• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bárka

Tomi

Főkertész
Legjobb napló
Sziasztok, üdv mindenkinek!
Rég nem posztoltam ide, nem nagyon volt mutogatni való akváriumom, hacsak a szó szerinti zöld kocka nem az. :) A nyár közepe táján elengedtem mindkét akváriumot had sodródjanak a maguk útján, aztán decemberben karácsony előtt szét kellett szednem mindkettőt, mert bútorokat cseréltünk a nappaliba. Mint említettem két akváriumot gondoztam eddig egy 40-es kis nanót és egy kicsit nagyobbacska 375 literest, az utóbbi megszüntetésre került a picit viszont amolyan Noé bárkájaként berendeztem, amolyan kis növényes menedéket. Szóval ennyi kis bevezető után rátérek a lényegre, a kis nanó nem lett high tech, bár minden van itthon a cél egy kicsit lassabb könnyen karbantartható akvárium volt.
Szóval az összeállítás a következő lett:
-GA opti akvárium 40x30x30 40 liter
-Világítás: Up Aqua Pro LED P 45 lámpa 20W 8óra világítási idő.
-Szűrés: Tetra ex 1200 2liter mátrixtrop+6liter ADA Bio-Rio üveg 13 csövezés kb félig fojtva a saját csapjával + Odyssea Clean 100 felszínleszívó napi 4x fél óra.
-Tápozás GA Mikró Makró + Easycarbo 2-2-2 ml Marine magic dosing pumpával, lámpa kapcsolás előtt 1 órával adagolva.
-Vízcsere csapvíz 50%/ hét
-Talaj+dekor használt Environment 7 liter, folyami homok 3 liter, fenyő ágak gyökerek, pár kisebb szikladarab.
-Növények Anubias barteri var. Nana petit, Cryptocoryne wendtii, Microsorum pteropus, Hemmianthus micranthemoides, Hemmianthus callitrichoides cuba, Hydrocotyle Tripartita Japan, Bolbitis heudelotti, Riccardia chamedryfolia, Rotala rotundifolia
-Halak élőlények Neocaridina Heteropoda Wild, Amanda lazac 4,Serpa lazac 3, egy Páncélos harcsa és egy Aymonieri sárga változat, Hólyagcsigák, és Helena csigák.
AulkZz8W2s7twICrPfegicf5pLDRCghMHQfUNM4audSGQmzzcS1bEHuGKxmuDh_s8eJ5-NLNwsfus9ix2d=w1315-h877-no.jpg
Folyt köv...
 
Szia!
Mikor rátaláltam a fórumra (jó pár éve) döbbenetem, ámulatom először a "Japó stílus"-tól lett. Az volt nekem AZ AKVÁRIUM.;)
Azért kíváncsian várom a "kis tesót" is.(y)
 
Utoljára módosított:
Amikor pedig én kezdtem ismerkedni az akvarisztikával az inspirációm a Szent Vid volt.:) Persze nem tudtam még csak hasonlót sem összehozni, de nagyon sokat nézegettem.(y)
 
Meg kell védenem ő a legjobb kertész :D sapi ide vagy oda! :)

Nagyon örülök, hogy sikerült inspirálni valakit jó ilyet olvasni!
Nálunk is örök kedvenc a kis kertész gatyás.
De még egy oldal sem lett tele a naplódban Én meg trollkodok,bocsi [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Szóval a folytatás. A növények halacsok vödörben várták sorsuk jobbrafordulását, a nappaliban még nem volt minden bútor összerakva, nyakamon volt a karácsony, a cuccaim jó része dobozokba, az ünnepek alatt és közt is dolgoztam, és mindezek mellé egy jó kis megfázást is összeszedtem. Nem túl ideális volt a helyzet, nagyjából azért tudtam mit szeretnék összedobni, csak kedvem időm nem volt. :) Már említettem, hogy egy kis növényes zent akartam összedobni ami elketyeg szép lassan akár magában is. Szeretem a fás, homokos patakparti hangulatú akváriumokat ezért egy ilyen elrendezés motoszkált a fejemben. Pár éve már akvarizálok ezért van itthon ez az, többnyire kirándulások alkalmával gyűjtött ágak kövek, az itt felhasznált fenyő gyökérről amikor megtaláltam tudtam, hogy egyszer építek köré egy kis kertet. Na de sokat írogatok jöjjenek a képek:
bCJQ3-yPM6TDjbMwKLGcN2uYbJD5SvDm9GZ6-ibN9aJkRHmBWvIfwWbdSqoMiEpDKTT78tph41iOWj9kVF=w1315-h877-no.jpg

