• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Japó stílusban III.

Tomi

Főkertész
Legjobb napló
Nos a név választás még mindig nem az erősségem, ezért folytatódik a történet talán nem laposodik el mint a filmeknél szokott.
Nyár óta halogatom a nagy akvárium újraindítását, aztán így december elején nyakamba szakadt egy lazább hét.
Konkrétan 1 nap kellett bemennem :) na mondom itt az alkalom nem kell kapkodni,
csak nyugisan ahogy szeretek molyolni az akváriummal, újraindítom.
Dekorok nem változtak az előzőhöz képest lényegesen 1 + kő és 2darab fa került be 1 fa meg ki. A téma is maradt köves fás, meg talán kicsit nagyképűen rámondhatom nature vonalat követve alakítom ki, a mester után szabadon.
Szóval a száraz adatok a rend kedvéért:
Indítva: 2014 december 3.
Méret: 375 liter 100X50X75cm
Világítás: 6X 18 Watt T8 8óra, + 150w HQI 7 óra
Szűrés: Tetratec ex 1200 2x
Tápozás: Mg táp. + nagynyomású co2
Dekor: Akácfa ágak és tuskók, sziklák, homok.
Aljzat: kavics 2-7 mm emelésnek, + 15l Oliver Knott talaj ebből 3 liter új a többi használt.
Növények: Anubias barteri var. Nana petit, Cryptocoryne wendtii, Microsorum pteropus,Taxiphyllum barbieri, Micranthemum umbrosum, Hemmianthus micranthemoides,Hemmianthus callitrichoides cuba mutatóba,
Rotala rotundifolia, Sagittaria subulata, Bolbitis heudelotti, Micranthemum Sp. Monte Carlo, Hydrocotyle Tripartita Japan, Fissiden Fontanus, Riccardia chamedryfolia
Halak: még nincsenek
Garnélák: Neocaridina Heteropoda Wild 60+ darab

Kezdésnek bontás reggel 8tól este 9ig tartott közben persze volt ebédszünet :) na meg nem is kapkodtam, de estére ez lett a látvány:
IMG_7239.JPG


Határozott elképzelés nem volt, kavarogtak a fejemben a nyári túrázások alkalmával látott képek, pakolgattam kicsit a köveket, fákat és végül egy szigetes formánál maradtam.

IMG_7243.JPG


A kövek közti réseket kisebb szikladarabokkal ékeltem ki majd kb 35 liter kavicsot töltöttem be talaj emelésnek erre szúnyoghálót terítettem majd JBL táptalaj és a Knott talaj jött alulra használt felülre némi friss.

IMG_7244.JPG


Az előtér homokos lett sima folyami homok szép világos szürke színű. Nem nagyon fényképeztem ezért már csak feltöltés utáni kép van ültetésről külön nincs de ez lett a végeredmény:
IMG_7248.JPG


Bírom a savazást úgyhogy jöhet :)
 
Nos a név választás még mindig nem az erősségem, ezért folytatódik a történet talán nem laposodik el mint a filmeknél szokott.
Nyár óta halogatom a nagy akvárium újraindítását, aztán így december elején nyakamba szakadt egy lazább hét.
Konkrétan 1 nap kellett bemennem :) na mondom itt az alkalom nem kell kapkodni,
csak nyugisan ahogy szeretek molyolni az akváriummal, újraindítom.
Dekorok nem változtak az előzőhöz képest lényegesen 1 + kő és 2darab fa került be 1 fa meg ki. A téma is maradt köves fás, meg talán kicsit nagyképűen rámondhatom nature vonalat követve alakítom ki, a mester után szabadon.
Szóval a száraz adatok a rend kedvéért:
Indítva: 2014 december 3.
Méret: 375 liter 100X50X75cm
Világítás: 6X 18 Watt T8 8óra, + 150w HQI 7 óra
Szűrés: Tetratec ex 1200 2x
Tápozás: Mg táp. + nagynyomású co2
Dekor: Akácfa ágak és tuskók, sziklák, homok.
Aljzat: kavics 2-7 mm emelésnek, + 15l Oliver Knott talaj ebből 3 liter új a többi használt.
Növények: Anubias barteri var. Nana petit, Cryptocoryne wendtii, Microsorum pteropus,Taxiphyllum barbieri, Micranthemum umbrosum, Hemmianthus micranthemoides,Hemmianthus callitrichoides cuba mutatóba,
Rotala rotundifolia, Sagittaria subulata, Bolbitis heudelotti, Micranthemum Sp. Monte Carlo, Hydrocotyle Tripartita Japan, Fissiden Fontanus, Riccardia chamedryfolia
Halak: még nincsenek
Garnélák: Neocaridina Heteropoda Wild 60+ darab

Kezdésnek bontás reggel 8tól este 9ig tartott közben persze volt ebédszünet :) na meg nem is kapkodtam, de estére ez lett a látvány:
IMG_7239.JPG


Határozott elképzelés nem volt, kavarogtak a fejemben a nyári túrázások alkalmával látott képek, pakolgattam kicsit a köveket, fákat és végül egy szigetes formánál maradtam.

