugeek: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ).
Ok, Lilly-t felhúzom, köszi.
 
kisszsu said:
(a hétvégén jön az anyósom ebédre remélem neki is tetszeni fog :ugeek: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ).

Ha nem akkor a halakkal fog vacsorázni. (ebédelni) :lol: :lol:
 
Back
Oldal tetejére