• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bárka

A skimmerben gyári töltetet használsz? Esőztetővel, vagy csak natúr?

Igen, gyári töltet ahogy néztem nem is lehet nagyon variálni, nem tettem fel az esőztetőjét a frontüvegnek van állítva a csupasz csonk. Belső szűrőnek nagyon kompromisszumos megoldás lenne, kicsi a szűrő felület és ráadásul nagy az áramlás is, szóval csak mechanikai szűrést végez. skimmernek pöpec, nem is értem miért nincs a GA-ba.
 
Valahol január első hetében, normalizálódott a kis akvárium körül minden, és kezdtek meglódulni a növények. Azóta csak takarítás van illetve 1x már nyesegettem itt ott pár hajtást levelet. Ha a macska nem pancsolónak nézné az a teknőt sok dolgom nem lenne de így napi szinten törölgethetem a vízcsepp foltokat az üvegről.
Pár kép az elmúlt hetekről:
aVS0UA6CRem2JwdzmXYqz428TZHTnJIKLw1LquRnutYPYudD9SVUBqC1klELDJMDtQ4aKKRupshnLPBUbk=w1315-h877-no.jpg
JV8gQopBO5y6kP8wMSeLqD6xz-0RDXOEw9h2C1nHqGuPW3k-9wco9c0a6WiSlVO_UmgiS_u24_Mh-r2w3k=w1315-h877-no.jpg RrSQbrRDHnp-7RRA0fq1OSAqS2pHlib92r1cq4w0-gvLZMq4iVk_RNdqvU2aF6eUzzVlGf3COvqFeQ7gGW=w1315-h877-no.jpg EqA7zqqFF_2RIhix70PB8P_5X8uSC7R9ZTuSIZLcHAkQfHNSkNMztbsQGiOcPvRDkSskIx8vYLN4LMokM2L=w585-h877-no.jpg EnjXiyACLu95gGqyNV_12liHbxTuegF8LBQLz6TFvIv3T_r3MA6kFb82dKIJy46qcZjq1Og37eEOXUosAi=w1315-h877-no.jpg FYCfMhW9uwl2NbgRsYg4Ey_merJ9q_xjnR5-XBXmD8lH2Ump3GVhG38j0NzpWMGst0c93TgkXuQcGgYAuw=w1315-h877-no.jpg
 
Szép és profi akva ez. A kis ággal még vannak későbbi terveid? Most még nekem eléggé kilóg.
Megint átnyálaztam a japó naplóid, ha már fel lett ajánlva. Az optikai elégedettség, amit kiváltott belőlem. Viszont ami szemet szúrt, hogy tetra 1200-essel szűrted a nagy akvát? Manapság legalább 2 db lenne belőle az "elfogadott", mégis szépen muzsikált a képek alapján.
 
Szép és profi akva ez. A kis ággal még vannak későbbi terveid? Most még nekem eléggé kilóg.
Megint átnyálaztam a japó naplóid, ha már fel lett ajánlva. Az optikai elégedettség, amit kiváltott belőlem. Viszont ami szemet szúrt, hogy tetra 1200-essel szűrted a nagy akvát? Manapság legalább 2 db lenne belőle az "elfogadott", mégis szépen muzsikált a képek alapján.

Van, akarok még növényt. A nagy Itt még két belsőszűrővel ment ;) lehet így is...
 
[...] Eddig két szekrénnyel gazdálkodtam, de új agymenésemnek köszönhetően a másikba egy szűrő akvárium lesz így ide szorult miden kis vackom + az akva gépháza is egyben.

27840551913_43553c2545_b-jpg.14511.jpg

Elsőre úgy tűnik, mintha a káosz és a rendezettség köztes állapota uralkodna. Persze te tudod, mit hol találsz! :)
Mindezektől függetlenül nekem nagyon tetszik a fotón látható elrendezés! (y)
Érdekelne, hogy sikerült eddig eljutni? Honnan jött a kis polcok ötlete?
 
Milyen fényképezővel lehet ilyen kevés fény mellett, ilyen szép képet csinálni? Vagy mást is csináltál egy sima kattintáson kívül?
 
Elsőre úgy tűnik, mintha a káosz és a rendezettség köztes állapota uralkodna. Persze te tudod, mit hol találsz! :)
Mindezektől függetlenül nekem nagyon tetszik a fotón látható elrendezés! (y)
Érdekelne, hogy sikerült eddig eljutni? Honnan jött a kis polcok ötlete?

Nem mondtam hogy rend van. :D A polc fél óra méricskélés eredménye, a tetra 1200 elfoglalja a szekrényt jobb oldalon a fiókok magasságáig. Tehát az eredeti polcot rendeltetésszerűen nem tudtam használni, el kellett vágnom. A párom szerint túl sok kacatom van :) lehet, de ha meg kell oldani valamit vasárnap este akkor persze jól jön.
 