IMG_7243.JPG


A kövek közti réseket kisebb szikladarabokkal ékeltem ki majd kb 35 liter kavicsot töltöttem be talaj emelésnek erre szúnyoghálót terítettem majd JBL táptalaj és a Knott talaj jött alulra használt felülre némi friss.

IMG_7244.JPG


Az előtér homokos lett sima folyami homok szép világos szürke színű. Nem nagyon fényképeztem ezért már csak feltöltés utáni kép van ültetésről külön nincs de ez lett a végeredmény:
IMG_7248.JPG


Bírom a savazást úgyhogy jöhet :)
Nekem ez nagyon tetszik!
Kíváncsi leszek a folytatásra.
 
Nagyon szép lett! Iszonyat jó lett a lejtős sziget (y) Reméljük megmarad! Halak újak lesznek? Vagy maradnak a régiek? Emers rész megint lesz a "fa végen"?:)
 
Nagyon jó lett szerintem. A scape nagyon természetes már így is, ennyi növénnyel, milyen lesz, maj d ha beindulnak! Jól ki van használva ki az akvárium magassága is. Gratu!
 
Hát ez újfent olyan igazi Tomi-s lett, ha megengeded, hogy így fejezzem ki tetszésemet.
Ezek a kövek és az elrendezés amit összeállítasz mindig azt az érzést keltik bennem, hogy én már jártam ezen a helyen, valahol Kőszeg körül a hegyekben. :)
Természetes és érdekes módon egyedi, annak ellenére hogy ez a középre rendezett sziget kedvelt elrendezés.
Biztos találok majd valami indokot, hogy megnézhessem élőben! :)
 
...ja és a jobb oldalon kiálló szikla zseniálisan teremt egyensúlyt a bal oldalon lévő gyökerekkel, miközben izgalmassá teszi a "szigetet"!
 
Tomi,ez is pazar lett,nagyon megerte ujrainditani [emoji6] A kovek texturaja nagyon adja a hangulatot,es a fak is nagyon hangsulyosak [emoji106]
 
Köszönöm!
A kérdésekre sorban válaszolok. A halakat még nem tudom van még 8 császárlazac az 50 es csapatból a többit sikerült elajándékoznom, amennyiben elviszi még valaki a maradékot, akkor más halak lesznek, ha nem akkor maradnak. Ezzel csak az a baj, annyira szaporák, hogy jövő év végére megint 50db lesz tehát nem nagyon lehet más hal. Épp tegnap néztem van az akváriumban kettő ivadék olyan 1mm körüliek még szikzacskóval közlekednek, szóval nem tudok szabadulni tőlük :) . Elsőre nem terveztem emers szigetet de az egyik fa kikandikál a vízből, és ez olyan csábítás aminek nem tudtam ellenállni. :) A kövek felénk teremnek Kristályos pala a neve. Laci nem kell ürügy gyere nyugodtan, amikor időd engedi, mindig szívesen látlak.
 
Ajj bitang jó lett!!! Nagyon passzolnak a dekorok egymáshoz és nekem külön vizuális élmény a homok. Full naturális az egész(y) ...én is éppen uj scapeet szeretnék összerakni és gondolkodtam a szigetes elrendezésen, nos rám a te szigeted eléggé inspirálóan hatott :) köszi az élményt és várjuk a folytatást...
Ja és a névválasztás: szerintem már megérdemelne egy másik nevet bár méltó utódja az előzőeknek. ha nagyon nem megy gondolom a kertész-kollégák szívesen segítenek benne :)
 
Szia!
Nagyon inspiráló az akváriumod, pláne hogy én is egy nem szabvány méretű medence indítása előtt vagyok. Az enyém 100x40x60magas. Eleinte próbáltam megszabadulni tőle, féltem belevágni a magassága miatt, de ez most nagyon megtetszett. Le a kalappal, nagyon tetszik!;)
 
Jó lett(y) Mi több, nagyon jó(y)
Bal hátra árnyéktűrők kerültek? Ott mintha érzékelhetően kevesebb lenne a fény...
 
Szép sziget lesz ebből, ha beindulnak a növények. Bár a hardscape is jól sikerült. Ezek szerint maradt a régi üveg. Vagy az egy másik projekt lenne?
 
Back
Oldal tetejére