tcoMJMvTpWoNUF-HOhWx6uDfAkRYxf2LqpFoWhwkD1qjO-w0ZaO3e7xPIaOEo1acl1bAPgqhfGy5L7uekN=w1315-h877-no.jpg
Itt még jónak tűnt vagy csak inkább végezni akartam...
Növényekkel vízzel:
JNVeJXwcqaeoHi7CQdHvqQDkQ98b0Xi_RJ2fc1vTegw_dYmp2WRxLX4h3YV5GwiECFP5vO-nq_kmg6qZP9=w1315-h877-no.jpg

-xoUsYoSQsGC0u_ojReLgpzMI0kQgXoSHNCBArdngQ-Ilth9RYJ3t-61b5nUQAzuuuKoNhxjj3qYnZ6MUm=w1315-h877-no.jpg
Folyt. köv...
 
Szia Tomi!

Sokan csüngtünk annakidején a naplóidon, várva az újabb bejegyzéseket, főleg a képeket!
Páran azóta is itt vagyunk és reménykedünk, hogy egyszer hasonlót alkothatunk mint Te, ami másokat inspirál.
Sajnálom (A.ttila) hogy bontanod kellett a medencéidet, de néha vissza kell lépni egy időre, hogy ismét valami nagyot alkothassunk!
"Egy szó mint száz" örülünk az új naplódnak!

AmegA
 
Szia Tomi!
Én is csak csatlakozom az előttem szólókhoz, nagyon vártam már,hogy mikor bukkansz fel egy újabb naplóval. A Japó stílus nekem is alapmű, mondhatni kötelező.
Megkérdezhetem, hogy helyhiány vagy időhiány miatt kellett a nagy akvát bontani?
Berendezed újra vagy csak a nano marad?
 
Két kérdésem lenne egybe fűzve: Szükséges/szabad ennyi carbo-t adagolni?
Nos ez jó kérdés, eddig nem tapasztaltam semmilyen hátrányát.
ADAGOLÁS Az adagolási számológép Excel formátumban letölthető a weboldalunkról. Gyári adagolás: • Kevés növény - 1 ml / 50 liter / nap •Sok növény - 2ml / 50 liter / nap • Green Aqua által javasolt adagolás (heti 50% vízcserék mellett) - 1 ml / 20 liter /
Megjegyzem 52 liter bruttó vizem van az akváriumban és alatta lévő szűrőben, a halak rákok csigák látszólag jól vannak. A garnélák bepetésedtek kicsit még nem láttam de lehet nem is fogok a halcsok szeretik a friss húst, bár ha minden terv szerint alakul akkor lesz rejtekadó erdő ahol felcseperedhetnek az apró rákocskák.
 
Köszönöm srácok! Most önelégült vigyorral megyek a dolgomra! :)
Szóval a nagy akváriummal az a helyzet, hogy át kell adnia a helyét egy másik projektnek. Mindig lenyűgözött a tengeri élővilág, de mindig valami miatt nem vágtam bele hely, idő, pénz, stb. Most kénytelen voltam leüríteni a nagyot, mivel szekrénye is áldozatául esett a bútorcserének ez megadta a kezdő lökést, és elindult a lavina. :)
 