Milyen fényképezővel lehet ilyen kevés fény mellett, ilyen szép képet csinálni? Vagy mást is csináltál egy sima kattintáson kívül?

Canon 760D Canon EF-S 15-85mm 1:3,5-5,6 USM 1/60 F5,6 -1EV ISO 1600 1 perc utómunka PhotoScape progival. Kis hátérfény + némi élesítés, az eredeti sem rossz ami kijön a gépből.
 
Canon 760D Canon EF-S 15-85mm 1:3,5-5,6 USM 1/60 F5,6 -1EV ISO 1600 1 perc utómunka PhotoScape progival. Kis hátérfény + némi élesítés, az eredeti sem rossz ami kijön a gépből.
Az első közeli pazar. (y)
 
Sziasztok!
Ma egy kicsit a lámpámról szeretnék írni, Up Aqua pro P 45 lámpa.
Mielőtt megrendeltem körbenéztem mik lennének az alternatívák, mindenképp hazai beszerzésben gondolkodtam, szeretem ha van érvényesíthető gari a termékre amit megveszek. Nem sok minden használható lámpa van, ha nem egy klasszikus Low-Tech akváriumot akar az ember összehozni 45cm méretben. Szóval a fenti lámpánál maradtam a GA-tól rendeltem másnap itt volt, karácsony előtt. Profi! Már ami a GA illeti nem csalódtam most sem.
A pilács leírását mindenki elolvashatja a GA oldalán nem másolom be ide. Jól hangzik, de jöjjenek az 1 hónapos használat utáni tapasztalatok, pár képpel fűszerezve.
A lámpa szép dobozban jól becsomagolva érkezett, a dobozon nagyon szép piros növények fényképeivel, amit kicsit szkeptikusan fogadtam. :)
Az első negatívum ami ért a lámpatest hanyag összeszerelése, az egyik végzárónál a gumitömítés nincs a helyén becsípték az alu ház és a végzáró műanyag közé. Sok szerepe nincs de így annyira nem szép + illúzió romboló. Na de ezen felülemelkedtem összeraktam a kábeleket, és jött a következő kis kínai meglepetés a dobozban lévő eu átalakító amit a táp és a konnektor között hivatott szabványos kapcsolatot teremteni lötyög! Nem kicsit, ha fekszik az elosztó a gravitáció a helyén tartja, de nekem a szekrény oldalára van rögzítve ott már necces. Párszor hozzáér az ember aztán potty, szerencsémre van itthon Hama átalakítóm azzal tökéletes. A pilács világít tá-tá-tá!
Lábak akrilból készültek elvileg felhajthatók, ez a megoldás sem az örökkévalóságnak készült, nagyon vékony anyagból van, én nem fogom hajtogatni az biztos, főleg azért sem mert hátratolva van bőven hely benyúlni az akváriumba. Szóval az első pár napban komolyan fontolgattam, hogy visszaküldöm a pilácsot, de a fénye meggyőzött, hogy tartsam meg. Szép erős enyhén lilás fénye van, a halak növények csakúgy ragyognak alatta! Egy pirosra színesedő növényem van Rotala rotundifolia ő szép narancs piros gúnyát húzott az elmúlt pár hónapban. Kíváncsiságból mértem egy üzemi hőfokot a lámpa burkolatán több órás járatás után 33,2 C°. Egy fogyasztásmérőt is elé akasztottam 14,4W mutatott a műszer. Úgy tűnik nincsenek túlhajtva a ledek, így reménykedhetem, hogy hosszú ideig fényeskedik az akvárium felett.
Képek a fentieket alátámasztani :) :ofCwqsM89kpepnUhd7X3e4PI9QQuJ46K2uPs37yWoRwKhtzUxyL8N3xCV35IMubbDT2EQPha1RTT6tMOlD=w1315-h877-no.jpg
voGtbKo7wej-b08aibqU4PnjhyAi23HCsfceCth_jnipEstfTURsZ-A-YKro2l3BDb19H170qU7_3CGMBk=w1315-h877-no.jpg
LdhPgEcXtzxTaxUWpS87CVL333vym7pE6XHF7dXyfX12pAMlWA9TworHLQhdh9NTbRdfn53ZXO9ub7HlZx=w1315-h877-no.jpg wv0arFP4hVe215ZOVdWf2Jh6RpbBSaZ4Hp9hIQ1ugl-u8aLeNmh0PxffzR-u8MbX_TgFfgXGb4hXUdQli6=w1315-h877-no.jpg
 
szia,
szeretnék én is venni egy hasonló lámpát, de az én akváriumom 65 cm széles, szerinted rá lehet tenni a 60-as variációt? Mit javasolsz egy 65×38×45 mély akváriumhoz hány lámpát kellene beújítani. Most szeretném elkezdeni. nem igen van elképzelésem- tapasztalatom meg végkép kevés-korábbi halas akvi épp csak önműködő volt...köszi előre is.
 
szia,
szeretnék én is venni egy hasonló lámpát, de az én akváriumom 65 cm széles, szerinted rá lehet tenni a 60-as variációt? Mit javasolsz egy 65×38×45 mély akváriumhoz hány lámpát kellene beújítani. Most szeretném elkezdeni. nem igen van elképzelésem- tapasztalatom meg végkép kevés-korábbi halas akvi épp csak önműködő volt...köszi előre is.

