• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi HT 240

Sikerült beültetni is. A cuba kihívás volt, fogpiszkálóval lett rögzítve néhány darab, amiket majd idővel kiveszek. Sajna eltört egy neon is, de ideiglenesen tudtam pótolni. A víz még nincs letisztulva, szerintem reggelre lesz az igazi, akkor kerülnek bele a halak és a bacik is.

IMG_3570_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Miért raksz bele 12 óra múlva már halat is?
Én a nagy akváriumom 2 hónapig fogom járatni amíg bármit is beleteszek.
Addig meg kíméletlenül tolom a növényeknek a CO2-t.
 
Hogy kavarják a vizet :) meg szerintem most az átmeneti otthonukban nem érzik jól magukat.
Nyiss egy naplót, mert úgy könnyebben menne a kérdés-felelek!
A kövek nagyon jók, csak az elrendezés lett nagyon "katonás", ami szerintem nem hat természetesnek. Halat, élőlényt én sem tennék még az akváriumba, várnod kellene még vele egy-két hetet, amíg beáll. Még mindig jobb az ideiglenes elhelyezés, mint frissen indított aksiba beletenni a halakat.
 
Ha beleteszed nagyon leterhelődnek a szűrőbaktériumok mivel nem volt idejük elszaporodni a fokozatos ammóniaszint növekedés mellett. Ezért szokták a halakat nem egy dózisban hanem több kicsi adagban betelepíteni.
Jók a kövek szerintem is, habár tényleg elég katonásan vannak beállítva. De majd elterül a gyeped és neked is szúrni fogja a szemed ami nem jó és majd alakítod.
Amúgy én nem szeretem a csak gyepes-köves akváriumokat, de azért tudnak jól kinézni.
Köveket GA-ban vetted?
Milyen halaid lesznek?
 
Nekem tetszik a katonás rend, és zöld gyep remélem csak elől lesz. A kövek tetejére karácsony mohát szeretnék idővel, a háttérbe pedig Limnophila Aromatica-t. Ma már megy gőzerővel a CO2 illetve reggel bedobtam két adag Bio Digest is. A nitrifikáló baktériumok elszaporodása érdekében van még kb. 80 liter vizem a korábbi aksiból, erősen filózom, hogy átcseréljem-e.
Nem szeretném elkapkodni, mert sokat fordítottam az újraindulásra.
IMG_3574_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Azok az előtéri növények nincsenek valami szépen szétszedve (HC) én simán 1/3 részre szétszedtem volna még Nagyon egybe vannak a kupacok kb 2x2cm-es területenként raktam volna egy kupacot katonás rendbe nehezen fogja befutni. Lehet hogy 3-4 óra csak a HC ültetése de ez ilyen hobbi :)
 
Eltelt 4 nap, ma este jön az első vízcsere, úgy tűnik minden rendben. A növények eregetik a bubikat bár a Utricularia Graminifolia eldobott néhány levelet, amit a felszín leszívó megfogott, viszont a Reineckii Mini és a HC nő mint a gomba.
Vissza kellett tennem a halakat, remélem ez nem fog algásodást okozni, inkább gyakrabban cseréltem a vizet. Nehéz kivárni, hogy a növények erőre kapjanak, de egy szép akihoz sok türelem kell.

DSC_0029_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSC_0032_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSC_0035_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Dúrva, hogy mennyire terjedned jobb elöl a HC.
Grat. Idővel nagyon szép lesz. Most még kicsit üres, de a fejlődés előre látható.
Csak most olvasom, hogy 240 literes. Azt hittem 60l.

A pontylazacok nem piszkálják az RC-ket? Majd szólj ha lesz szaporulatod, érdekel mert én is vörösfejűeket akartam csak azt mondták nem lesz garnéla szaporulat.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szerencsère bèke van, meg màr el tudnak bújni az rc-k. Szerintem mèg kell 5-6 hèt hogy valahogy kinèzzen, ràadàsul a kövek tetejère is szeretnèk pl. Karàcsony algàt tenni. 240 liter csak az arànyok nem olyan jók. Lehetne 10 cm-el alacsonyabb ès pon ennyvel vastagabb
 
Majd légyszi rendszeresen nyomd a fotókat mert HC-t szeretnék a 620 literesembe, most nézem, hogy milyen :D
Majd ha úgy elkúszik, egyben szeretném látni.
Ha így haladsz nemsokára szép lesz :)
 
Második héten sajna megjött az alga, ezért 8 óráról ideiglenesen 6,5 órára csökkent a világítás és a co2 is. A kövek felületén szerintem itt-ott maradt mészkő, vagy a zárványokban, ami kioldódott és megjelent az üvegen. Egyébként szépen, gyorsan fejlődnek a növények A háttérbe került Microsorium narrow és közpére hydrocotyle verticillata.

DSC_0373_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Második héten sajna megjött az alga, ezért 8 óráról ideiglenesen 6,5 órára csökkent a világítás és a co2 is. A kövek felületén szerintem itt-ott maradt mészkő, vagy a zárványokban, ami kioldódott és megjelent az üvegen. Egyébként szépen, gyorsan fejlődnek a növények A háttérbe került Microsorium narrow és közpére hydrocotyle verticillata.

DSC_0373_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Nem semmi, hogy terjed a HC, sőt mi több, gyönyörűen.
Remélem sikerül eredményesen harcolnod az alga ellen.
Jövőhéten is kérünk szépen képeket :) hajrá
 
Szerintem természetes, hogy indítás után ennyire algásodik, pláne, hogy szinte egyből visszatettem a halakat/garnélákat (nem volt más választásom). Ráadásul a kövek is jobban tetszenek sötétebb színben, így már nem olyan győzikés :)
 
Back
Oldal tetejére