• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Japó stílusban III.

Köszi fiúk!
Igen kevesebb a fény, ez még nem egy felpörgetett akvárium, amolyan low light akvárium co2 támogatással. A lámpát tudom bővíteni de nem akarom, jó ez így olyan nagypapás tempóban növöget minden. Heti 1 max 2 alkalommal kell foglalkozni vele, szépen növöget minden, és ha kimarad valami okból a vízcsere akkor sincs tragédia. Az üveg csere még várat magára a legolcsóbb sima élcsiszolt ajánlathoz képest az álom opti 5x árban van úgy döntöttem egyenlőre ez marad :) és később cserélek. Majd 30 éve van akváriumom nem is nagyon tudnám elképzelni, hogy nincs ez az üveg kb 20 éves kicsi vízkő azért látszódik van pár karc itt ott, nem vészes keresni kell szóval tudok vigyázni a dolgaimra. Ezért úgy döntöttem opti lesz van egy 40literes kicsi ilyen üvegből, meggyőző a különbség a simához képest egy kicsit később de csere lesz. :)
 
7. nap
Volt egy vízcsere hétfőn, + letakarítottam az üveget belülről mert arra nem volt energia ültetés után, rászáradt spriccelgetés nyomai látszódtak elég zavaró volt számomra :) most patent. Próbálgatom a lily-k elhelyezését, hogy megfelelően körbejárja a szigetet a víz. Növények nőnek, növögetnek, alga egyenlőre nincs, az új fa taknyol kicsit ezért bekerült 1 Gyrinocheilus aymonieri.

IMG_7267.JPG
 
Hú, azért látszik, hogy hasasodik az aki. Az asszony tuti folyton ezen parázna, ha ez az aki nálunk lenne. :D
De ettől függetlenül továbbra is kedvenc! :)
 
Hú, azért látszik, hogy hasasodik az aki.
Hát, kíváncsi lennék, hogy élmerevítő mellett hogyan tud hasasodni. @Tomi ezt meg is tudja mondani, ha az aki két sarkához illeszt egy megfeszített cérnát.
Szerintem amit látunk az inkább a kép szélénél fellépő torzulás lehet. Igaz, hogy magas, igaz, hogy hosszú, de azt élmerevítő azért teszi a dolgát.(y)
 
@Pecás Kicsi hasa azért van, de nem számottevő, persze látni szabad szemmel is :) az objektív meg még rásegít. Amikor feltettem a képeket én is ránéztem hogy mi a szösz van :)
@Molroth Azt kell mondani, ez így természetes minden akvárium ilyen:), ha cserélni akarod az üveget akkor meg centivel kell hadakozni fényképen mutogatni az eltérést. :)
 
Szerintem ennyi nem vészes, az én 180-asom is hasasodik ennyire. Igaz, az 8-as üvegből van, lehet hogy 10-esnél még ekkora se lenne.
 
Hát igen, ekkoráknál egy keresztmerevítő lenne a megoldás, az viszont nem egyszerűsíti a berendezést...
 
Nekem egy 300 literesem van 8-as üvegből (100x50x60), de csak a front közepén érezhető némi görbület. Dupla vastag a hosszmerevítés, de azért sokszor nézegetem :D
 
Nekem egy 300 literesem van 8-as üvegből (100x50x60), de csak a front közepén érezhető némi görbület. Dupla vastag a hosszmerevítés, de azért sokszor nézegetem :D

Nekem is pont ez a méret van, csak 10-es üvegből csináltattam, alul fölül kétoldalt hosszmerevítéssel (felül az üvegtető miatt dupla van). Így azért elég stabilnak érzem. Bocs az OFF-ért!
 
Nagyon tetszik, ötletes a scape(y)
Kedvencem a felszíni hőmérsékletet mutató floating thermometer ;););)(y)

Köszi! :) Csak amikor feltettem a képeket akkor tűnt fel hogy meglógott a hőmérő, lecseréltem a tappancsát de úgy tűnik kicsi lett és útra kelt. Egyébként ez egy 30 éves orosz darab szerintem nem sok úszkál már a társai közül.
 
Nagyon ütős lett ez az akid is! (y) Gratu! Valamiért a szemem mindíg azon a középső világos ágon állapodik meg . . . én lehet, hogy kivenném. :angelic:
 
Back
Oldal tetejére