Hogy neked hány lámpa kell, azt nem tudom ilyen kevés infóból megmondani, a lámpa tartóját 4-4 centivel kijjebb lehat húzni mint a lámpatest a 65-ös akvára fel lehet tenni.
 
Köszi szépen!
Sajnos kezdek elveszni, a sok tudásban, így kezdek egyre bizonytalanabb lenni, hogy milyen akvit is szeretnék....
Valszínűleg veszek most egy lámpát és duplázok ha többet látok a dologokból...
Amúgy gratulálok a munkádhoz, szép, és a macsek is jó pofa:)
 
Köszi szépen!
Sajnos kezdek elveszni, a sok tudásban, így kezdek egyre bizonytalanabb lenni, hogy milyen akvit is szeretnék....
Valszínűleg veszek most egy lámpát és duplázok ha többet látok a dologokból...
Amúgy gratulálok a munkádhoz, szép, és a macsek is jó pofa:)

Javaslom nyiss egy naplót, ott tudsz ötletelni, és fogsz kapni segítséget az álmok valóra váltásához. ;)
 
Szia, bocs a kérdésekért:
Melyiket rendelnéd (rendeljem..)
:


etseries_up_2.jpg
Nagyítás
etseries_up_2.jpg
Akció
Up Aqua Pro LED ET 60 lámpa (Easy Type), 60 cm széles akváriumhoz
írja meg véleményét
Up Aqua Pro LED ET 60 lámpa (Easy Type)
Az Up-Aqua belépő szintű növényes LED lámpája. 11x0.5W-os hosszú élettartamú, alacsony fogyasztású SMD leddel. 22W, 220-240V / 50 Hz. A rögzítő talpak állíthatók, így kisebb akváriumra is felhelyezhető.

Elérhetőség: Készleten

25990 Ft

Akció 18990 Ft

 
Szia, bocs a kérdésekért:
Melyiket rendelnéd (rendeljem..)
:


View attachment 25254
Nagyítás
View attachment 25255
Akció
Up Aqua Pro LED ET 60 lámpa (Easy Type), 60 cm széles akváriumhoz
írja meg véleményét
Up Aqua Pro LED ET 60 lámpa (Easy Type)
Az Up-Aqua belépő szintű növényes LED lámpája. 11x0.5W-os hosszú élettartamú, alacsony fogyasztású SMD leddel. 22W, 220-240V / 50 Hz. A rögzítő talpak állíthatók, így kisebb akváriumra is felhelyezhető.

Elérhetőség: Készleten

25990 Ft

Akció 18990 Ft


Nem tudom mi a cél mit szeretnél, garnélás, növényes, lowtech stb, milyen szűrésed lesz, Co2 lesz e, páfrányos mohás, vagy extrapiros esetleg előtéri gyep növények lesznek, milyen lesz a berendezés pl homokos előtér, vagy sok árnyékot adó fa. Legyen egy terved! Mit szeretnél megvalósítani, aztán ahhoz lehet válogatni technikát, addig ne vegyél semmit mert így lesz igazán drága a hobbi.
 
Aha, kb ez mind:) köszi a javaslatot! Olyan sok jó, szép akvi van....co nélkül low tech?
Nekem van egy külső szűrőm(fluval 203), a világításom az kuka, helyette kell valami (bármi). Arra gondoltam, hogy apránként lépegetnék előre a technikával.
Tényleg sok minden tetszik, de nem tudom mire vagyok- leszek képes (ja és q...va türelmetlen vagyok...)
Szeretnék halas-garnélás akwit, persze nem csak éppen vegetáló növényekkel. És naná, hogy a vízkémiához sem sokat konyítok....
de itt a fórumban úszkálok, próbálom belőni, kinek milye tetszik, és újra vissza találni ami bejött:)
 
44. nap.
A héten ismét nyesegetni kellett, meg gyomlálni kicsit, a hidro japan kérte az ollót, illetve eltávolítottam pár régi levelet az anubiasokról. Holnap vízcsere üvegpuca sikamika :) homoksöprés stb. Alga még van némi fonál bukkan fel itt ott, de résen vagyok rögtön likvidálom :) az ecset felszívódott. Már várom mikor érik be a pár száll hc-val indított gyep. Kép frissen kattintva:
qR46hRts4Xp8QoEJNCybJM_7397VfARIl8jMI5luv8X3JvOQeJA6J-i8ahGUS4UM7fTyJ7rRGqADq2fL78=w1392-h877-no.jpg
 
Back
Oldal tetejére