Itt a következő rész, :) az elmúlt 3 hét történései röviden.
Az első héten dög voltam, nem volt erőm lemenni a pincébe felhozni a Tetra 1200 szűrőt kipucolni leszűkíteni a csövezést. Mert előre elgondoltam, ha már van itthon akkor használom.
Előzőleg Ehem 2013 vitte az akit de mindig kicsinek éreztem, gyakran kellett pucolni. Szóval az akvárium az első másfél hetében szűrő nélkül üzemelt, csak 2 naponta cseréltem 10 liter vizet. Ez így alakult, kicsit tartottam tőle hogy jól bedurran de nem, pedig a fény az elejétől rajta van. Némi fonal alga és staghorn alga jelentkezett ugyan de ez 40 literben egy csipesszel simán orvosolható volt.
Szóval valamikor Szilveszter előtt kapott szűrőt az akvárium. Összeguberáltam némi szűrőanyagot szigorúan csak ami itthon van alapon. Alsó rekesz Mátrixtrop a többibe Ada Bio-Rio került illetve a felső rekeszbe bepréseltem 250 purit + 250 aktívszenet perlont. Tartottam tőle hogy nem tudom lefojtani a szűrőt annyira amennyire nekem kell, de nagyon rugalmas a Tetra jól viseli a fojtást, szépen hangtalanul dolgozik.
Január első hete szünet, elutaztunk pár napra az akvárium az Anyósomra maradt, őtőle nem várhatom el, hogy vizet cserél szóval itt volt az idő átállni a heti vízcserékre. Közben érett a gondolat,hogy a jobbos vízből kinyúló ágnak mennie kell, hazaérkezés után megejtettem az amputációt. És konstatáltam hogy bejelentkezett némi ecset alga a szűrő beömlővel ellentétes oldalon valamit a homok is szép ződ lett :) Ecset alga ecsetelve :D carbóval szűrő kicsit jobban lefojtva, homok porszívózva egy csipet extra KH2PO4 adagolva.
A víz tetején némi hártya jelentkezett, nem találtam a szűrő befolyó ágára aplikálható felszínleszívót az Ehem motorost kifejezetten csúnyának tartom ezért Ody hasonló akril megoldása mellett döntöttem. Napi 4x megy fél órát a felszín gyönyörű, plusz úgy állítottam be, ha megy nagy vihar legyen a felszín alatt. Így elértem,hogy szépen fellegyezi a mulmot onnan is ahol egyébként megülne.
Valamikor ekkortájt üzemeltem be a dózispumpát is, enélkül van élet, de így azért egyszerűbb, a napi rutin.
És akkor pár kép a lakókról és az akkori állapotokról:
khhDZMQYu790rNm_KwZTrvgn4i3nSc2QoGqft-LDDOvtlo98pOJIs8jRtqpLx4MVvLnuYFS4EL_qJ7shPF=w1315-h877-no.jpg
E-AV6J6DJ4ncPioVQz7XuzvCnSjJRqIS--mP1UXoKGAIkGL3Tsm_HeDH3BN6e7w8R4Jc6DM2MrFhZC7WZj=w1315-h877-no.jpg
WDQDP2y0sFnmjzhqhi_Bmw81X7K5kA7yzR3_sc0URnVvJR0LVlzd7N8X8jPS7BvskvM9osOHuq24gKvU1F=w1315-h877-no.jpg
6GdhEUmoTebG94pqPkaUk-UswVxCJ67yqo80nsnxWDpXgmmxbhnjVaFdi_zUurjC4PIrDEZIh4zp6nhOOR=w1315-h877-no.jpg
rcOquk1ksgMheVNsRuLl8SZOWT1GjWvn3L0MqOJQa_IGXaILJOnv9ZzWtWwiSx6sB1wb8vcF8dIRKy_TfD=w1315-h877-no.jpg
XkwUp4eWCwPtizC6HXBtudXJe9Al6sIlFzQvZZC1YcSPFuFa-2uXS6bX2KW7R5DqcBcFlMY-mPL-nwSlAE=w1315-h877-no.jpg
 
Szóval a nagy akváriummal az a helyzet, hogy át kell adnia a helyét egy másik projektnek. Mindig lenyűgözött a tengeri élővilág, de mindig valami miatt nem vágtam bele hely, idő, pénz, stb. Most kénytelen voltam leüríteni a nagyot, mivel szekrénye is áldozatául esett a bútorcserének ez megadta a kezdő lökést, és elindult a lavina. :)
Szia Tomi. Ha mar naplozol, esetleg a tengerirol is indithatnal egyet. Sztem tobben is vagyunk itt, akiket erdekelne.
 
Back
Oldal tetejére