• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi HT 240

vricsinfo

Főkertész
Végre elérkezett 2013.11.09. mert a mai napon minden adott, hogy belekezdjek a high-tech akvárium megépítésébe.

12238981976_a540ded7d0_c.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
2 éve foglalkozom akvarisztikával és nagyon vonz a "kertészkedés". Régóta szerettem volna összerakni egy high-tech akváriumot, aminek a Green Aqua az oka. Kár volt abba az üzletbe bemenni, mert olyan szép akváriumok vannak, hogy egyből beleszerettem. Így nem volt más hátra, mint összerakni az eszközökre és a többire a lóvét, elgondolni, mit is szeretnék és mindet türelmesen beszerezni.

240 literes Iwagumit szeretnék összehozni az alábbi technikával:

- 4 X 54 W világítás (Odyssea quad)
- magasnyomású CO2
- 2000 lph külső szűrő (Prodac Magic External 3 + UV) siporaxal bioballal és purigennel töltve)

Dekoráció:


- JBL aqua basis + 5 liter
- Environment Soil 24 liter
- És a lelke a kövek, ami kristályos mészkő

Növények:

- Alternanthera reineckii Mini
- Green Aqua Utricularia Graminifolia
- Green Aqua Hemianthus Callitrichoides Cuba
- Byxia
- Karácsonymoha
- Rotala rotundifolia

Élőlények

- Amano és RC garnéla 1-1 tucat
- Villás farkú kalászhal 10 db
- Algázógéb (bár reményem szerint nem lesz mit ennie és ezért elajándékozom)
- Vörösfejű pontylazac 15 db


Terveim szerint az indulás napi 8 világítás mellett 3 naponta 50% vízcsere ameddig szükséges, remélem 3-4 hét max. Aztán napi 10 óra világítás heti 50 % vízcserével. Tápozás EI szerint GA mico+macro+carbo napi 10-10-10 ml.
Holnap tolok fel képeket is, illetve nagyon szívesen veszek tanácsokat az indulással kapcsolatban.


 
Gyorsan én is kiszámoltam nekem mennyit kéne világítani.
8,5 óra jött ki 3x150W fémhalogénnel. 620 liter.
Szerintem ilyen fémhalogénnel nem lehet ennyit világítani, szóval ez a számolálás sántíthat is abban az esetben ha nem fénycsővel világítunk.
De amúgy jó.
 
Számításom szerint a 10 óra világítás csak úgy jön össze, ha mind a 4 cső csak 4 órát megy. Vagyis két csövet d.e. 11 órakor kapcsolom be, mennek három órát kettőig. Ekkor bekapcsolódik a másik kettő este 7-ig, és onnan még van három óra lefekvésig :)
 
Ne darabold a világítást,szerintem.
Egyvégtében menjen 6 -7órát.Kb 2-3órától világíts,hogy esete is gyönyörködhess.
 
Gyorsan én is kiszámoltam nekem mennyit kéne világítani.
8,5 óra jött ki 3x150W fémhalogénnel. 620 liter.
Szerintem ilyen fémhalogénnel nem lehet ennyit világítani, szóval ez a számolálás sántíthat is abban az esetben ha nem fénycsővel világítunk.
De amúgy jó.

@hunwarp lesz a te haverod, mert ő használt ilyen kenyérpirítókat a víz felett :D

Azért menet közben megnézném, hogy hogy dugsz vissza pár szál növényt, ami éppen kijött a talajból:ROFLMAO:
(n)felkapod a búvárszettet, vagy megvárod a vízcserét:unsure:
 
Azért gondoltam, hogy nem lehet 8-9 órát világítani fémhalogénnel, mert nehogy kiégjenek a növények.
Még az ültetést ,megondom valahogy, hisz amíg mondjuk csak a negyedéig van az aksiban víz nincs gond, behajolok.
De ha mondjuk később a gyepet kéne nyírni... Komolyan úgyterveztem, hogy felfeszek búvármaszkot, belehajolok, és egy kosszú csövön veszek levegőt.. Elvégre nem hiába vagyok képzett búvár :D
 
Nah búvárok, jönnek az alsó képek. Vacsi után kezdődik az ültetés aztán feltöltés. Marad 5 liter Enviro soil aljaz ha érdekel valakit :)

IMG_3559_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_3560_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nah búvárok, jönnek az alsó képek. Vacsi után kezdődik az ültetés aztán feltöltés. Marad 5 liter Enviro soil aljaz ha érdekel valakit :)

IMG_3559_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_3560_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Szia engem érdekelne.
Egy nano akváriumot is szeretnék majd ahhoz fel tudnám használni.
Ingyen vagy pénzért?
 
Sikerült beültetni is. A cuba kihívás volt, fogpiszkálóval lett rögzítve néhány darab, amiket majd idővel kiveszek. Sajna eltört egy neon is, de ideiglenesen tudtam pótolni. A víz még nincs letisztulva, szerintem reggelre lesz az igazi, akkor kerülnek bele a halak és a bacik is.

IMG_3570_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nagyom frankok ezek a kővek grat . Ez a kristályos mészkő nem fogja keményíteni a vízedet ?
 
Back
Oldal tetejére